Orienteering Australia

Official results for Oceania 2019 - Riverina Run 3 Days- Multi Day Entry, event 6b Race 3

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Oceania 2019 - Riverina Run 3 Days- Multi Day Entry
Organisers: Orienteering ACT / Orienteering NSW
Date: Tuesday 1 October 2019 - Thursday 3 October 2019

Event 4b Race 1Event 5b Race 2Event 5b Race 2 (overall)Event 6b Race 3Event 6b Race 3 (overall)

AL T

30 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Matthew CohenMen C (142)23:577:20
1Anthony StonerMen B (159)31:146:55
2Cathy McCombWomen B (101)36:08+1:478:00
6Sebastian BurgessMen B (159)36:13+4:598:01
7Barbara TassellWomen D (38)1:05:44+26:3616:01
8Will EnkelaarMen F (54)25:16+5:2910:47
8Jemery DayMen A (205)33:22+4:376:30
8Jeff DunnMen B (159)36:32+5:188:06
10Hermione Powell-DaviesWomen E (93)49:32+19:2314:16
10Paul EnkelaarMen B (159)36:53+5:398:10
11Sally WayteWomen C (169)39:24+8:0812:05
13Bert ElsonMen C (142)36:02+12:0511:03
19Jim LaverMen D (88)1:11:42+41:0017:29
25Andrea SchiwyWomen C (169)48:07+16:5114:45
25Simon LouisMen A (205)42:24+13:398:15
26Martin BicevskisMen C (142)40:29+16:3212:25
26Jan HardyWomen C (169)48:57+17:4115:00
26Diana Cossar-BurgessWomen B (101)1:42:49+1:08:2822:47
27Lindsay PenderMen C (142)41:27+17:3012:42
28Gary CarrollMen B (159)50:38+19:2411:13
33Hilary CaneWomen C (169)58:32+27:1617:57
35Helena GriggsWomen C (169)59:49+28:3318:20
37Greg HawthorneMen B (159)59:40+28:2613:13
38Ross KellyMen C (142)1:02:54+38:5719:17
42Charles DragarMen B (159)1:16:35+45:2116:58
Mike CalderMen C (142)mispunched
Wayne GriggsMen C (142)mispunched
Clare HawthorneWomen B (101)did not finish
Kim EnkelaarWomen C (169)did not finish
Jane CalderWomen C (169)did not finish
Bill ButlerMen B (159)did not start
Renny DuckettMen C (142)did not start
Elizabeth BicevskisWomen C (169)did not start
Janet BushWomen C (169)did not start
Liz ButlerWomen C (169)did not start
Rosie RutledgeWomen C (169)did not start
Eddie StonerMen D (88)did not start
Wendy AndrewarthaWomen D (38)did not start

AO A

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
23Mary McDonaldWomen B (101)1:07:09+32:4814:53
Edith GrayWomen C (169)did not start

AO W

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
5Edmund ToomeyMen F (54)20:40+0:538:49
John ToomeyMen B (159)did not start

AR V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
13Bruce PatersonMen B (159)42:03+10:499:19

ATLAS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
15Anne LeroyWomen B (101)57:07+22:4612:39

Auckland

32 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Andy HeathcoteWomen E (93)30:098:41
2Aliana HendersonWomen E (93)31:10+1:018:58
2Matthew GreenwoodMen D (88)35:31+4:498:39
3Jonty OramMen A (205)31:00+2:156:02
4Annette OrchardWomen C (169)33:35+2:1910:18
4Paul BortonMen E (34)59:31+30:1217:09
5Simonius JagerMen A (205)32:12+3:276:16
6Kate BortonWomen E (93)33:02+2:539:31
7Lyn StantonWomen B (101)43:13+8:529:34
7Charlie FraterMen D (88)40:42+10:009:55
9Rebecca GreenwoodWomen B (101)51:33+17:1211:25
10Elizabeth ParsonsWomen C (169)37:45+6:2911:34
12Bronwyn HolcombeWomen C (169)39:58+8:4212:15
12Grace Cory-WrightWomen E (93)51:33+21:2414:51
14Jeff GreenwoodMen B (159)42:06+10:529:20
15Louise BortonWomen E (93)59:23+29:1417:06
16Martin CrosbyMen B (159)42:17+11:039:22
16Alistair StewartMen C (142)37:05+13:0811:22
17Dave CroftsMen B (159)42:30+11:169:25
20Rachael DonovanWomen C (169)43:28+12:1213:20
24Mary WadsworthWomen B (101)1:09:39+35:1815:26
25Guy Cory-WrightMen B (159)47:43+16:2910:34
32Steve OramMen B (159)54:53+23:3912:10
36Sarah StewartWomen C (169)1:01:47+30:3118:57
38Paul SalmonMen B (159)1:00:58+29:4413:31
39Karen WoodsWomen C (169)1:14:11+42:5522:45
Natalie SalmonWomen F (29)mispunched
Anna Cory-WrightWomen B (101)mispunched
Joanna StewartWomen C (169)mispunched
David StewartMen B (159)mispunched
Alison ComerWomen C (169)mispunched
Bronwyn RosieWomen C (169)mispunched
Mark FraterMen A (205)did not start
Libby McLeayWomen A (60)did not start
Imogene ScottWomen A (60)did not start
Julian HayesMen C (142)did not start
Harry BortonMen F (54)did not start
Bruno NathanMen F (54)did not start

BB N

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
17Helen O'CallaghanWomen B (101)58:12+23:5112:54
18Tony WoolfordMen A (205)39:42+10:577:44
Alex WoolfordMen D (88)mispunched
Bruce MederMen A (205)did not start
Ian WarltersMen E (34)did not start
Merran WarltersWomen F (29)did not start

BB Q

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
35Philip BurrillMen B (159)57:00+25:4612:38

Berkshire Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
12Martin WilsonMen C (142)35:53+11:5611:00

BF N

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Alton FreemanMen F (54)20:12+0:258:37
7Mark ShinglerMen B (159)36:30+5:168:05
9Simon GeorgeMen B (159)36:45+5:318:08
11Paula ShinglerWomen B (101)53:46+19:2511:55
12Oliver McFarlaneMen D (88)52:46+22:0412:52
13Vanessa FreemanWomen C (169)40:05+8:4912:17
14Louise BarbourWomen E (93)57:23+27:1416:32
15Joanna ParrWomen C (169)40:42+9:2612:29
22Andrew WisniewskiMen B (159)45:51+14:3710:09
Greg BarbourMen A (205)did not start
Alastair GeorgeMen A (205)did not start
Mark FreemanMen B (159)did not start
Martin KrauseMen B (159)did not start
Andy SimpsonMen B (159)did not start
Saxon KrauseMen D (88)did not start
Natalia BeliakovaWomen D (38)did not start
Lyra SimpsonWomen E (93)did not start

BG V

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
15Craig FeuerherdtMen A (205)38:54+10:097:34
17Luke FeuerherdtMen D (88)57:22+26:4013:59
Joshua FeuerherdtMen D (88)mispunched
Neil BarrMen C (142)did not start
Julie FlynnWomen C (169)did not start
Lachlan FeuerherdtMen F (54)did not start

BK V

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Angelina KozmaWomen G (18)37:49+13:2018:37
10Stephen BirdMen C (142)33:13+9:1610:11
11Neo KozmaMen F (54)59:33+39:4625:26
30Ewen TempletonMen C (142)46:50+22:5314:21
37Jenelle TempletonWomen C (169)1:03:11+31:5519:22
39Martin KozmaMen B (159)1:04:30+33:1614:18
Murray HannaMen C (142)did not start
Helen AlexanderWomen C (169)did not start
Judi HerkesWomen C (169)did not start

BN N

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
3Curtis PepperMen E (34)48:33+19:1413:59
7Michael HalmyMen C (142)30:26+6:299:20Download route in GPX format
9Gordon WilsonMen C (142)32:12+8:159:52
22Alitia DougallWomen B (101)1:06:58+32:3714:50
39Darren SlatteryMen A (205)51:50+23:0510:06
David McGheeMen B (159)did not start
Wayne PepperMen B (159)did not start

BO W

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Amy DuftyWomen E (93)mispunched
Craig DuftyMen A (205)did not start
Phil DuftyMen C (142)did not start

Border Liners

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
7Christine KiddierWomen C (169)36:07+4:5111:04
24Keith TonkinMen A (205)41:57+13:128:10

BS A

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
8Robyn D'AscenzoWomen D (38)1:09:39+30:3116:59
9Ken MansellMen D (88)44:15+13:3310:47
9Mary BullockWomen D (38)1:13:23+34:1517:53
11Tommi HaipolaMen D (88)48:58+18:1611:56
11Greg TerrillMen C (142)35:49+11:5210:59
11Silke SpeierWomen E (93)50:13+20:0414:28
20Joshua MansellMen D (88)1:41:22+1:10:4024:43
22Michael D'AscenzoMen D (88)1:59:00+1:28:1829:01
37Matthew StocksMen A (205)50:19+21:349:48
Ben MansellMen F (54)did not finish
Andrew JohnsonMen A (205)did not start
David PolandMen A (205)did not start
Toni BrownWomen B (101)did not start
Carol HardingWomen B (101)did not start
Andrew HobsonMen C (142)did not start
Jo HobsonWomen C (169)did not start
Chris StocksWomen C (169)did not start
Chloe MillerWomen E (93)did not start

CC N

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Hilary WoodWomen B (101)did not start

CH V

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Wendy TavernaWomen E (93)did not start

Convergence

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
11Cédric DedieuMen A (205)36:16+7:317:04

Convergence

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
28Mathieu LandrieuMen A (205)44:28+15:438:40

Convergence

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
7Camille DanesWomen A (60)55:24+16:5310:47

Counties Manakau

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Bruce PeatMen A (205)did not start
Briar PeatWomen E (93)did not start
Grace PickeringWomen E (93)did not start

DR V

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
7Simon RouseMen A (205)32:44+3:596:22
36Mark BesleyMen C (142)1:00:57+37:0018:41
Lanita SteerWomen A (60)mispunched
Wayne LoveMen B (159)did not start
Sarah LoveWomen E (93)did not start
Sammy LoveWomen F (29)did not start

Dunedin

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
14Jeni PelvinWomen B (101)56:02+21:4112:25
16Sam BixleyWomen B (101)57:53+23:3212:50
16Craig PelvinMen A (205)38:55+10:107:35
18Carey MartinWomen B (101)58:18+23:5712:55
19Genevieve WebbWomen B (101)58:23+24:0212:56
25Ann BixleyWomen B (101)1:18:29+44:0817:24
32Moss PelvinMen A (205)47:36+18:519:16
34Kirsty ClaytonWomen C (169)59:11+27:5518:09
40Tim WebbMen B (159)1:06:52+35:3814:49
Ollie BixleyMen A (205)mispunched
Katharine WebbWomen C (169)mispunched

EN Q

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
3Miles BryantMen F (54)20:02+0:158:33
5Callum BryantMen G (28)23:42+5:0011:40
5Lucy PeljoWomen D (38)53:04+13:5612:56
6Indigo NewnesWomen F (29)45:45+18:0919:33
10Josephine GarbelliniWomen D (38)1:15:09+36:0118:19
12Alison BryantWomen D (38)1:23:35+44:2720:23
13Tony BryantMen D (88)53:06+22:2412:57
35Joseph GarbelliniMen A (205)49:00+20:159:33
46Thomas GarbelliniMen A (205)1:08:29+39:4413:20
Adrian GarbelliniMen F (54)mispunched
Krystal NeumannWomen A (60)did not start

EU V

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
24Roch PrendergastMen B (159)46:51+15:3710:23
Judy PrendergastWomen C (169)mispunched

EV T

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Sussan BestWomen D (38)39:089:32
2Chris BrownWomen C (169)31:21+0:059:36
6Russell KerrMen E (34)1:07:59+38:4019:35
7Logan KerrMen E (34)1:14:59+45:4021:36
15Phil BestMen D (88)55:00+24:1813:24
27Valerie BrammallWomen C (169)51:53+20:3715:54
Kenneth McLeanMen A (205)did not start
Paul PacqueMen B (159)did not start
Donelda NilesWomen C (169)did not start

GO N

17 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Wendy McConaghyWomen D (38)44:28+5:2010:50
3Nicola McConaghyWomen G (18)33:49+9:2016:39
4Barbara HillWomen B (101)38:30+4:098:32
6Eino LehtonenMen G (28)25:46+7:0412:41
7Lilja LehtonenWomen E (93)33:21+3:129:36
14Ross BarrMen C (142)36:07+12:1011:04
15Tony HillMen B (159)42:15+11:019:22
21Tania KennedyWomen B (101)1:05:35+31:1414:32
22Miia LehtonenWomen E (93)1:26:36+56:2724:57
29Ian JessupMen C (142)42:50+18:5313:08
36Jamie KennedyMen B (159)59:14+28:0013:08
37Tim CoxMen C (142)1:01:31+37:3418:52
38Peter McConaghyMen A (205)51:22+22:3710:00
39Warwick SelbyMen C (142)1:06:42+42:4520:27
43James LithgowMen A (205)58:59+30:1411:29
Bryony CoxWomen C (169)mispunched
Timothy McConaghyMen D (88)mispunched
Duncan CurrieMen A (205)did not start
Colin CurrieMen B (159)did not start
John AndersonMen C (142)did not start
Joanna HillWomen C (169)did not start
Ben McConaghyMen D (88)did not start
Juha LehtonenMen E (34)did not start

GS N

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
23Juliette CollaWomen E (93)1:29:18+59:0925:44
25Loretta CollaWomen E (93)1:49:32+1:19:2331:33

HKAYP

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
41Isaac WongMen B (159)1:10:02+38:4815:31
Benjamin HY WongMen E (34)mispunched

Hutt Valley

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Bill EdwardsMen A (205)32:20+3:356:18
9Susan EdwardsWomen C (169)36:39+5:2311:14
13Oliver EdwardsMen A (205)38:30+9:457:30
13Ocean MercierWomen B (101)54:39+20:1812:07
16Larissa EdwardsWomen E (93)1:10:06+39:5720:12
29Kieran EdwardsMen A (205)45:01+16:168:46
31Pat van BerkelMen B (159)52:23+21:0911:36
Michael WoodMen C (142)did not start

IK N

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
12Russell BlatchfordMen B (159)41:25+10:119:10

KG N

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
8Simon ShenMen D (88)44:07+13:2510:45
10Callum WalandMen D (88)46:05+15:2311:14
14Henry ShortisMen D (88)53:24+22:4213:01
16Alex SmithMen D (88)55:57+25:1513:38
26Dylan ShermanMen A (205)42:25+13:408:16
30Tom O'SullivanMen B (159)51:29+20:1511:24
45Dhruv HariharanMen A (205)1:06:17+37:3212:55
Jake EvansMen A (205)mispunched
Jingni LiaoMen D (88)did not finish
Alex Koch-LowndesMen A (205)did not start
Lachlan YeldsMen B (159)did not start
Ethan SunMen C (142)did not start

Lagan Valley Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
8Wilbert HollingerMen C (142)30:33+6:369:22

LI S

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Austin ClemMen E (34)42:16+12:5712:10
11Tim AshmanMen B (159)38:28+7:148:31
18Elise ClemWomen C (169)42:40+11:2413:05
19Phil ClemMen B (159)43:13+11:599:34
David WintersMen C (142)did not start

LO W

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Nick DaleMen C (142)28:27+4:308:43
Mike HoweMen C (142)did not start

Marlborough

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
9Hugh BradleyMen F (54)27:53+8:0611:54
41Stephen BradleyMen A (205)54:07+25:2210:32

MF V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Natasha KeyWomen A (60)38:317:30
Aston KeyMen A (205)did not start
Jensen KeyMen A (205)did not start
Warren KeyMen A (205)did not start
Dion KeechMen B (159)did not start
Milla KeyWomen D (38)did not start

Moxina OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Yiching HuangWomen A (60)50:32+12:019:51

NC N

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Martina CraigWomen B (101)34:217:36
3Baxter PeelMen G (28)22:10+3:2810:55
5Robert VincentMen B (159)36:05+4:518:00
14Justin StaffordMen A (205)38:53+10:087:34
18Rudi LandsiedelMen C (142)37:17+13:2011:26
20Robert PrestonMen C (142)37:50+13:5311:36
22Margaret PeelWomen C (169)45:07+13:5113:50
22Robert LewinMen C (142)38:03+14:0611:40
24Geoff PeelMen C (142)39:20+15:2312:03
Geoff TodkillMen B (159)did not start
Rebecca CraigWomen E (93)did not start

NE V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
32Lincoln ErmMen C (142)49:51+25:5415:17

Nelson

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
26Michael CroxfordMen B (159)48:43+17:2910:48
Leo CroxfordMen E (34)mispunched

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
9Jake HansonMen A (205)35:02+6:176:49

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1David NeylonEOD H (19)56:0812:26

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Hannah StewartEOD M (19)47:0813:34

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Wayne AspinEOD M (19)55:18+8:1015:56

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Henry NeylonEOD E (7)mispunched

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Elliott McQuillanEOD VE (9)41:5720:39

No club membership

21 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1James McGuireMen D (88)30:427:29
1Adrian MarschallEOD E (7)38:4616:34
1Joanne WoodsWomen C (169)31:169:35
2Karen LanganEOD H (19)1:05:42+9:3414:34
3Kelly McKinnonWomen E (93)32:12+2:039:16
5Caitlyn MarxWomen E (93)32:59+2:509:30
5Tessa RamsdenWomen A (60)49:45+11:149:41
17Laurent DevaudMen A (205)38:58+10:137:35
19Christophe ChazalmartinMen A (205)39:43+10:587:44
21David ShadboltMen D (88)1:52:46+1:22:0427:30
29Andrew BurnsMen B (159)51:15+20:0111:21
30Jordi FigarolaMen A (205)45:33+16:488:52
31Stanley WoodsMen A (205)46:26+17:419:03
33Greg BateMen C (142)57:09+33:1217:31
Lydia BurnsWomen G (18)mispunched
Rebecca GeorgeEOD H (19)mispunched
Beatrix LouisEOD VE (9)mispunched
Jacob MillerMen D (88)mispunched
Zoe KarantzasWomen C (169)mispunched
Alexandre PeltierMen B (159)mispunched
Fabien DevaudMen A (205)mispunched
Gareth ProsserMen B (159)did not start

North West

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
3Phillippa PooleWomen C (169)33:17+2:0110:12
4Geoff MeadMen C (142)29:28+5:319:02
5Andrew de L'IsleMen C (142)29:40+5:439:06
6Nicky CollinsWomen D (38)57:47+18:3914:05
12Olivia CollinsWomen B (101)53:49+19:2811:55
21Rob MurphyMen B (159)45:36+14:2210:06
Dave MiddletonMen C (142)mispunched
Cameron de L'IsleMen A (205)did not start
Fiona de L'IsleWomen E (93)did not start

Octavian droobers

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1William GardnerMen A (205)28:455:36
11Sian GardnerWomen D (38)1:15:19+36:1118:22
18Trevor SimpsonMen D (88)1:05:24+34:4215:57
40Richard GardnerMen A (205)53:16+24:3110:23
Hilary SimpsonWomen E (93)mispunched

OH S

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
14Robin UppillWomen C (169)40:16+9:0012:21
20Zara SodenWomen B (101)1:00:22+26:0113:23

Orienteering Ottawa

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
10Anita BrattlandWomen A (60)1:26:37+48:0616:53
33Mark GibbardMen A (205)47:50+19:059:19

Peninsula and Plains

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Torun JoergensenWomen F (29)27:3611:47
2Sara PrinceWomen A (60)39:00+0:297:36
2Greta PrinceWomen F (29)31:32+3:5613:28
2Aaron PrinceMen A (205)30:32+1:475:57
3Anna WrightWomen F (29)31:54+4:1813:37
4Jenni AdamsWomen A (60)41:44+3:138:08
4Tim WrightMen A (205)32:08+3:236:15
4Isabella Zinzan-DickieWomen E (93)32:21+2:129:19
5James WrightMen D (88)38:53+8:119:29
6Sarah WrightWomen B (101)42:55+8:349:30
6Pat BodgerMen C (142)29:51+5:549:09
8Tor PrinceMen G (28)34:06+15:2416:47
9Karin PrinceWomen E (93)44:20+14:1112:46
12Oliver EganMen A (205)37:25+8:407:17
13Adrienne ShadboltWomen D (38)1:23:44+44:3620:25
20Clayton ShadboltMen A (205)39:58+11:137:47
22Carsten JoergensenMen A (205)41:47+13:028:08
Briana StevenWomen A (60)mispunched
Matt BixleyMen A (205)mispunched
Alistair Cory-WrightMen A (205)did not start
Scott SmithMen A (205)did not start
Jean Cory-WrightWomen A (60)did not start
Katie Cory-WrightWomen A (60)did not start

PO A

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Alice RadajewskiWomen G (18)24:2912:03
3Michael RadajewskiMen D (88)36:24+5:428:52
4Tessa RadajewskiWomen G (18)34:54+10:2517:11
17Deirdre SharkeyWomen E (93)1:11:28+41:1920:35
18Cathy HoggWomen E (93)1:11:51+41:4220:42
19Luca HoggWomen E (93)1:12:45+42:3620:57
34Jon GlanvilleMen A (205)48:09+19:249:23
38Pat MiethkeWomen C (169)1:05:20+34:0420:02
42Tony GarrMen A (205)55:32+26:4710:49
Rohan HyslopMen A (205)did not start
Stephen MelhuishMen A (205)did not start
Tara MelhuishWomen A (60)did not start
Andrew Cumming ThomMen B (159)did not start
Nick MelhuishMen B (159)did not start
Ana HercegWomen B (101)did not start
John HardingMen D (88)did not start

RAFO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
40Anthony BarrableMen C (142)1:14:45+50:4822:55

Red Kiwi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
33Graham TeahanMen B (159)55:00+23:4612:11

RR A

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Elye DentMen E (34)29:198:26
2Hayden DentMen F (54)19:57+0:108:31
2Tate NeedhamMen B (159)33:02+1:487:19
3Kathie DentWomen B (101)38:08+3:478:27
5Ariadna IskhakovaWomen F (29)35:43+8:0715:15
6Connor DentMen F (54)22:24+2:379:34
10Martin DentMen A (205)35:10+6:256:51
24Hind NeedhamWomen E (93)1:31:48+1:01:3926:27
Fedor IskhakovMen A (205)did not start
Marina IskhakovaWomen A (60)did not start
Layla DentWomen G (18)did not start
Veronika IskhakovaWomen G (18)did not start

RR Q

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
5Matilda RogersWomen G (18)36:01+11:3217:44
5Jess RogersWomen B (101)42:32+8:119:25
7Emrys RogersMen G (28)33:32+14:5016:31
16Annette RogersWomen C (169)41:02+9:4612:35
22William CoxMen A (205)41:47+13:028:08
Andrew BrennanMen A (205)did not start

SH N

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Euan SheddenMen G (28)18:429:12
3Angus SheddenMen B (159)33:35+2:217:26
8Ruth SheddenWomen B (101)48:31+14:1010:45
10Rory SheddenMen F (54)39:59+20:1217:05
23Garry StewartMen C (142)39:03+15:0611:58
29Sandra StewartWomen C (169)55:13+23:5716:56
34Peter MeyerMen C (142)58:02+34:0517:48
Robert SpryMen D (88)did not start

SO Q

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
19Kathy PetrieWomen C (169)43:18+12:0213:16
20Mark PetrieMen B (159)44:52+13:389:56
21Trevor SauerMen C (142)37:53+13:5611:37
23Iain DuncanMen D (88)2:08:56+1:38:1431:26
28Ulla HeikkilaWomen C (169)52:34+21:1816:07
34Murray HainesMen B (159)55:06+23:5212:13

SW S

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Angus HainesMen A (205)did not start
Emily SorensenWomen A (60)did not start

SW W

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
7Nic PhillipsMen F (54)22:50+3:039:45
24Marlize BosmanWomen C (169)47:53+16:3714:41
27Jaco BosmanMen B (159)49:33+18:1910:59

Taranaki

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
3Nick CollinsMen C (142)29:07+5:108:55

TF Q

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
31Jennifer SchulzWomen C (169)56:45+25:2917:24
Johanna Tavner-CornerWomen A (60)mispunched
Tony Tavner-CornerMen A (205)mispunched
David SchulzMen B (159)mispunched

TJ S

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Ben CazzolatoMen D (88)39:10+8:289:33
17Lewis CarterMen C (142)37:14+13:1711:25
21Keren FaulknerWomen C (169)43:29+12:1313:20
44Desmond NormanMen A (205)1:00:58+32:1311:53
Meredith NormanWomen B (101)mispunched
Marcus CazzolatoMen F (54)mispunched
Daniel MorcomMen A (205)mispunched
Lan KellyWomen E (93)did not start

TK V

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Warwick DavisMen A (205)did not start

TT S

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Ben MarschallMen F (54)19:478:27
5Kate MarschallWomen C (169)35:01+3:4510:44
8Susan GeorgeWomen A (60)1:01:54+23:2312:03
23Erica DimentWomen C (169)47:01+15:4514:25
28Trevor DimentMen C (142)42:07+18:1012:55
47David GeorgeMen A (205)1:15:46+47:0114:46
John LyonMen C (142)mispunched
Robert SmithMen B (159)did not start

UG Q

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Elin SchulzWomen G (18)26:43+2:1413:09
4Luca SchulzMen G (28)23:39+4:5711:39
8Michelle SchulzWomen C (169)36:26+5:1011:10
10Wendy ReadWomen B (101)52:05+17:4411:32
17Juliana de NooyWomen C (169)42:04+10:4812:54
27Ben SchulzMen A (205)44:20+15:358:38
Winnie OakhillWomen B (101)mispunched
Lance ReadMen B (159)did not start
Greg ChatfieldMen C (142)did not start
Geraldine ChatfieldWomen C (169)did not start

UR N

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
15Jim MackayMen C (142)37:02+13:0511:21
21Maggie MackayWomen E (93)1:17:54+47:4522:26
Michael WarltersMen B (159)did not start

VI V

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Peter HobbsMen A (205)did not start

VIC

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Tony PerrottMen B (159)did not start
Liz WoodWomen C (169)did not start

WA S

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
35Peter KreminskiMen C (142)58:48+34:5118:02

Waikato

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
19Stan FosterMen C (142)37:44+13:4711:34

Wellington

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Lara MolloyWomen A (60)39:00+0:297:36
3Kate FortuneWomen D (38)48:09+9:0111:44
9Ellie MolloyWomen A (60)1:09:15+30:4413:29
21Stuart EnglebackMen A (205)40:27+11:427:53
Marina ComeskeyWomen A (60)mispunched
Felix WilliamsonMen A (205)did not start

WH N

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Shay SweeneyMen G (28)20:06+1:249:54
4Seth SweeneyMen D (88)38:24+7:429:21
4Savanna SweeneyWomen F (29)33:37+6:0114:21
6Saffron SweeneyWomen C (169)35:12+3:5610:47
12Aiden McQuillanMen F (54)1:01:52+42:0526:26
20Aurelie ValaisWomen E (93)1:14:00+43:5121:19
25Paul SweeneyMen C (142)40:08+16:1112:18
Barry PearceMen E (34)mispunched
James McQuillanMen A (205)did not start

WO W

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
31Bryan HardyMen C (142)48:07+24:1014:45
Jane HardyWomen E (93)mispunched

WR N

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
5Wes CampbellMen E (34)1:00:38+31:1917:28
18Jack JanetzkiMen B (159)42:44+11:309:28
30Pauline MooreWomen C (169)56:26+25:1017:18
Tom JanetzkiMen F (54)did not finish
Briohny SeamanWomen A (60)did not start
Robert MooreMen C (142)did not start

YA S

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
8Gemma BurleyWomen E (93)39:17+9:0811:19
13Jacqueline StephensWomen E (93)55:06+24:5715:52
36Steve CooperMen A (205)49:31+20:469:39

YV V

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Ted van GeldermalsenMen B (159)35:01+3:477:45
4Heather O'DonnellWomen D (38)48:51+9:4311:54
23Cormac McCarthyMen B (159)46:29+15:1510:18
32Margi FreemantleWomen C (169)57:35+26:1917:39
Blair TrewinMen A (205)did not start
Ashley WhiteMen E (34)did not start
Jocelyn WattsWomen E (93)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.