Orienteering Australia

Official results for Sprint Into Spring Race 2, Cornish College

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Into Spring Race 2, Cornish College
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Saturday 20 October 2018

Classes: Show all | MM | MW | SM | SW | UM | UW

Mo Men

3 700 m, 47 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffR
1Nathan LawsonMFV Melbourne Forest Racers13:56
2Aston KeyMFV Melbourne Forest Racers15:05+1:09
3Patrick JaffeMFV Melbourne Forest Racers15:14+1:18
4Joe WoodleyMFV Melbourne Forest Racers15:52+1:56
5Bruce ArthurMFV Melbourne Forest Racers16:30+2:34
5James RobertsonBGV Bendigo Orienteers16:30+2:34
7Brody McCarthyYVV Yarra Valley Orienteering Club17:01+3:05
8Jensen KeyMFV Melbourne Forest Racers17:15+3:19
9Peter HobbsDRV Dandenong Ranges Orienteering17:38+3:42
10Simon RouseDRV Dandenong Ranges Orienteering17:55+3:59
11Warren KeyMFV Melbourne Forest Racers17:57+4:01
12Mason ArthurMFV Melbourne Forest Racers17:58+4:02
13Fredrik JohanssonMFV Melbourne Forest Racers18:50+4:54
14Will DaveyMFV Melbourne Forest Racers18:56+5:00
15Nicholas CollinsBKV Bayside Kangaroos Orienteers19:30+5:34
16David BrownridgeBGV Bendigo Orienteers19:50+5:54
17Max DalheimMFV Melbourne Forest Racers20:01+6:05
18Kristian RuuskaARV Victorian ARDF Group20:14+6:18
19Martin SteerDRV Dandenong Ranges Orienteering20:58+7:02
20Scott GavensBKV Bayside Kangaroos Orienteers21:30+7:34
21Warwick DavisTKV Tuckonie Orienteering Club21:39+7:43
22Andrew JohnstonOV Orienteering Victoria/No club21:54+7:58
23Carl DalheimMFV Melbourne Forest Racers22:24+8:28
24Conan PrendergastOV Orienteering Victoria/No club22:27+8:31
25Blair TrewinYVV Yarra Valley Orienteering Club23:00+9:04
26Warwick WilliamsEUV Eureka Orienteers23:04+9:08Download route in GPX format
27Cormac McCarthyYVV Yarra Valley Orienteering Club23:38+9:42
28Stephen CollinsBKV Bayside Kangaroos Orienteers23:41+9:45
29Stephen BirdBKV Bayside Kangaroos Orienteers25:15+11:19
30Roch PrendergastEUV Eureka Orienteers25:26+11:30
31Orry ThomasOV Orienteering Victoria/No club26:16+12:20
32Darren EenjesBGV Bendigo Orienteers26:31+12:35
33David KnightBKV Bayside Kangaroos Orienteers27:50+13:54
34Damian SpencerDRV Dandenong Ranges Orienteering28:06+14:10
35Martin KozmaBKV Bayside Kangaroos Orienteers28:32+14:36
36Peter DalwoodDRV Dandenong Ranges Orienteering29:41+15:45
37Gary BuchanEUV Eureka Orienteers30:49+16:53
38Alan WattsNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl31:25+17:29
39Murray HannaBKV Bayside Kangaroos Orienteers31:53+17:57
40Steven O'ConnellBKV Bayside Kangaroos Orienteers32:28+18:32
41John RussellOV Orienteering Victoria/No club35:27+21:31
42Greg PalmerNEV Nillumbik Emus Orienteering Cl36:18+22:22
43Michael KippOV Orienteering Victoria/No club43:58+30:02
Stuart McwilliamDRV Dandenong Ranges Orienteeringmispunched
Aeon GreenhanNEV Nillumbik Emus Orienteering Cldid not finish
Ted van GeldermalsenYVV Yarra Valley Orienteering Clubnot competing
Ian DaviesDRV Dandenong Ranges Orienteeringnot competing

Please report errors in the result list to the organiser.