Orienteering Australia

Official results for Go for 2&5 Good Friday Elite Sprint Relay

Event informationShow result list by organisationHide team lineupsPress result listPrint

Name: Go for 2&5 Good Friday Elite Sprint Relay
Organiser: Orienteering Association of WA
Date: Friday 19 April 2019

Senior Elite 21E

12 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1VIC Victoria VIC Victoria 11:06:03
1. Aislinn Prendergast16:11216:112
2. Bruce Arthur16:37532:481-1
3. Patrick Jaffe16:04148:5210
4. Natasha Key17:1121:06:0310
2CBR Cockatoos CBR Cockatoos 11:07:17+1:14
1. Grace Crane18:08418:084
2. Andrew Barnett16:10334:183-1
3. Matt Doyle16:13250:312-1
4. Belinda Lawford16:4611:07:1720+1:14
3SA Arrows SA Arrows 11:09:42+3:39
1. Bridget Anderson17:32317:323
2. Simon Uppill15:41133:132-1
3. Ethan Penck18:58852:113+1
4. Olivia Sprod17:3141:09:4230+3:39
4TAS Foresters TAS Foresters 11:14:21+8:18
1. Zoe Dowling20:01720:017
2. Brodie Nankervis16:43636:446-1
3. Karl Bicevskis16:23353:074-2
4. Clare Hawthorne21:1461:14:2140+8:18
5QLD Cyclones QLD Cyclones 11:15:21+9:18
1. Bronte Gannon21:141021:1410
2. Daniel Gray18:02739:169-1
3. Thomas Garbellini18:45758:018-1
4. Krystal Neumann17:2031:15:215-3+9:18
6CBR Cockatoos NSW Stingers / CBR Cocka1:16:12+10:09
1. Anna Fitzgerald21:05921:059
2. Jarrah Day16:29437:347-2
3. Duncan Currie17:00454:345-2
4. Ellen Currie21:3881:16:126+1+10:09
7WA Nomads WA Nomads / Kulgun 225 O1:22:20+16:17
1. Rachel West18:08418:084
2. Sten Claessens18:24836:325+1
3. Ricky Thackray18:29655:016+1
4. Natasha Sparg27:19111:22:207+1+16:17
8WA Nomads WA Nomads / Albany & Den1:26:38+20:35
1. Sophie Giles20:42820:428
2. Rhys Challen22:191143:0111+3
3. Cameron Duncan19:0491:02:059-2
4. Anthea Redding24:33101:26:388-1+20:35
9VIC Victoria SA Arrows / VIC Victoria1:26:59+20:56
1. Abigail George21:271121:2711
2. Jim Russell22:191143:4612+1
3. Blair Trewin22:47101:06:3310-2
4. Jenny Casanova20:2651:26:599-1+20:56
10WA Nomads Bibbulmun Orienteers / L1:34:04+28:01
1. Eleanor Sansom23:251223:2512
2. Hadrien Devillepoix18:45942:1010-2
3. Andre Morkel27:41111:09:5111+1
4. Jennifer Porter24:1391:34:0410-1+28:01
NSW Stingers NSW Stingers 1mispunched
1. Jennifer Enderby19:52619:526
2. Robert Bennett15:47235:394-2
3. Toby Wilsonmispunchedmispunched
4. Rebecca George21:297mispunched
VIC Victoria VIC Victoria 2did not finish
1. Craig Feuerherdt16:05116:051
2. David Brownridge22:001038:058+7
3. Peter Hobbs17:49555:547-1
4. Glenn Jamesdid not startdid not finish

Junior Elite 20E

10 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1CBR Cockatoos CBR Cockatoos 11:08:06
1. Zoe Melhuish17:00117:001
2. Noah Poland17:24334:242+1
3. Patrick Miller16:20250:4420
4. Tara Melhuish17:2211:08:061-1
2SA Arrows SA Arrows 11:10:05+1:59
1. Joanna George17:40317:403
2. Angus Haines17:17234:574+1
3. Dante Afnan15:44150:411-3
4. Emily Sorensen19:2451:10:052+1+1:59
3TAS Foresters TAS Foresters 11:14:15+6:09
1. Mikayla Cooper17:14217:142
2. Jed Fleming17:30434:443+1
3. Joshua Allen20:23855:0730
4. Rachel Allen19:0841:14:1530+6:09
4CBR Cockatoos CBR Cockatoos 21:14:52+6:46
1. Ella Cuthbert18:00418:004
2. Tristan Miller19:35737:355+1
3. Ryan Stocks18:21555:564-1
4. Caitlin Young18:5631:14:5240+6:46
5QLD Cyclones QLD Cyclones 11:19:16+11:10
1. Nina Gannon22:48922:489
2. Jaiden Fidge19:05641:537-2
3. Ryan Gray17:32359:256-1
4. Julia Gannon19:5161:19:165-1+11:10
6VIC Victoria VIC Victoria 11:20:44+12:38
1. Venla-Linnea Karjalainen19:51719:517
2. Mason Arthur18:10538:016-1
3. Jensen Key18:49656:505-1
4. Sophie Taverna23:5491:20:446+1+12:38
7WA Nomads WA Nomads / LOST / South1:27:23+19:17
1. Zali Dale20:29820:298
2. Riley Martin22:31943:0080
3. Luan Swart21:5991:04:597-1
4. Lily McFarlane22:2481:27:2370+19:17
8VIC Victoria VIC Victoria 21:34:48+26:42
1. Milla Key29:521029:5210
2. Torren Arthur20:55850:479-1
3. Callum White19:5671:10:438-1
4. Sophie Arthur24:05101:34:4880+26:42
NSW Stingers NSW Stingers 1mispunched
1. Iida Lehtonen18:35518:355
2. Alvin Craig15:43134:181-4
3. Alastair Georgemispunchedmispunched
4. Serena Doyle20:217mispunched
WA Nomads WA Nomads 1mispunched
1. Jo Anna Maynard18:53618:536
2. Oliver Martinmispunchedmispunched
3. Andries Swart17:574mispunched
4. Lucy Jarrett18:122mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.