Orienteering Australia

Official results for Eureka Winter Bush Series 4 - Enfield

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Eureka Winter Bush Series 4 - Enfield
Organiser: Eureka Orienteers
Date: Sunday 9 September 2018

Long Hard

6 700 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1David BrownridgeBendigo Orienteers56:018:21
2Ted van GeldermalsenYarra Valley Orienteering Club1:01:15+5:149:08
3Rod GrayEureka Orienteers1:03:38+7:379:29
4Warwick WilliamsEureka Orienteers1:05:52+9:519:49
5Steve LeicesterBKV1:08:58+12:5710:17
6Rob LewisNo club membership1:11:42+15:4110:42
7Gary BuchanEureka Orienteers1:15:38+19:3711:17
8Stuart McWilliamDandenong Ranges Orienteering Club1:21:11+25:1012:07
9Lilia GlushenchkoBKV1:21:39+25:3812:11
10Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteers1:22:43+26:4212:20
Jorge El-HageOrienteering Victoriadid not finish

Short Hard

3 500 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Robert FellNillumbik Emus Orienteering Club26:137:29
2Alan KufferYarra Valley Orienteering Club28:55+2:428:15
3Moira KufferYarra Valley Orienteering Club34:12+7:599:46
4Sophie TavernaCentral Highlands Orienteering Club43:18+17:0512:22
5Peter PrimeTuckonie Orienteering Club43:38+17:2512:28
6Dennis MewsBayside Kangaroos Orienteers44:43+18:3012:46
7Wendy TavernaCentral Highlands Orienteering Club44:59+18:4612:51
8Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club52:16+26:0314:56
9Don FellNillumbik Emus Orienteering Club52:52+26:3915:06
10Melissa BivinoBKV56:37+30:2416:10
11Fiona FellNillumbik Emus Orienteering Club1:01:33+35:2017:35
12Margaret KerteszBendigo Orienteers1:11:02+44:4920:17
13Suzanne O'CallaghanBayside Kangaroos Orienteers1:20:54+54:4123:06
14Judy PrendergastEureka Orienteers1:23:08+56:5523:45
15BJ JohnsonEureka Orienteers1:28:55+1:02:4225:24
Brad SaundersBKVdid not finish

Medium Moderate

3 100 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Pepplinkhouse FamilyNo club membership39:2912:44
2Pam PrimeTuckonie Orienteering Club58:11+18:4218:46
3Aaron DeBuhrEureka Orienteers1:04:40+25:1120:51
4Monica DicksonNo club membership1:14:04+34:3523:53
5Anna TaylorNo club membership1:14:04+34:3523:53
6Harold WalkerNo club membership1:31:55+52:2629:39
7Zoe FlemingBayside Kangaroos Orienteers1:35:53+56:2430:55
8Bob LeicesterBayside Kangaroos Orienteers1:49:13+1:09:4435:13
Sue TreziseEureka Orienteersdid not start

Short Easy

1 500 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Flynn El-HageNo club membership29:0919:26
Pat MewsBayside Kangaroos Orienteers1:31:061:00:44
Chelsea MullaveyNo club membership31:0620:44
Amanda PepplinkhouseNo club membership17:4011:46
Anna TaylorNo club membership16:3711:04
Harold WalkerNo club membership17:4511:50
Eleonor WilliamsNo club membership14:069:24

Please report errors in the result list to the organiser.