Orienteering Australia

Official results for Go for 2&5 Australian 3 Day Championship, long

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Go for 2&5 Australian 3 Day Championship
Organiser: Orienteering WA
Date: Saturday 20 April 2019 - Monday 22 April 2019

SprintLongLong (overall)MiddleMiddle (overall)

W12A

3 400 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Luca HoggPO A27:258:03
2Aoife RotheryBF N28:25+1:008:21
3Amy DuftyBO W32:22+4:579:31
4Lilja LehtonenGO N39:25+12:0011:35

W14A

4 400 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Erika EnderbyNC N40:109:07
2Milla KeyMF V46:35+6:2510:35
3Ingrid Shelton AgarAO A48:43+8:3311:04
4Kate BraidKO W48:54+8:4411:06
5Jemima LloydTT S50:35+10:2511:29
6Sara GarbelliniEN Q51:02+10:5211:35
7Rebecca CraigNC N51:08+10:5811:37
8Sophie ArthurMF V52:11+12:0111:51
9Gemma BurleyYA S56:34+16:2412:51
10Cecilia MaillotCO21:45:12+1:05:0223:54

W16A

4 100 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Justine HobsonBS A51:2412:32
2Ana PenckYA S54:43+3:1913:20
3Sophie TavernaCH V55:44+4:2013:35
4Mikaela GrayUG Q58:42+7:1814:19
5Serryn EenjesBG V1:03:32+12:0815:29
6Sarah RichardsWO W1:04:41+13:1715:46
7Mikayla EnderbyNC N1:06:44+15:2016:16
8Lucy BurleyYA S1:12:49+21:2517:45
9Andra LeungGO N1:26:45+35:2121:09
Zali McCombAL Tdid not finish
Zali DaleLO Wnot competing

W20E

6 700 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tara MelhuishCC A52:297:50
2Mikayla CooperTF T59:36+7:078:53
3Iida LehtonenGO N1:02:34+10:059:20
4Ella CuthbertCC A1:03:00+10:319:24
5Emily SorensenSW S1:03:57+11:289:32
6Rachel AllenTF T1:05:58+13:299:50
7Zoe MelhuishCC A1:07:55+15:2610:08
8Venla-Linnea KarjalainenVI V1:08:50+16:2110:16
9Caitlin YoungCC A1:09:22+16:5310:21
10Arabella PhillipsTF T1:09:59+17:3010:26
11Joanna GeorgeSW S1:10:12+17:4310:28
12Abigail GeorgeSW S1:15:44+23:1511:18
13Ellen CurrieST N1:20:18+27:4911:59
14Julia GannonQC Q1:21:22+28:5312:08
15Lucy JarrettWN W1:25:52+33:2312:48
16Serena DoyleUR N1:30:13+37:4413:27
17Lily McFarlaneWN W1:32:40+40:1113:49
18Nina GannonQC Q1:35:22+42:5314:14
19Eleanor McLeanTF T1:35:29+43:0014:15
20Melissa MaillotCO21:41:48+49:1915:11
21Sarah LimSW S1:44:36+52:0715:36
Jo Anna MaynardWN Wdid not start

W21E

11 100 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Natasha KeyVI V1:31:328:14
2Belinda LawfordCC A1:32:33+1:018:20
3Bridget AndersonSW S1:35:13+3:418:34
4Aislinn PrendergastVI V1:36:33+5:018:41
5Grace CraneCC A1:37:59+6:278:49
6Olivia SprodSW S1:49:17+17:459:50
7Jennifer EnderbyNC N1:57:21+25:4910:34
8Anna FitzgeraldST N1:59:43+28:1110:47
9Jenny CasanovaSW S2:05:34+34:0211:18
10Zoe DowlingAL T2:12:03+40:3111:53
11Rebecca GeorgeST N2:30:22+58:5013:32
Bronte GannonQC Qmispunched
Krystal NeumannQC Qdid not finish

W21A

6 400 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eleanor SansomBO W1:58:5818:35

W21AS

4 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kate MarschallTT S1:09:3117:22
2Fern HillyardWA S1:12:28+2:5718:07

W35A

6 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nikolett HalmaiGO N1:24:5412:40

W35AS

4 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kerryn SearleBG V1:13:5818:29
2Wendy TavernaCH V1:38:16+24:1824:34
Saacha DonaldsonBF Ndid not start

W40A

6 700 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rachel WestBO W1:08:0310:09
2Leida WilliamsAL T1:12:39+4:3610:50
3Cathy HoggPO A1:13:57+5:5411:02
4Meredith GrayUG Q1:18:49+10:4611:45
5Jen Graham-TaylorAO W1:21:29+13:2612:09
6Ceri PassKO W1:28:04+20:0113:08
7Kim CarrollAL T1:42:31+34:2815:18
Jennifer PorterLO Wdid not finish

W45A

6 400 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Clare HawthorneAL T1:05:1410:11
2Cathy McCombAL T1:08:18+3:0410:40
3Martina CraigNC N1:16:17+11:0311:55
4Jane PulfordAL T1:38:16+33:0215:21
Heather O'DonnellYV Vmispunched

W45AS

4 100 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sandra TarrLO W1:01:2814:59
2Jo HobsonBS A1:13:35+12:0717:56
3Stephanie BeldjilaliCO21:18:57+17:2919:15
4Vanessa FreemanBF N1:23:37+22:0920:23
5Andrea EvesBO W1:39:17+37:4924:12
6Anne ArthurMF V1:45:51+44:2325:49
7Marlize BosmanSW W1:54:29+53:0127:55
8Maureen FitzpatrickWH N2:36:37+1:35:0938:11
Sharon McFarlaneBO Wmispunched
Michelle MartinWO Wdid not finish

W50A

5 600 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Cath ChalmersBF N58:3210:27
2Karen StaudteLO W1:01:35+3:0310:59
3Nicola DalheimMF V1:14:33+16:0113:18
4Tara SutherlandPO A1:20:19+21:4714:20
5Zara SodenOH S1:35:50+37:1817:06
6Tania KennedyGO N1:40:13+41:4117:53
7Karen Wild-AllenAL T1:52:01+53:2920:00
8Chris StocksBS A2:01:47+1:03:1521:44
Kelly YoungBS Amispunched
Edith GrayAO Amispunched

W55A

5 000 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jenny BourneEU V1:04:0712:49
2Sue HancockAL T1:04:45+0:3812:57
3Ana HercegPO A1:06:04+1:5713:12
4Su Yan TayUG Q1:10:06+5:5914:01
5Kari ChristiansenNo club membership1:14:19+10:1214:51
6Vanessa SmithKO W1:15:43+11:3615:08
7Toni BrownBS A1:17:15+13:0815:27
8Chris BrownEV T1:19:17+15:1015:51
9Sally WayteAL T1:21:35+17:2816:19
10Joanna ParrBF N1:41:43+37:3620:20
11Erica DimentTT S1:42:28+38:2120:29
12Donelda NilesEV T1:52:33+48:2622:30
13Juliana de NooyUG Q1:55:56+51:4923:11
14Andrea SchiwyAL T2:05:56+1:01:4925:11
15Liz ButlerAL T2:06:24+1:02:1725:16
16Marion BurrillBB Q2:23:53+1:19:4628:46
17Suzanne O'CallaghanBK V3:09:40+2:05:3337:56
18Airdrie LongGO N3:17:46+2:13:3939:33
Lai Kuen Candy ChuiALEXSON ORIENTEERING CLUBmispunched
Carol HardingBS Adid not start

W55AS

2 600 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Christine HowittWO W57:3222:07
2Jill WalkerPO A59:34+2:0222:54
3Philippa Lohmeyer-CollinsBK V1:35:04+37:3236:33
Julie ShepherdIK Nnot competing

W60A

4 000 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anthea FeaverLO W45:2811:22
2Carolyn JacksonBK V49:39+4:1112:24
3Regina NeukomFuersten OK Ettingen51:21+5:5312:50
4Debbie DaveyWR N52:46+7:1813:11
5Hilary WoodCC N1:02:59+17:3115:44
6Geraldine ChatfieldUG Q1:17:45+32:1719:26
7Liz AbbottPO A1:19:49+34:2119:57
8Kathy PetrieSO Q1:20:46+35:1820:11
9Prue DobbinBK V1:28:17+42:4922:04
10Julie FlynnBG V1:31:02+45:3422:45
11Heike BehrbohmKO W1:32:38+47:1023:09
12Helen BaileyWA1:46:49+1:01:2126:42
13Jane CalderAL T2:20:45+1:35:1735:11

W65A

4 100 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Robyn RennieGreater Vancouver Orienteering55:4113:34
2Robin UppillOH S57:07+1:2613:55
3Carol BrownlieWO W57:16+1:3513:58
4Jacquie RandUG Q1:02:11+6:3015:10
5Alison RadfordBG V1:02:29+6:4815:14
6Lynda RapkinsEN Q1:07:36+11:5516:29
7Robyn PallasCC N1:07:41+12:0016:30
8Ann ScownAO A1:19:10+23:2919:18
9Susan KurrleGO N1:22:37+26:5620:09
10Kerryne JonesRR A1:30:26+34:4522:03
11Valerie BarkerBS A1:32:05+36:2422:27
12Helen PostWO W1:38:50+43:0924:06
13Lyn StoltzeAO W1:47:26+51:4526:12
14Elizabeth BicevskisAL T1:59:02+1:03:2129:01
15Debra LethbridgeWO W2:12:46+1:17:0532:22
Jennifer SchulzTF Qmispunched
Jennifer BinnsLO Wnot competing
Joan WrightNo club membershipnot competing

W65AS

2 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Barbara JunghansGO N1:14:4728:45
2Cheryl BluettBN N1:25:39+10:5232:56
3Sue DowlingBO W1:25:41+10:5432:57
Jill ElderfieldSW Wdid not start

W70A

2 900 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rosemary KullmannLO W52:3618:08
2Lois WestBO W55:30+2:5419:08
3Libby MeekingYV V56:01+3:2519:18
4Kathy LileyYV V56:15+3:3919:23
5Robin SpriggsUG Q59:44+7:0820:35
6Val HodsdonSH N1:05:00+12:2422:24
7Pauline MooreWR N1:06:29+13:5322:55
8Margrit EggliFuersten OK Ettingen1:15:59+23:2326:12
9Toni FrankBO W1:18:15+25:3926:58
10Jan CandyKO W1:26:25+33:4929:47
11Pat MiethkePO A1:39:58+47:2234:28
12Janet FletcherLO W1:41:51+49:1535:07
13Mary Jane MahonyUR N1:56:16+1:03:4040:05
Ruth GoddardYV Vmispunched
Barbara McCraeYV Vnot competing

W75A

2 900 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jean BaldwinGS N54:3418:48
2Penny DuftyBO W1:04:39+10:0522:17
3Carolyn ChalmersNC N1:08:48+14:1423:43
4Janet TarrYV V1:08:57+14:2323:46
5Helena GriggsAL T1:14:49+20:1525:47
6Valerie BrammallEV T1:18:55+24:2127:12
7Judi HerkesBK V1:21:28+26:5428:05
8Moreen CoxLO W1:55:07+1:00:3339:41
9Merran WarltersBB N2:14:31+1:19:5746:23
Dianne SearleBG Vmispunched

W80A

2 900 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Helen AlexanderBK V1:32:5332:01

M10A

2 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alton FreemanBF N15:465:37
2Ben MarschallTT S19:34+3:486:59
3Edmund ToomeyAO W19:37+3:517:00
4Adrian GarbelliniEN Q21:36+5:507:42
5Rohan BraidKO W23:47+8:018:29

M12A

3 400 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Luke FeuerherdtBG V22:426:40
2Eckart BosmanSW W24:50+2:087:18
3Joshua FeuerherdtBG V26:49+4:077:53
4Lachlan BraidKO W26:50+4:087:53
5Marcus CazzolatoTJ S32:19+9:379:30
6Ashley WhiteYV V38:04+15:2211:11
7Nic PhillipsSW W49:28+26:4614:32
Rhys ButlerAO Wnot competing

M14A

4 900 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Liam DuftyBO W40:368:17
2Oliver FreemanBF N44:42+4:069:07
3Lachlan FeuerherdtBG V44:48+4:129:08
4Anttijussi KarjalainenMF V46:54+6:189:34
5Paul GarbelliniEN Q48:54+8:189:58
6Joseph ColemanKO W53:28+12:5210:54
7Tommy MellaNC N53:53+13:1710:59
8Oliver McFarlaneBF N1:05:36+25:0013:23
9Makhaya HoggPO A1:07:44+27:0813:49
10Isaac MaddenLO W1:07:57+27:2113:52
Liam PhillipsSW Wdid not finish
Adam ButlerAO Wnot competing

M16A

5 800 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1David StocksBS A50:348:43
2Toby CazzolatoTJ S54:28+3:549:23
3Riley McFarlaneBO W56:46+6:129:47
4Torren ArthurMF V58:49+8:1510:08
5Oskar MellaNC N1:00:24+9:5010:24
6Will WhittingtonAL T1:02:31+11:5710:46
7Remi AfnanYA S1:02:32+11:5810:46
8Samuel GarbelliniEN Q1:02:43+12:0910:48
9Jack MarschallTT S1:03:48+13:1411:00
10Jett McCombAL T1:06:21+15:4711:26
11Callum WhiteYV V1:06:29+15:5511:27
12Leith SodenOH S1:35:14+44:4016:25
13Patrick DuftyBO W1:36:36+46:0216:39 Download route in GPX format
14Cayleb FidgeBB Q1:39:03+48:2917:04
15Patrick Shelton AgarAO A1:39:36+49:0217:10
Liam ButlerAO Wnot competing

M20E

10 200 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Patrick MillerCC A1:04:466:20
2Alastair GeorgeST N1:07:13+2:276:35
3Alvin CraigST N1:07:15+2:296:35
4Angus HainesSW S1:10:59+6:136:57
5Dante AfnanSW S1:11:20+6:346:59
6Noah PolandCC A1:11:35+6:497:01
7Ryan StocksCC A1:12:55+8:097:08
8Thomas GarbelliniQC Q1:14:17+9:317:16
9Duncan CurrieST N1:14:35+9:497:18
10Tristan MillerCC A1:15:53+11:077:26
11Ryan GrayQC Q1:17:54+13:087:38
12Daniel GrayQC Q1:20:24+15:387:52
13Ethan PenckSW S1:21:51+17:058:01
14Jaiden FidgeQC Q1:23:41+18:558:12
15Joshua AllenTF T1:27:27+22:418:34
16Jensen KeyVI V1:28:17+23:318:39
17Mason ArthurVI V1:32:20+27:349:03
18Luan SwartWN W1:52:48+48:0211:03
Andries SwartWN Wmispunched
Oliver MartinWN Wdid not finish
Jed FlemingTF Tdid not finish
Max DalheimVI Vdid not finish
Riley MartinSW Wnot competing
Glenn JamesVI Vdid not start

M20A

6 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Zachariah ColemanKO Wdid not finish
Ben HobsonBS Anot competing

M21E

15 500 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Simon UppillSW S1:33:086:00
2Henry McNultyWN W1:33:26+0:186:01
3Brodie NankervisTF T1:34:09+1:016:04 Download route in GPX format
4Matt DoyleCC A1:38:20+5:126:20
5Andrew BarnettCC A1:40:21+7:136:28
6Patrick JaffeVI V1:45:31+12:236:48
7Jarrah DayCC A1:46:17+13:096:51
8Karl BicevskisTF T1:48:40+15:327:00
9Toby WilsonST N1:53:05+19:577:17
10Teemu KarjalainenVI V1:53:37+20:297:19
11Robert BennettST N1:59:12+26:047:41
12Peter HobbsVI V2:03:19+30:117:57
13Graeme RennieGreater Vancouver Orienteering2:05:26+32:188:05
14Cameron DuncanWN W2:11:03+37:558:27
15David BrownridgeVI V2:18:10+45:028:54
16Callum HerriesNo club membership2:24:08+51:009:17
17Hadrien DevillepoixWN W2:58:01+1:24:5311:29 Download route in GPX format
18Daniel Antonio PereiraHKIOF3:18:43+1:45:3512:49
Michal HubacekWN Wdid not finish
Wayne EliotWN Wdid not finish
Chun Kit ChanNo club membershipnot competing
Kin Kwan KwokNo club membershipnot competing
Kwok Sang LauMetOCnot competing
Christopher NauntonVI Vdid not start

M21A

10 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Chris FitzgeraldGS N1:57:4611:32
2Samuel LoHKIOF2:44:11+46:2516:05

M21AS

6 400 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rhys ChallenAO W1:00:169:25
2Kin Kwan KwokNo club membership1:00:24+0:089:26
3Andrew SlatteryRR A1:05:46+5:3010:16
4Paul DowlingBO W1:09:27+9:1110:51 Download route in GPX format
5Steve FletcherAO W1:09:58+9:4210:55 Download route in GPX format
6Tyson HillyardWA S1:10:19+10:0310:59 Download route in GPX format
7Andrew WisniewskiBF N1:22:16+22:0012:51
8Chun Kit ChanNo club membership1:37:20+37:0415:12
9Carlin WhiteEV T1:53:57+53:4117:48
10Kwok Sang LauMetOC2:17:50+1:17:3421:32

M35A

10 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Istvan KerteszGO N2:26:1814:20
2Fabrice LeconteCO23:01:05+34:4717:45

M35AS

5 800 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Lachlan KentBG Vdid not finish

M40A

8 900 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig FeuerherdtBG V1:24:369:30 Download route in GPX format
2Matthew CohenAL T1:46:04+21:2811:55
3Sten ClaessensKO W1:56:44+32:0813:06 Download route in GPX format
4Damien EnderbyNC N1:59:38+35:0213:26
Mark ButlerAO Wnot competing

M45A

7 700 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Bruce ArthurMF V55:247:11
2John ToomeyAO W1:07:17+11:538:44
3Graham BraidKO W1:10:31+15:079:09 Download route in GPX format
4Jonathan McCombAL T1:12:10+16:469:22
5Matthew StocksBS A1:13:54+18:309:35
6Blair TrewinYV V1:19:13+23:4910:17
7Shane TrotterNC N1:21:06+25:4210:31
8Michael DuftyBO W1:31:44+36:2011:54 Download route in GPX format
9Graeme HarrisWO W2:34:53+1:39:2920:06
10Laurent MaillotCO22:42:49+1:47:2521:08
11Glen WhiteYV V2:58:51+2:03:2723:13

M45AS

5 000 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Brenton GrayUG Q1:12:0914:25
2Jaco BosmanSW W1:24:28+12:1916:53
3Peter O'LoughlinSW W1:30:53+18:4418:10
4Robert BradleyWH N1:34:48+22:3918:57
5Andrew HobsonBS A1:42:32+30:2320:30
6Dale TavernaCH V1:43:32+31:2320:42
Ellis LeungGO Nmispunched

M50A

6 700 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Stephen CraigNC N44:566:42
2Mark FreemanBF N1:01:49+16:539:13
3Shane DoyleUR N1:02:40+17:449:21
4Michael WarltersUR N1:08:43+23:4710:15 Download route in GPX format
5Bruce PatersonAR V1:10:24+25:2810:30
6Ruhi AfnanYA S1:14:00+29:0411:02
7Joseph GarbelliniEN Q1:29:19+44:2313:19
8Ben CazzolatoTJ S1:30:27+45:3113:30
9Bruce BarnettBS A1:31:31+46:3513:39
10Jamie KennedyGO N1:33:32+48:3613:57
11John Shelton AgarAO A1:38:03+53:0714:38
12Paul JarrettKO W1:45:57+1:01:0115:48
13Edward PlummerLO W2:13:02+1:28:0619:51
14Michael MaddenLO W2:16:59+1:32:0320:26
Maurice PattenRR Adid not finish

M55A

5 800 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Warren KeyMF V47:168:08
2Jim RussellBG V52:59+5:439:08 Download route in GPX format
3Geoff LawfordEU V53:34+6:189:14
4Bjorn MellaNC N56:02+8:469:39
5Carl DalheimMF V57:18+10:029:52
6Jemery DayAL T58:14+10:5810:02
7Ian ProsserAO A59:28+12:1210:15
8Kenneth McLeanEV T1:02:56+15:4010:51
9Simon GeorgeBF N1:05:27+18:1111:17 Download route in GPX format
10Gary CarrollAL T1:07:28+20:1211:37
11Steve CooperYA S1:09:59+22:4312:03
12Tim HatleyBK V1:11:16+24:0012:17
13Simon AllenAL T1:14:55+27:3912:55
14Bill ButlerAL T1:15:43+28:2713:03
15Mick CooperAL T1:16:49+29:3313:14
16David JaffeMF V1:20:59+33:4313:57
17Peter MayNT N1:36:42+49:2616:40
18Nick MelhuishPO A1:38:45+51:2917:01
19Martin KozmaBK V1:41:12+53:5617:26
20Trevor DimentTT S1:42:39+55:2317:41
21Cliff PhillipsSW W1:51:09+1:03:5319:09
22Jean-Christophe MillotCONVERGENCE1:56:51+1:09:3520:08
23Colin CurrieGO N1:58:59+1:11:4320:30
24Regis MainotCONVERGENCE2:00:40+1:13:2420:48 Download route in GPX format
Aylwin LimTJ Snot competing
Duncan SullivanLO Wnot competing

M55AS

4 100 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Michael HalmyBN N1:01:4415:03 Download route in GPX format
2Bill VandendoolBK V1:02:16+0:3215:11
3Aylwin LimTJ S1:35:39+33:5523:19
Michael HanrattyGO Nmispunched
Oskar KaaløyNo club membershipdid not finish

M60A

5 600 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jeff DunnAL T53:039:28
2Eoin RotheryBF N57:46+4:4310:18
3Robert GraiegLO W1:09:49+16:4612:28
4David PolandBS A1:10:10+17:0712:31
5Alex DaveyWR N1:12:19+19:1612:54
6James LithgowGO N1:13:23+20:2013:06
7Phil WalkerPO A1:16:10+23:0713:36
8Neil BarrBG V1:21:23+28:2014:31
9Phil TaylorLO W1:21:42+28:3914:35
10Otti BisangFuersten OK Ettingen1:25:07+32:0415:11
11David McCauleyWO W1:26:40+33:3715:28
12Digby MercerWA1:32:32+39:2916:31
13Philip BurrillBB Q1:34:38+41:3516:53
14Shin Ho YUALEXSON ORIENTEERING CLUB1:38:55+45:5217:39
15Rob BeattieBO W2:07:29+1:14:2622:45
16Stephen CollinsBK V2:23:19+1:30:1625:35
17Bob MorganBN N2:24:52+1:31:4925:52
Rod GrayEU Vmispunched
Noel SchoknechtLO Wnot competing
Toivo PedasteLO Wnot competing

M65A

5 000 m, 29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Adrian UppillOH S1:03:3412:42
2Paul PacqueEV T1:07:52+4:1813:34
3John ScownAO A1:11:37+8:0314:19
4Bruce BowenPO A1:17:16+13:4215:27
5Tim AshmanLI S1:17:27+13:5315:29
6Rob WestBO W1:17:28+13:5415:29
7Bruce RennieGreater Vancouver Orienteering1:21:26+17:5216:17
8Ken PostWO W1:21:51+18:1716:22
9Colin PriceCC N1:23:13+19:3916:38
10Murray HainesSO Q1:25:30+21:5617:06
11Peter ShepherdIK N1:25:39+22:0517:07
12Tony WhittakerAO W1:26:38+23:0417:19
13Warwick SelbyGO N1:27:41+24:0717:32
14Geoff ArmstrongNE V1:34:18+30:4418:51
15Lindsay PenderAL T1:34:19+30:4518:51
16Gordon WilsonBN N1:35:56+32:2219:11
17Ian CameronGO N1:37:46+34:1219:33
18Bill JonesRR A1:37:56+34:2219:35
19David SchulzTF Q1:41:13+37:3920:14
20Keith JayIK N1:47:55+44:2121:35
21Chas LaneLO W1:50:58+47:2422:11
22Martin BicevskisAL T1:57:50+54:1623:34
23Mark PetrieSO Q1:57:54+54:2023:34
24Robert SprySH N1:57:55+54:2123:35
25John HardingPO A2:03:45+1:00:1124:45
26Mike CalderAL T2:29:57+1:26:2329:59 Download route in GPX format
Bill PullmanNo club membershipmispunched
Ian RathboneAL Tdid not finish
Nick LethbridgeWO Wdid not finish
Nick DentCC Ndid not start

M65AS

2 900 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ian WarltersBB N1:40:1834:35

M70A

4 000 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Robert RapkinsEN Q48:1512:03 Download route in GPX format
2Tony RadfordBG V53:42+5:2713:25
3Leigh PrivettAW V54:16+6:0113:34
4Steve FlickBN N54:42+6:2713:40
5Ross BarrGO N56:30+8:1514:07
6Paul HoopmannTJ S56:43+8:2814:10
7Ian FletcherLO W56:45+8:3014:11
8Tony SimpkinsLO W1:00:16+12:0115:04 Download route in GPX format
9Roland EggliFuersten OK Ettingen1:02:19+14:0415:34
10Greg ChatfieldUG Q1:03:11+14:5615:47
11Terry BluettBN N1:03:38+15:2315:54
12Hugh MooreRR A1:06:59+18:4416:44
13Russell CandyKO W1:08:11+19:5617:02
14Eric WainwrightRR A1:13:30+25:1518:22
15George PughGreater Vancouver Orienteering1:15:04+26:4918:46
16Keith FifieldRR A1:15:45+27:3018:56
17Robert SmithTT S1:23:12+34:5720:48
18Greg HawthorneAL T1:25:26+37:1121:21
19Murray HannaBK V1:28:54+40:3922:13
20Dennis TrewinYV V1:33:45+45:3023:26
21Barry WheelerTT S1:45:04+56:4926:16
22Don MasonSW W1:55:09+1:06:5428:47
Tom SchultsUG Qdid not finish
Peter GillonLO Wdid not finish
Barry McCraeYV Vnot competing
Ken BrownlieWO Wdid not start

M75A

4 000 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alex TarrYV V53:1513:18
2Darryl ErbacherPO A1:00:39+7:2415:09
3John Le CarpentierSH N1:02:22+9:0715:35
4Mike HoweLO W1:03:15+10:0015:48
5Ron JunghansGO N1:05:07+11:5216:16
6Phil DuftyBO W1:15:36+22:2118:54
7Peter MeyerSH N1:27:10+33:5521:47
8Tom EdelstenGuildford Orienteers1:32:59+39:4423:14
9Christopher SpriggsUG Q1:35:08+41:5323:47
10Peter KreminskiWA S1:36:21+43:0624:05
11Peter SearleBG V1:43:05+49:5025:46
12David GoddardYV V1:52:29+59:1428:07
13Wayne GriggsAL T2:36:29+1:43:1439:07
John MeekingYV Vdid not finish
Robert MooreWR Ndid not finish
Jim MannNo club membershipnot competing

M80A

2 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Basil BaldwinGS N54:4118:51
2John HodsdonSH N1:02:32+7:5121:33
3Brian ClelandUR N1:21:32+26:5128:06
Peter HamiltonWO Wmispunched

Open Easy

3 400 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Amelia WhiteEV T35:3610:28
2Lan KellyTJ S58:25+22:4917:10
Robyn PhillipsSW Wnot competing

Open Very Easy

2 800 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Zoe WhiteEV T28:5410:19

W Open B

4 400 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ulla HeikkilaSO Q1:04:0214:33
2Samantha MellaNC N1:13:20+9:1816:40
3Ingrid MaillotCO21:28:17+24:1520:03
4Veronica JarrettKO W1:45:00+40:5823:51
Josephine GarbelliniEN Qdid not finish
Juliette JarrettKO Wdid not finish
Philomena HumphriesLO Wdid not finish
Elizabeth HatleyBK Vdid not start

M Open B

4 900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter StandenLO W1:47:5822:02
2Iain DuncanSO Q2:19:01+31:0328:22

W Junior B

4 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Caitlin MaddenLO W1:26:4819:43
2Jessica MaddenLO W1:39:21+12:3322:34

M Junior B

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Aldo BosmanSW Wnot competing

Shadow

2 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruth ToomeyAO W45:2616:13
Ruben ClaessensKO Wnot competing

EOD M

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Raelee EenjesNo club membershipnot competing
James LloydNo club membershipnot competing
Adrain MarshallNo club membershipnot competing
Emma,Dylan MoyseNo club membershipnot competing
Elaine MurdochNo club membershipnot competing
Rebeccah SofieldNo club membershipnot competing
Isabella TrottesNo club membershipnot competing

EOD H

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Aldo BosmanNo club membership51:34
2David GeorgeNo club membership54:11+2:37
3Blake MerrittNo club membership56:21+4:47
4Paivi KaralainenNo club membership56:25+4:51
5James LloydNo club membership1:11:18+19:44
6Susan GeorgeNo club membership1:11:45+20:11
7Paul SmaleKO W1:15:27+23:53
Elaine MurdochNo club membershipmispunched
Juerg BaggenstossNo club membershipnot competing
David GeorgeNo club membershipnot competing
Susan GeorgeNo club membershipnot competing
Paivi KarjalainenNo club membershipnot competing

EOD Easy

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rosalie McCauleyWO W31:28
2Isabella TrotterNo club membership33:48+2:20
3John CumminsBO W40:17+8:49
4Miia LehtonenNo club membership52:36+21:08
5Gary AitkenLO W1:02:22+30:54
6Julia LloydNo club membership1:26:05+54:37
7Annabelle LloydNo club membership1:32:37+1:01:09
Tim Graham TaylorNo club membershipnot competing
Mia LehtonenNo club membershipnot competing
Annabel LloydNo club membershipnot competing
Tristan MerittNo club membershipnot competing
Monty SmithNo club membershipnot competing

Please report errors in the result list to the organiser.