Orienteering Australia

Official results for Newcastle Shorts Weekend - SUN ONLY, race 4 - Callaghan College, Jesmond

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Shorts Weekend - SUN ONLY
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Sunday 15 July 2018

Race 3 - Callaghan College, JesmondRace 4 - Callaghan College, JesmondRace 4 - Callaghan College, Jesmond (overall)

Classes: Show all | M-BRD-SU | W-BRD-SU | M-BOX-SU | W-BOX-SU | M-BRF-SU | W-BRF-SU | M-BRD-WE | W-BRD-WE | M-BOX-WE | W-BOX-WE | M-BRF-WE | W-BRF-WE

NC.N

57 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sienna GentleW-BRF-SU (4)13:3012:16
1Erika EnderbyW-BOX-WE (16)19:577:18
1Ellie TaylorW-BRF-WE (4)10:029:07
1Jessica LawrenceW-BOX-SU (15)25:029:10
1Nathan BerkholzM-BOX-SU (12)23:228:33
1Robert BennettM-BRD-WE (22)18:475:06
1Jennifer EnderbyW-BRD-WE (8)25:106:50
1Kendall O'ConnorM-BOX-WE (21)21:307:52
1Matt and Patrick LewsonM-BRF-SU (4)14:0312:46
2Daniel OrrM-BRD-WE (22)25:43+6:566:59
2Evelyn WarkW-BRF-SU (4)13:31+0:0112:17
2Mikayla EnderbyW-BOX-WE (16)21:44+1:477:57
2Callum RobertsM-BRD-SU (17)24:38+1:526:41
2Max and Emile AltmanM-BRF-SU (4)14:42+0:3913:21
2Tim TewM-BOX-SU (12)24:33+1:118:59
2Samantha HoweW-BRD-WE (8)30:20+5:108:14
2Harriet ThompsonW-BRF-WE (4)18:42+8:4017:00
3Elise GentleW-BRF-SU (4)15:23+1:5313:59
3William ThompsonM-BOX-WE (21)22:35+1:058:16
3Margaret PeelW-BOX-WE (16)27:49+7:5210:11
3Rhiannon PrenticeW-BOX-SU (15)26:51+1:499:50
3Justin StaffordM-BRD-SU (17)25:41+2:556:58
3Gayle QuantockW-BRD-WE (8)31:06+5:568:27
3Oskar MellaM-BRD-WE (22)26:18+7:317:08
3Jim LeeM-BOX-SU (12)29:39+6:1710:51
4Tamara OrrW-BRD-WE (8)31:24+6:148:31
4Josephine GentleW-BRF-SU (4)17:17+3:4715:42
4Ian DempseyM-BOX-WE (21)25:26+3:569:18
4Roger WilliamsM-BOX-SU (12)31:27+8:0511:31
4Scott SimsonM-BRD-WE (22)27:04+8:177:21
4Andrew PowerM-BOX-WE (21)25:26+3:569:18
4Sharon BurgessW-BOX-WE (16)27:55+7:5810:13
5Alex MasseyM-BRD-WE (22)27:47+9:007:32
5Stuart KurtzM-BRD-SU (17)31:13+8:278:28
5Carolyn RigbyW-BOX-WE (16)31:28+11:3111:31
5Peter BerkholzM-BOX-SU (12)32:37+9:1511:56
5Ingrid OblasserW-BOX-SU (15)31:29+6:2711:31
6Jennifer MardonW-BOX-WE (16)31:42+11:4511:36
6Robert PrenticeM-BRD-SU (17)36:45+13:599:59
6Rudi LandsiedelM-BOX-WE (21)25:59+4:299:31
6Joy GuyW-BOX-SU (15)34:12+9:1012:31
6Glenn BurgessM-BRD-WE (22)28:11+9:247:39
7Steven RobertsM-BRD-WE (22)29:08+10:217:55
7Paul KillenM-BRD-SU (17)50:28+27:4213:42
7David KitchenerM-BOX-WE (21)26:05+4:359:33
7Viola O'ConnorW-BOX-WE (16)34:12+14:1512:31
7Lynda HewsonW-BOX-SU (15)36:50+11:4813:29
8Geoff TodkillM-BRD-WE (22)29:15+10:287:56
8Diana CharltonW-BOX-WE (16)37:28+17:3113:43
8Geoff PeelM-BOX-WE (21)28:54+7:2410:35
9Graham FowlerM-BOX-WE (21)31:46+10:1611:38
9Bjorn MellaM-BRD-WE (22)29:16+10:297:57
10Zachary GoodwinM-BOX-WE (21)34:44+13:1412:43
10Peter CharltonM-BRD-WE (22)30:32+11:458:17
11Justin GoodwinM-BRD-WE (22)42:24+23:3711:31
Clint LawrenceM-BRD-SU (17)mispunched
Graeme TaplinM-BOX-SU (12)mispunched
Damian WelbourneM-BRD-WE (22)did not start
Tommy MellaM-BOX-WE (21)did not start
Lisa LampeW-BOX-WE (16)did not start
Cassandra ThompsonW-BOX-WE (16)did not start
Eleanor ThompsonW-BRF-WE (4)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.