Orienteering Australia

Official results for Oceania 2019 - Riverina Run 3 Days- Multi Day Entry, event 4b Race 1

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Oceania 2019 - Riverina Run 3 Days- Multi Day Entry
Organisers: Orienteering ACT / Orienteering NSW
Date: Tuesday 1 October 2019 - Thursday 3 October 2019

Event 4b Race 1Event 5b Race 2Event 5b Race 2 (overall)Event 6b Race 3Event 6b Race 3 (overall)

Men A

2 400 m, 79 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Martin DentRR A13:255:35
2Cameron de L'IsleNorth West13:59+0:345:49
3Jonty OramAuckland14:39+1:146:06
4Riley de JongQC Q14:48+1:236:10
4Bruce ArthurMF V14:48+1:236:10
6Oliver EganPeninsula and Plains14:52+1:276:11
7Ollie BixleyDunedin15:26+2:016:25
8Clayton ShadboltPeninsula and Plains15:33+2:086:28
9Bill EdwardsHutt Valley15:41+2:166:32
10Thomas GarbelliniEN Q15:50+2:256:35
11James McQuillanWH N16:00+2:356:40
12Simon LouisAL T16:01+2:366:40
13Callum FarmerCounties Manakau16:03+2:386:41
14Simonius JagerAuckland16:05+2:406:42
15William CoxRR Q16:11+2:466:44
16Stuart EnglebackWellington16:15+2:506:46
17Simon RouseDR V16:23+2:586:49
18Matt BixleyPeninsula and Plains16:35+3:106:54
19Matthew StocksBS A16:49+3:247:00
20Cédric DedieuConvergence16:51+3:267:01
21Kenneth McLeanEV T17:12+3:477:10
22Moss PelvinDunedin17:21+3:567:13
23Craig FeuerherdtBG V17:29+4:047:17
24Justin StaffordNC N18:02+4:377:30
25Keith TonkinBorder Liners18:14+4:497:35
26Tony WoolfordBB N18:32+5:077:43
27Ben SchulzUG Q18:44+5:197:48
28Carsten JoergensenPeninsula and Plains18:47+5:227:49
29Matthew CohenAL T18:48+5:237:50
30Kieran EdwardsHutt Valley18:50+5:257:50
31Jake HansonNo club membership18:58+5:337:54
32Greg BarbourBF N19:12+5:478:00
33Fedor IskhakovRR A19:25+6:008:05
34Andrew JohnsonBS A19:26+6:018:05
35Jordi FigarolaNo club membership19:36+6:118:10
36Fabien DevaudNo club membership19:49+6:248:15
37Mathieu LandrieuConvergence20:02+6:378:20
38Michael LoughnanBG V20:08+6:438:23
39Jonathan RicksRR A20:17+6:528:27
40Joseph GarbelliniEN Q20:49+7:248:40
41Bruce PeatCounties Manakau20:55+7:308:42
42Dylan ShermanKG N20:59+7:348:44
43Stephen BradleyMarlborough21:00+7:358:45
44Jordi CanadellBS A21:02+7:378:45
45Jemery DayAL T21:26+8:018:55
46Paul BortonAuckland21:49+8:249:05
47Darren SlatteryBN N22:04+8:399:11
48Geoff LawfordEU V22:06+8:419:12
49Stanley WoodsNo club membership22:10+8:459:14
50Peter McConaghyGO N22:57+9:329:33
51Dhruv HariharanKG N23:04+9:399:36
52David PolandBS A23:07+9:429:37
53Laurent DevaudNo club membership23:19+9:549:42
54Steve CooperYA S23:51+10:269:56
55Alex RicksRR A24:07+10:4210:02
56David GeorgeTT S24:09+10:4410:03
57Rohan HyslopPO A24:19+10:5410:07
58Jon GlanvillePO A24:40+11:1510:16
59Tony GarrPO A25:12+11:4710:30
60Daniel MorcomTJ S25:57+12:3210:48
61Greg TerrillBS A26:26+13:0111:00
62Martin KozmaBK V26:30+13:0511:02
63Christophe ChazalmartinNo club membership26:51+13:2611:11
64Philip BaxterLagan Valley Orienteers26:58+13:3311:14
65Jake EvansKG N27:00+13:3511:15
66Wayne LoveDR V28:37+15:1211:55
67Desmond NormanTJ S33:32+20:0713:58
68Jensen KeyMF V3:22:48+3:09:231:24:30
Andrew BurnsNo club membershipmispunched
Julian HayesAucklandmispunched
Alastair GeorgeBF Nmispunched
Angus HainesSW Smispunched
Robert MooreWR Nmispunched
Tim WrightPeninsula and Plainsmispunched
Craig PelvinDunedinmispunched
Mark FraterAucklandmispunched
Adrian MarschallTT Smispunched
Aaron PrincePeninsula and Plainsmispunched
Blair TrewinYV Vmispunched
Andrew BrennanRR Qdid not start
Alistair Cory-WrightPeninsula and Plainsdid not start
Duncan CurrieGO Ndid not start
Warwick DavisTK Vdid not start
Oliver EdwardsHutt Valleydid not start
Richard GardnerOctavian droobersdid not start
William GardnerOctavian droobersdid not start
Peter HobbsVI Vdid not start
Aston KeyMF Vdid not start
Warren KeyMF Vdid not start
Alex Koch-LowndesKG Ndid not start
Bruce MederBB Ndid not start
Stephen MelhuishPO Adid not start
Scott SmithPeninsula and Plainsdid not start
Felix WilliamsonWellingtondid not start

Women A

2 400 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lizzy InghanNo club membership15:086:18
2Natasha KeyMF V15:22+0:146:24
3Katie Cory-WrightPeninsula and Plains16:43+1:356:57
4Lanita SteerDR V17:25+2:177:15
5Lara MolloyWellington17:43+2:357:22
6Ellie de JongRR Q17:53+2:457:27
7Krystal NeumannEN Q17:55+2:477:27
8Sara PrincePeninsula and Plains18:13+3:057:35
9Olivia BaxterLagan Valley Orienteers19:27+4:198:06
10Tessa RamsdenNo club membership19:37+4:298:10
11Yiching HuangMoxina OK19:44+4:368:13
12Briana StevenPeninsula and Plains19:48+4:408:15
13Ellie MolloyWellington19:56+4:488:18
14Marina IskhakovaRR A20:01+4:538:20
15Emily SorensenSW S20:02+4:548:20
16Jenni AdamsPeninsula and Plains20:17+5:098:27
17Marina ComeskeyWellington21:50+6:429:05
18Justine EdwardsCounties Manakau21:54+6:469:07
19Susan GeorgeTT S22:07+6:599:12
20Camille DanesConvergence23:59+8:519:59
21Sarah LoveDR V24:34+9:2610:14
22Anne ArthurMF V36:14+21:0615:05
Tara MelhuishPO Amispunched
Lydia BurnsNo club membershipmispunched
Jean Cory-WrightPeninsula and Plainsdid not start
Imogene ScottAucklanddid not start
Sarah WrightPeninsula and Plainsdid not start

Men B

2 200 m, 55 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mark ShinglerBF N16:327:30
2Anthony StonerAL T16:55+0:237:41
3Dion KeechMF V16:57+0:257:42
4David StewartAuckland17:06+0:347:46
5Rob MurphyNorth West17:16+0:447:50
6Jeff DunnAL T17:21+0:497:53
7Angus SheddenSH N17:22+0:507:53
8Paul EnkelaarAL T17:38+1:068:00
9Jeff GreenwoodAuckland17:42+1:108:02
10Guy Cory-WrightAuckland17:43+1:118:03
11Tate NeedhamRR A17:46+1:148:04
12Steve OramAuckland18:03+1:318:12
13Simon GeorgeBF N18:05+1:338:13
14Martin CrosbyAuckland18:07+1:358:14
15Michael WarltersUR N18:10+1:388:15
16Nick MelhuishPO A18:17+1:458:18
17Gary CarrollAL T18:51+2:198:34
17Jaco BosmanSW W18:51+2:198:34
19Dave CroftsAuckland19:04+2:328:40
20Tom O'SullivanKG N19:31+2:598:52
21Andrew WisniewskiBF N19:39+3:078:55
22Alexandre PeltierNo club membership19:51+3:199:01
23Michael CroxfordNelson20:00+3:289:05
24Isaac WongHKAYP20:02+3:309:06
24Robert VincentNC N20:02+3:309:06
26John ToomeyAO W20:08+3:369:09
27Sebastian BurgessAL T20:09+3:379:09
28Martin KrauseBF N20:20+3:489:14
29Andy SimpsonBF N20:28+3:569:18 Download route in GPX format
30Cormac McCarthyYV V21:02+4:309:33
31Nick DentCC N21:04+4:329:34
32Russell BlatchfordIK N21:32+5:009:47
33Tony HillGO N21:40+5:089:50
34Bill ButlerAL T21:51+5:199:55
35Pat van BerkelHutt Valley21:55+5:239:57
36Paul PacqueEV T22:11+5:3910:04
37Tim AshmanLI S22:15+5:4310:06
38Jack JanetzkiWR N22:48+6:1610:21
39Murray HainesSO Q23:11+6:3910:32
40Tim WebbDunedin23:29+6:5710:40
41Colin PriceCC N24:03+7:3110:55
42David SchulzTF Q24:55+8:2311:19
43Graham TeahanRed Kiwi26:05+9:3311:51
44Jamie KennedyGO N26:21+9:4911:58
45Mark PetrieSO Q26:26+9:5412:00
46Ross StewartBS A26:32+10:0012:03
47Philip BurrillBB Q27:02+10:3012:17
48Charles DragarAL T27:06+10:3412:19
49Phil ClemLI S27:25+10:5312:27
50Michael RadajewskiPO A27:30+10:5812:29
51Roch PrendergastEU V30:01+13:2913:38
Paul SalmonAucklandmispunched
Bruce PatersonAR Vmispunched
Ted van GeldermalsenYV Vmispunched
Neil BarrBG Vmispunched
Andrew Cumming ThomPO Adid not start
Colin CurrieGO Ndid not start
Mark FreemanBF Ndid not start
David McGheeBN Ndid not start
Wayne PepperBN Ndid not start
Gareth ProsserNo club membershipdid not start
Lance ReadUG Qdid not start
Robert SmithTT Sdid not start
Geoff TodkillNC Ndid not start
Lachlan YeldsKG Ndid not start

Women B

2 200 m, 41 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Winnie OakhillUG Q16:037:17
2Kathie DentRR A16:08+0:057:20
3Rebecca GreenwoodAuckland17:14+1:117:50
4Paula ShinglerBF N17:15+1:127:50
5Barbara HillGO N17:46+1:438:04
6Anne LeroyATLAS17:52+1:498:07
7Meredith NormanTJ S18:50+2:478:33
8Caitlyn MarxNo club membership18:51+2:488:34
8Wendy ReadUG Q18:51+2:488:34
10Anna Cory-WrightAuckland19:12+3:098:43
11Lyn StantonAuckland19:51+3:489:01
12Carey MartinDunedin19:54+3:519:02
13Ruth SheddenSH N20:05+4:029:07
14Ana HercegPO A20:20+4:179:14
15Jess RogersRR Q20:25+4:229:16
16Cathy HoggPO A20:34+4:319:20
17Sam BixleyDunedin20:43+4:409:25
18Zara SodenOH S21:04+5:019:34
19Ocean MercierHutt Valley21:10+5:079:37
20Jeni PelvinDunedin21:33+5:309:47
20Julie FlynnBG V21:33+5:309:47
22Silke SpeierBS A21:41+5:389:51
23Genevieve WebbDunedin21:55+5:529:57
24Tania KennedyGO N22:39+6:3610:17
25Joanna HillGO N22:57+6:5410:25
26Mary McDonaldAO A23:58+7:5510:53
27Mary WadsworthAuckland25:51+9:4811:44
28Helen O'CallaghanBB N26:01+9:5811:49
29Bronwyn RosieAuckland26:20+10:1711:58
30Valerie BarkerBS A28:23+12:2012:54
31Alitia DougallBN N28:40+12:3713:01
32Robyn PallasCC N32:32+16:2914:47
33Libby McLeayAuckland33:35+17:3215:15
34Diana Cossar-BurgessAL T34:16+18:1315:34
35Aurelie ValaisWH N53:12+37:0924:10
Toni BrownBS Amispunched
Clare HawthorneAL Tmispunched
Ann BixleyDunedinmispunched
Cathy McCombAL Tmispunched
Fiona CaristoEN Qmispunched
Hilary WoodCC Nmispunched
Martina CraigNC Ndid not start
Janet FletcherLO Wdid not start
Carol HardingBS Adid not start

Men C

1 900 m, 48 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nick DaleLO W13:387:10
2Andrew de L'IsleNorth West14:17+0:397:31
3Nick CollinsTaranaki16:10+2:328:30
4Gordon WilsonBN N16:18+2:408:34
5Paul SweeneyWH N16:47+3:098:50
6Alistair StewartAuckland16:50+3:128:51
7Jim MackayUR N17:09+3:319:01
8Geoff MeadNorth West17:17+3:399:05
9Andrew HobsonBS A17:18+3:409:06
10Michael HalmyBN N17:23+3:459:08 Download route in GPX format
11Pat BodgerPeninsula and Plains17:28+3:509:11
12Ross BarrGO N17:31+3:539:13
13Robert PrestonNC N18:11+4:339:34
14Martin WilsonBerkshire Orienteers18:48+5:109:53
15Martin BicevskisAL T18:52+5:149:55
16Ian JessupGO N19:00+5:2210:00 Download route in GPX format
17Warwick SelbyGO N19:06+5:2810:03
18Bryan HardyWO W19:10+5:3210:05
19Geoff PeelNC N19:27+5:4910:14
20Stan FosterWaikato20:35+6:5710:50
21Peter ShepherdIK N20:41+7:0310:53
22Garry StewartSH N21:03+7:2511:04
23Bert ElsonAL T21:17+7:3911:12
24David WintersLI S21:40+8:0211:24
25Rudi LandsiedelNC N21:42+8:0411:25
26Dave MiddletonNorth West23:23+9:4512:18
27Mark BesleyDR V24:50+11:1213:04
28Murray HannaBK V25:00+11:2213:09
29Greg HawthorneAL T25:09+11:3113:14
30Ewen TempletonBK V25:23+11:4513:21
31Robert LewinNC N26:08+12:3013:45
32Trevor SauerSO Q27:19+13:4114:22
33Renny DuckettAL T28:18+14:4014:53
34Trevor DimentTT S28:33+14:5515:01
35Peter MeyerSH N29:14+15:3615:23
36Peter KreminskiWA S29:26+15:4815:29
37Anthony BarrableRAFO29:59+16:2115:46
38Mike CalderAL T31:24+17:4616:31
39Greg BateNo club membership32:39+19:0117:11
40John AndersonGO N32:56+19:1817:20
41Phil DuftyBO W34:21+20:4318:04
42Wayne GriggsAL T35:00+21:2218:25
43Tim CoxGO N38:19+24:4120:10
44Lindsay PenderAL T6:25:41+6:12:033:22:59
Lewis CarterTJ Smispunched
Wilbert HollingerLagan Valley Orienteersmispunched
James LloydTT Smispunched
Peter CuttenWA Smispunched
Stephen BirdBK Vdid not start
Greg ChatfieldUG Qdid not start
Mike HoweLO Wdid not start
Ethan SunKG Ndid not start
Michael WoodHutt Valleydid not start

Women C

1 900 m, 60 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kate MarschallTT S17:089:01
2Keren FaulknerTJ S17:14+0:069:04
3Phillippa PooleNorth West17:29+0:219:12
4Susan EdwardsHutt Valley18:11+1:039:34
5Annette OrchardAuckland18:25+1:179:41
6Chris BrownEV T18:31+1:239:44
7Christine KiddierBorder Liners18:41+1:339:50
8Juliana de NooyUG Q18:43+1:359:51
9Robin UppillOH S19:17+2:0910:08
10Vanessa FreemanBF N19:35+2:2710:18
11Annette RogersRR Q19:55+2:4710:28
12Kim EnkelaarAL T20:25+3:1710:44
13Ulla HeikkilaSO Q20:29+3:2110:46
14Sarah StewartAuckland20:31+3:2310:47
15Joanne WoodsNo club membership20:37+3:2910:51
16Helen BaxterLagan Valley Orienteers20:42+3:3410:53
17Marlize BosmanSW W20:43+3:3510:54
18Bronwyn HolcombeAuckland20:48+3:4010:56
19Rachael DonovanAuckland21:12+4:0411:09
20Edith GrayAO A21:14+4:0611:10
21Elizabeth ParsonsAuckland21:16+4:0811:11
22Sally WayteAL T21:40+4:3211:24
23Chris StocksBS A21:48+4:4011:28
24Alison ComerAuckland22:01+4:5311:35
25Donelda NilesEV T22:09+5:0111:39
26Kirsty ClaytonDunedin22:40+5:3211:55
27Louise BortonAuckland22:48+5:4012:00
28Margi FreemantleYV V22:52+5:4412:02
29Jenelle TempletonBK V22:55+5:4712:03
30Erica DimentTT S23:12+6:0412:12
31Michelle SchulzUG Q23:13+6:0512:13
32Jo HobsonBS A23:18+6:1012:15
33Saffron SweeneyWH N23:21+6:1312:17
34Rosie RutledgeAL T23:59+6:5112:37
35Andrea SchiwyAL T24:12+7:0412:44
36Margaret PeelNC N24:33+7:2512:55
37Jan HardyAL T24:52+7:4413:05
38Helen PostWO W25:40+8:3213:30
39Janet BushAL T26:19+9:1113:51
40Kathy PetrieSO Q26:22+9:1413:52
41Katharine WebbDunedin26:32+9:2413:57
42Karen WoodsAuckland26:37+9:2914:00
43Elise ClemLI S28:20+11:1214:54
44Bryony CoxGO N28:34+11:2615:02
45Jennifer SchulzTF Q29:15+12:0715:23
46Pat MiethkePO A29:54+12:4615:44
47Sandra StewartSH N30:09+13:0115:52
48Helen AlexanderBK V31:14+14:0616:26
49Pauline MooreWR N31:23+14:1516:31
50Jane CalderAL T31:31+14:2316:35
51Judy PrendergastEU V32:20+15:1217:01
52Zoe KarantzasNo club membership32:38+15:3017:10
53Hilary CaneAL T33:54+16:4617:50
54Joanna StewartAuckland34:02+16:5417:54
55Helena GriggsAL T36:23+19:1519:08
56Rosemary KullmannLO W47:30+30:2225:00
Judi HerkesBK Vmispunched
Valerie BrammallEV Tmispunched
Liz ButlerAL Tmispunched
Geraldine ChatfieldUG Qmispunched
Elizabeth BicevskisAL Tdid not start
Robyn CuttenWA Sdid not start
Joanna ParrBF Ndid not start

Men D

1 800 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1James McGuireNo club membership10:425:56
2Ken MansellBS A13:33+2:517:31
3Ben CazzolatoTJ S14:15+3:337:55
4Henry ShortisKG N14:24+3:428:00
5Seth SweeneyWH N14:42+4:008:10
6Timothy McConaghyGO N15:15+4:338:28
7Callum WalandKG N15:25+4:438:33
8Jacob MillerNo club membership15:35+4:538:39
9Charlie FraterAuckland15:45+5:038:45
10James WrightPeninsula and Plains16:12+5:309:00
11Simon ShenKG N16:21+5:399:05
12Phil BestEV T17:03+6:219:28
13Oliver McFarlaneBF N18:47+8:0510:26
14Joshua FeuerherdtBG V19:16+8:3410:42
15Tommi HaipolaBS A19:24+8:4210:46
16John RobinsonNo club membership21:15+10:3311:48
17Jingni LiaoKG N21:32+10:5011:57
18Ben McConaghyGO N22:01+11:1912:13
19Joshua MansellBS A22:16+11:3412:22
20Saxon KrauseBF N23:09+12:2712:51
21Tony BryantEN Q24:39+13:5713:41
22Trevor SimpsonOctavian droobers25:09+14:2713:58
23Iain DuncanSO Q25:26+14:4414:07
24Jim LaverAL T26:19+15:3714:37
25Michael D'AscenzoBS A32:58+22:1618:18
26Eddie StonerAL T4:22:52+4:12:102:26:02
Alex WoolfordBB Nmispunched
Alex SmithKG Nmispunched
Dave LottyUR Nmispunched
Luke FeuerherdtBG Vmispunched
David ShadboltNo club membershipmispunched
Matthew GreenwoodAucklandmispunched
John HardingPO Adid not start

Women D

1 800 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sussan BestEV T14:027:47
2Heather O'DonnellYV V16:06+2:048:56
3Lucy PeljoEN Q16:36+2:349:13
4Natalia BeliakovaBF N20:54+6:5211:36
5Mary BullockBS A21:02+7:0011:41
6Adrienne ShadboltPeninsula and Plains21:51+7:4912:08
7Wendy McConaghyGO N21:56+7:5412:11
8Alison BryantEN Q22:56+8:5412:44
9Kate FortuneWellington26:09+12:0714:31
10Wendy AndrewarthaAL T32:44+18:4218:11
11Robyn D'AscenzoBS A35:33+21:3119:45
12Barbara TassellAL T41:53+27:5123:16
Deirdre SharkeyPO Amispunched
Josephine GarbelliniEN Qmispunched
Milla KeyMF Vmispunched
Sian GardnerOctavian droobersdid not start

Men E

1 700 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Elye DentRR A11:587:02
2Leo CroxfordNelson15:39+3:419:12
3Ashley WhiteYV V17:05+5:0710:02
4Curtis PepperBN N17:21+5:2310:12
5Austin ClemLI S18:56+6:5811:08
6Logan KerrEV T19:30+7:3211:28
7Ian WarltersBB N28:02+16:0416:29
8Wes CampbellWR N30:02+18:0417:40
9Benjamin HY WongHKAYP30:24+18:2617:52
10Barry PearceWH N36:41+24:4321:34
Russell KerrEV Tmispunched
Peter ZinzanPeninsula and Plainsmispunched
Juha LehtonenGO Ndid not start

Women E

1 700 m, 34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kelly McKinnonNo club membership12:027:04
2Aliana HendersonAuckland12:05+0:037:06
3Grace PickeringCounties Manakau13:26+1:247:54
4Isabella Zinzan-DickiePeninsula and Plains13:28+1:267:55
5Rebecca CraigNC N14:29+2:278:31
6Luca HoggPO A15:23+3:219:02
7Louise BarbourBF N15:24+3:229:03
8Amy DuftyBO W15:54+3:529:21
9Lyra SimpsonBF N16:06+4:049:28
10Gemma BurleyYA S16:46+4:449:51
11Wendy TavernaCH V17:11+5:0910:06
12Grace Cory-WrightAuckland17:59+5:5710:34
13Lilja LehtonenGO N18:29+6:2710:52
14Jacqueline StephensYA S19:26+7:2411:25
15Maggie MackayUR N19:44+7:4211:36
16Hermione Powell-DaviesAL T19:59+7:5711:45
17Sammy LoveDR V22:28+10:2613:12
18Natalie SalmonAuckland24:13+12:1114:14
19Fiona de L'IsleNorth West24:49+12:4714:35
20Juliette CollaGS N25:30+13:2815:00
21Melisa ZinzanPeninsula and Plains26:19+14:1715:28
22Valerie RobinsonCounties Manakau27:31+15:2916:11
23Hilary SimpsonOctavian droobers27:58+15:5616:27
24Miia LehtonenGO N29:00+16:5817:03
25Hind NeedhamRR A29:44+17:4217:29
26Jocelyn WattsYV V30:13+18:1117:46
27Jane HardyWO W32:56+20:5419:22
28Julia LloydTT S41:03+29:0124:08
29Loretta CollaGS N42:10+30:0824:48
Kate BortonAucklandmispunched
Karin PrincePeninsula and Plainsmispunched
Andy HeathcoteAucklandmispunched
Lan KellyTJ Smispunched
Larissa EdwardsHutt Valleymispunched
Chloe MillerBS Adid not start

Men F

1 100 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hugh BradleyMarlborough7:517:08
2Hayden DentRR A8:09+0:187:24
3Ben MarschallTT S8:21+0:307:35
4Harry BortonAuckland8:48+0:578:00
5Edmund ToomeyAO W10:05+2:149:10
6Alton FreemanBF N10:17+2:269:20
7Miles BryantEN Q10:30+2:399:32
8Thomas CaristoEN Q10:31+2:409:33
9Will EnkelaarAL T11:08+3:1710:07
10Marcus CazzolatoTJ S11:16+3:2510:14
11Adrian GarbelliniEN Q11:43+3:5210:39
12Thomas ZinzanPeninsula and Plains11:49+3:5810:44
13Tom JanetzkiWR N18:08+10:1716:29
14Ben MansellBS A19:10+11:1917:25
15Rory SheddenSH N19:27+11:3617:40
16Aiden McQuillanWH N20:13+12:2218:22
17Xavier CanadellBS A27:02+19:1124:34
Bruno NathanAucklandmispunched
Nic PhillipsSW Wmispunched
Connor DentRR Amispunched
Lachlan FeuerherdtBG Vmispunched

Women F

1 100 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anna WrightPeninsula and Plains9:258:33
2Greta PrincePeninsula and Plains9:46+0:218:52
3Torun JoergensenPeninsula and Plains10:20+0:559:23
4Ariadna IskhakovaRR A12:49+3:2411:39
5Savanna SweeneyWH N14:45+5:2013:24
6Annabel LloydTT S16:05+6:4014:37
7Merran WarltersBB N22:58+13:3320:52
8Indigo NewnesEN Q24:01+14:3621:49
Sue HealyUR Nmispunched

Men G

900 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eino LehtonenGO N7:378:27
2Callum BryantEN Q10:57+3:2012:10
3Tor PrincePeninsula and Plains15:25+7:4817:07
4Shay SweeneyWH N15:33+7:5617:16
5Neo KozmaBK V18:22+10:4520:24
6Emrys RogersRR Q19:11+11:3421:18
7Luca SchulzUG Q24:45+17:0827:30
Euan SheddenSH Nmispunched
Hamish ZinzanPeninsula and Plainsmispunched
Baxter PeelNC Nmispunched

Women G

900 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tessa RadajewskiPO A13:4715:18
2Layla DentRR A14:03+0:1615:36
3Alice RadajewskiPO A15:28+1:4117:11
4Angelina KozmaBK V21:00+7:1323:20
5Matilda RogersRR Q23:01+9:1425:34
Elin SchulzUG Qmispunched
Nicola McConaghyGO Nmispunched
Veronika IskhakovaRR Adid not start

EOD H

2 200 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rebecca GeorgeNo club membership18:198:19
2Nicola DalheimNo club membership20:22+2:039:15
3Peter DalwoodNo club membership22:11+3:5210:04
4Sandra AfnanNo club membership26:55+8:3612:14
5Karen LanganNo club membership27:12+8:5312:21
6Sophie ThomasNo club membership28:41+10:2213:02
7David NeyconNo club membership30:29+12:1013:51
8Wayne AspinNo club membership39:23+21:0417:54
Pam KingNo club membershipdid not start
Hannah StewartNo club membershipdid not start

EOD M

1 700 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Esta BirdahicNo club membership23:2213:44
2Robert SpryNo club membership25:41+2:1915:06
3Rebecca NeylonNo club membership26:25+3:0315:32
4Paquita WhiteNo club membership31:16+7:5418:23
5Abi McGheeNo club membership31:35+8:1318:34
6Lorna McGheeNo club membership35:28+12:0620:51
7Matthew PickeringNo club membership45:37+22:1526:50
Henry NeylonNo club membershipmispunched
Rebecca ScottNo club membershipmispunched
Alison SparlekNo club membershipdid not start

EOD E

1 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Adeliade TagueNo club membershipmispunched
Clementine NeylonNo club membershipmispunched

EOD VE

900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Iona HorleyNo club membership11:2012:35
2Elodie WarltersNo club membership16:33+5:1318:23
3Gabrielle SalmonNo club membership18:36+7:1620:40

Please report errors in the result list to the organiser.