Orienteering Australia

Official results for Cooby Dam

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Cooby Dam
Organiser: Range Runners Orienteering Club
Date: Sunday 15 July 2018

Very Easy

1 820 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Cassy ReinbottRR Q17:289:35
2Alara WilliamsRR Q17:43+0:159:44
3Caelan WilliamsRR Q18:34+1:0610:12
4Flynn Eldridge HayesRR Q21:27+3:5911:47
5Abby KeldermanNo club membership22:55+5:2712:35
6Marcus KeldermanNo club membership22:57+5:2912:36
7Simon KeldermanNo club membership23:01+5:3312:38
8Ariona LawsBB Q23:47+6:1913:04
9Matilda RogersRR Q30:41+13:1316:51
10Jacob WellingBB Q31:17+13:4917:11
11Xanthin LawsBB Q31:29+14:0117:17
12Tess Eldridge HayesRR Q33:14+15:4618:15
13Emrys RogersRR Q34:43+17:1519:04
14Sara LoaderRR Q38:57+21:2921:24
15Caitlin LoaderRR Q41:45+24:1722:56
16Saxon RichterRR Q51:26+33:5828:15

Easy

2 050 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jack ReinbottRR Q19:349:32
2Mali BrennanRR Q21:05+1:3110:17
3Ariona LawsRR Q29:12+9:3814:14
4Murray GladwinNo club membership31:12+11:3815:13
5Abbie LaneRR Q31:19+11:4515:16
6Alex WrightRR Q34:10+14:3616:40
7Eric LovellRR Q34:32+14:5816:50
8Jacob MaddenRR Q36:43+17:0917:54
9Deb LoaderRR Q39:02+19:2819:02
10Rhys LoaderRR Q40:47+21:1319:53
11Georgia BurkeRR Q44:40+25:0621:47
12Melinda BurkeRR Q45:04+25:3021:59
13Lydia BurkeRR Q45:19+25:4522:06
14Chris BurkeRR Q46:46+27:1222:48
15Damon MarshNo club membership48:48+29:1423:48
16Adrian GarbelliniEN Q49:21+29:4724:04
17Kym MarshNo club membership49:55+30:2124:20
18Leroy MarshNo club membership50:01+30:2724:23
19Tim MarshNo club membership50:04+30:3024:25
Nicholas BurkeRR Qmispunched
Samuel GladwinRR Qmispunched
Grant Eldridge HayesRR Qmispunched

Non-competitive

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peta LovellRR Q37:07
2Danielle RichterRR Q1:08:23+31:16

Moderate 3.1km

3 040 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ella RogersRR Q36:3812:03 Download route in GPX format
2Sara GarbelliniEN Q38:55+2:1712:48
3Ewan McFarlandBB Q39:47+3:0913:05
4Paul GarbelliniEN Q43:59+7:2114:28
5Maxine LovellRR Q47:52+11:1415:44
6Timothy NollRR Q50:47+14:0916:42
7Holly MillsRR Q1:00:25+23:4719:52
8John ParkerRR Q1:12:20+35:4223:47
9Kiara MaddenRR Q1:16:35+39:5725:11
10Josephine GarbelliniEN Q1:20:21+43:4326:25
11Breanna SimmonsRR Q1:21:49+45:1126:54
12Bronwyn WellingBB Q1:21:54+45:1626:56
13Scott LoaderRR Q1:26:30+49:5228:27
14Tyla ParkerRR Q1:30:26+53:4829:44
Trinity WellingBB Qmispunched
Kydan CharlesBB Qmispunched

Hard 3 3.0km

2 980 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Annette RogersRR Q49:0616:28
2Rani BrennanRR Q49:27+0:2116:35
3Andrew BrennanRR Q58:08+9:0219:30
4Bruce JonesRR Q1:09:30+20:2423:19
5Johanna Tavner-CornerTF Q1:15:43+26:3725:24
6Joseph GarbelliniEN Q1:19:20+30:1426:37
7Tony Tavner-CornerTF Q1:22:11+33:0527:34

Hard 2 4.5km

4 610 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Zach BuckleyBB Q44:529:43
2Laura de JongRR Q51:51+6:5911:14
3Cayleb FidgeBB Q59:43+14:5112:57
4Mark PetrieSO Q1:00:36+15:4413:08
5Reid MoranTF Q1:03:42+18:5013:49
6William CoxRR Q1:04:15+19:2313:56
7Nicole WilliamsRR Q1:12:14+27:2215:40
8Kathy PetrieSO Q1:24:27+39:3518:19
9Cameron WilliamsRR Q1:29:21+44:2919:22

Hard 1 6.0km

5 990 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Riley de JongRR Q41:076:51
2Blake ReinbottRR Q44:36+3:297:26
3Samuel GarbelliniEN Q45:34+4:277:36
4Grant ReinbottRR Q50:33+9:268:26
5Saxon CharlesBB Q53:33+12:268:56
6Jaiden FidgeBB Q1:00:39+19:3210:07
7Julia GannonRR Q1:01:33+20:2610:16
8Neil SimsonTF Q1:10:15+29:0811:43
9Jess RogersRR Q1:12:12+31:0512:03
10Ken LawsBB Q1:16:36+35:2912:47

Please report errors in the result list to the organiser.