Orienteering Australia

Official results for Go for 2&5 Australian Middle Distance Championships

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Go for 2&5 Australian Middle Distance Championships
Organiser: Orienteering WA
Date: Saturday 27 April 2019

W12A

2 500 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Luca HoggPO A18:057:14
2Amy DuftyBO W18:16+0:117:18
3Aoife RotheryBF N22:35+4:309:02
Lilja LehtonenGO Nmispunched

W14A

2 400 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sara GarbelliniEN Q22:409:26
2Rebecca CraigNC N24:44+2:0410:18
3Ingrid Shelton AgarAO A25:27+2:4710:36
4Erika EnderbyNC N25:45+3:0510:43
5Milla KeyMF V29:47+7:0712:24
6Kate BraidKO W33:23+10:4313:54
7Cecilia MaillotCO247:11+24:3119:39
Sasha EvesBO Wdid not start

W16A

3 600 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mikayla EnderbyNC N35:589:59
2Justine HobsonBS A37:10+1:1210:19
3Sarah RichardsWO W39:40+3:4211:01
4Serryn EenjesBG V43:00+7:0211:56
5Zali McCombAL T45:10+9:1212:32
6Ana PenckYA S45:12+9:1412:33
Andra LeungGO Nmispunched

W20E

4 400 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tara MelhuishCC A26:476:05
2Iida LehtonenGO N28:57+2:106:34
3Joanna GeorgeSW S29:21+2:346:40
4Mikayla CooperTF T30:57+4:107:02
5Zoe MelhuishCC A31:13+4:267:05
6Caitlin YoungCC A31:24+4:377:08
7Emily SorensenSW S33:33+6:467:37
8Venla-Linnea KarjalainenVI V33:36+6:497:38
9Ella CuthbertCC A35:04+8:177:58
10Mikaela GrayQC Q35:17+8:308:01
11Arabella PhillipsEV T35:21+8:348:02
12Julia GannonQC Q37:08+10:218:26
13Abigail GeorgeSW S41:05+14:189:20
14Lily McFarlaneWN W43:20+16:339:50
14Lucy JarrettWN W43:20+16:339:50
16Eleanor McLeanTF T45:08+18:2110:15
17Melissa MaillotCO245:19+18:3210:17
18Serena DoyleUR N49:07+22:2011:09
19Nina GannonQC Q53:52+27:0512:14
20Ellen CurrieST N1:48:05+1:21:1824:33

W21E

5 100 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Krystal NeumannQC Q32:226:20
2Belinda LawfordCC A32:30+0:086:22
3Natasha KeyVI V33:23+1:016:32
4Grace CraneCC A33:53+1:316:38
5Olivia SprodSW S34:26+2:046:45
6Aislinn PrendergastVI V35:17+2:556:55
7Bridget AndersonSW S37:13+4:517:17
8Anna FitzgeraldST N41:51+9:298:12
9Rachel WestWN W42:52+10:308:24
10Zoe DowlingAL T43:39+11:178:33
11Veronika VavrovaKO W44:49+12:278:47
12Nicki RehnFoothills Wanderers Orienteeri51:46+19:2410:09
13Rebecca GeorgeST N53:52+21:3010:33
14Bronte GannonQC Q53:57+21:3510:34

W21A

3 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eleanor SansomBO W47:3312:51
Daisy McCauleyWO Wdid not start

W35A

4 000 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nikolett HalmaiGO N39:139:48
2Fern HillyardWA S43:14+4:0110:48
3Kate MarschallTT S44:53+5:4011:13
4Linda KilpatrickNo club membership1:07:08+27:5516:47

W40A

4 000 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ceri PassKO W32:198:04
2Meredith GrayUG Q33:52+1:338:28
3Kim CarrollAL T35:48+3:298:57
4Cathy HoggPO A36:51+4:329:12
5Jen Graham-TaylorAO W52:17+19:5813:04
6Jennifer PorterLO W55:38+23:1913:54
Saacha DonaldsonBF Ndid not start

W45A

3 700 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Martina CraigNC N28:017:34
2Cathy McCombAL T28:07+0:067:35
3Clare HawthorneAL T32:54+4:538:53
4Jane PulfordAL T35:45+7:449:39
5Heather O'DonnellYV V51:50+23:4914:00

W45AS

2 400 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sandra TarrLO W27:1011:19
2Stephanie BeldjilaliCO227:58+0:4811:39
3Vanessa FreemanBF N30:15+3:0512:36
4Andrea EvesBO W31:03+3:5312:56
5Marlize BosmanSW W32:53+5:4313:42
6Michelle MartinWO W42:01+14:5117:30
7Sharon McFarlaneBO W43:28+16:1818:06
8Jo HobsonBS A48:37+21:2720:15
Jill WalkerPO Adid not start
Anne ArthurMF Vdid not start

W50A

3 600 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Karen StaudteLO W31:188:41
2Jennifer EnderbyNC N34:22+3:049:32
3Cath ChalmersBF N35:17+3:599:48
4Tara SutherlandPO A37:17+5:5910:21
5Nicola DalheimMF V39:27+8:0910:57
6Edith GrayAO A40:19+9:0111:11
7Karen Wild-AllenAL T44:04+12:4612:14
8Zara SodenOH S46:56+15:3813:02
9Kelly YoungBS A47:14+15:5613:07
10Chris StocksBS A1:02:32+31:1417:22

W55A

3 500 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ana HercegPO A30:188:39
2Chris BrownEV T31:33+1:159:00
3Sue HancockAL T33:21+3:039:31
4Su Yan TayUG Q33:40+3:229:37
5Toni BrownBS A35:14+4:5610:04
6Jenny BourneEU V35:23+5:0510:06
7Vanessa SmithKO W38:30+8:1211:00
8Juliana de NooyUG Q38:31+8:1311:00
9Joanna ParrBF N45:20+15:0212:57
10Sally WayteAL T45:49+15:3113:05
11Erica DimentTT S48:30+18:1213:51
12Donelda NilesEV T52:16+21:5814:56
13Liz ButlerAL T55:07+24:4915:44
14Andrea SchiwyAL T56:17+25:5916:04
15Suzanne O'CallaghanBK V1:13:30+43:1221:00
16Marion BurrillBB Q1:19:51+49:3322:48
Christine HowittWO Wmispunched
Carol HardingBS Adid not start

W60A

3 400 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carolyn JacksonBK V29:578:48
2Anthea FeaverLO W30:34+0:378:59
3Regina NeukomFuersten OK Ettingen34:01+4:0410:00
4Hilary WoodCC N35:07+5:1010:19
5Debbie DaveyWR N36:37+6:4010:46
6Liz AbbottPO A44:27+14:3013:04
7Kathy PetrieSO Q47:57+18:0014:06
8Helen BaileyWA59:17+29:2017:26
9Geraldine ChatfieldUG Q59:44+29:4717:34
10Heike BehrbohmKO W1:01:44+31:4718:09
11Julie FlynnBG V1:04:13+34:1618:53
12Jane CalderAL T1:38:38+1:08:4129:00
Prue DobbinBK Vmispunched

W65A

3 400 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Robin UppillOH S37:5611:09
2Robyn RennieGreater Vancouver Orienteering38:04+0:0811:11
3Alison RadfordBG V40:10+2:1411:48
4Jacquie RandUG Q40:48+2:5212:00
5Robyn PallasCC N48:41+10:4514:19
6Lynda RapkinsEN Q51:36+13:4015:10
7Ann ScownAO A52:02+14:0615:18
8Susan KurrleGO N56:27+18:3116:36
9Kerryne JonesRR A58:28+20:3217:11
10Helen PostWO W58:42+20:4617:15
11Elizabeth BicevskisAL T1:09:31+31:3520:26
12Debra LethbridgeWO W1:13:47+35:5121:42
13Jennifer SchulzTF Q1:18:04+40:0822:57
14Jennifer BinnsLO W1:28:14+50:1825:57
Joan WrightNo club membershipmispunched
Carol BrownlieWO Wmispunched

W65+AS

1 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sue DowlingBO W42:2322:18
2Jill ElderfieldSW W49:03+6:4025:48
3Cheryl BluettBN N1:21:26+39:0342:51

W70A

2 400 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Libby MeekingYV V29:0312:06
2Lois WestBO W29:22+0:1912:14
3Val HodsdonSH N30:27+1:2412:41
3Ruth GoddardYV V30:27+1:2412:41
5Jan CandyKO W33:31+4:2813:57
6Robin SpriggsUG Q33:43+4:4014:02
7Pat MiethkePO A35:01+5:5814:35
8Margrit EggliFuersten OK Ettingen43:19+14:1618:02
9Kathy LileyYV V46:40+17:3719:26
10Janet FletcherLO W50:27+21:2421:01
11Pauline MooreWR N56:30+27:2723:32
Rosemary KullmannLO Wdid not finish

W75A

2 400 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Judi HerkesBK V34:5214:31
2Penny DuftyBO W39:46+4:5416:34
3Helena GriggsAL T39:48+4:5616:35
4Janet TarrYV V40:49+5:5717:00
5Valerie BrammallEV T43:53+9:0118:17
6Moreen CoxLO W53:41+18:4922:22
7Dianne SearleBG V54:57+20:0522:53
8Carolyn ChalmersNC N58:28+23:3624:21

W80A

2 400 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Helen AlexanderBK V56:5223:41

M10A

2 000 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alton FreemanBF N11:315:45
2Ben MarschallTT S12:25+0:546:12
3Adrian GarbelliniEN Q13:15+1:446:37
4Edmund ToomeyAO W14:18+2:477:09
5Rohan BraidKO W15:36+4:057:48

M12A

2 500 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Luke FeuerherdtBG V14:325:48
2Eckart BosmanSW W16:42+2:106:40
3Joshua FeuerherdtBG V17:59+3:277:11
4Lachlan BraidKO W18:53+4:217:33
5Marcus CazzolatoTJ S22:27+7:558:58
6Nic PhillipsSW W26:37+12:0510:38
Ashley WhiteYV Vmispunched

M14A

3 000 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Oliver FreemanBF N21:487:16
2Lachlan FeuerherdtBG V22:25+0:377:28
3Jett McCombAL T22:32+0:447:30
4Liam PhillipsSW W24:09+2:218:03
5Anttijussi KarjalainenMF V24:37+2:498:12
6Oliver McFarlaneBF N26:56+5:088:58
7Paul GarbelliniEN Q26:57+5:098:59
8Makhaya HoggPO A36:20+14:3212:06
9Joseph ColemanKO W41:55+20:0713:58
10Tommy MellaNC N42:55+21:0714:18
Isaac MaddenLO Wdid not start

M16A

4 400 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1David StocksBS A26:165:58
2Samuel GarbelliniEN Q28:50+2:346:33
3Toby CazzolatoTJ S29:39+3:236:44
4Jack MarschallTT S29:41+3:256:44
5Torren ArthurMF V30:10+3:546:51
6Oskar MellaNC N32:31+6:157:23
7Will WhittingtonAL T33:39+7:237:38
8Callum WhiteYV V34:17+8:017:47
9Remi AfnanYA S34:45+8:297:53
10Mason EvesBO W35:45+9:298:07
11Aldo BosmanSW W37:51+11:358:36
12Patrick DuftyBO W38:03+11:478:38
13Leith SodenOH S38:37+12:218:46
14Cayleb FidgeBB Q44:14+17:5810:03
15Patrick Shelton AgarAO A49:44+23:2811:18
16Shaun RichardsWO W52:15+25:5911:52
Riley McFarlaneBO Wmispunched

M20E

5 500 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alastair GeorgeST N29:445:24
2Dante AfnanSW S30:42+0:585:34
3Alvin CraigST N30:44+1:005:35
4Ryan StocksCC A32:05+2:215:50
5Tristan MillerCC A32:14+2:305:51
6Ryan GrayQC Q33:20+3:366:03
7Joshua AllenTF T33:46+4:026:08
8Duncan CurrieST N34:40+4:566:18
9Ethan PenckSW S34:42+4:586:18
10Jaiden FidgeQC Q36:11+6:276:34
11Thomas GarbelliniQC Q36:12+6:286:34
12Daniel GrayQC Q37:09+7:256:45
13Andries SwartWN W38:26+8:426:59
14Jensen KeyVI V38:33+8:497:00
15Mason ArthurVI V42:33+12:497:44
16Jed FlemingTF T44:09+14:258:01
17Luan SwartWN W47:56+18:128:42
18Jordan NeillSW W1:17:20+47:3614:03
Angus HainesSW Smispunched
Oliver MartinWN Wdid not start
Max DalheimVI Vdid not start

M21E

6 200 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Matt DoyleCC A30:414:56
2Simon UppillSW S30:46+0:054:57
3Patrick JaffeVI V31:47+1:065:07
4Andrew BarnettCC A31:59+1:185:09
5Henry McNultyWN W32:43+2:025:16
6Michal HubacekWN W33:49+3:085:27
7Jarrah DayCC A36:12+5:315:50
8Teemu KarjalainenVI V37:10+6:295:59
9Graeme RennieGreater Vancouver Orienteering38:58+8:176:17
10David BrownridgeVI V41:40+10:596:43
11Kin Kwan KwokNo club membership45:17+14:367:18
12Cameron DuncanWN W45:21+14:407:18
13Christopher NauntonVI V46:00+15:197:25
14Wayne EliotWN W48:15+17:347:46
15Chun Kit ChanNo club membership58:16+27:359:23
16Samuel LoHKIOF1:03:27+32:4610:14
17Kwok Sang LauMetOC1:43:57+1:13:1616:45
Hadrien DevillepoixWN Wmispunched
Brodie NankervisTF Tmispunched Download route in GPX format

M21A

5 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Chris FitzgeraldGS N53:0410:24

M35A

5 500 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tyson HillyardWA S46:218:25 Download route in GPX format
2Paul DowlingBO W47:24+1:038:37 Download route in GPX format
3Istvan KerteszGO N48:19+1:588:47
4Fabrice LeconteCO21:28:29+42:0816:05

M40A

4 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig FeuerherdtBG V33:216:56
2Damien EnderbyNC N38:03+4:427:55
3Matthew CohenAL T40:36+7:158:27
4Sten ClaessensKO W42:48+9:278:55 Download route in GPX format
5Jason SimpsonLO W58:51+25:3012:15

M45A

4 600 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Bruce ArthurVI V27:005:52
2John ToomeyAO W31:17+4:176:48
3Matthew StocksBS A33:06+6:067:11
4Graham BraidKO W37:00+10:008:02 Download route in GPX format
5Blair TrewinYV V37:25+10:258:08
6Jonathan McCombAL T38:32+11:328:22
7Brenton GrayUG Q44:43+17:439:43
8Glen WhiteYV V45:16+18:169:50
9Laurent MaillotCO249:40+22:4010:47
10Michael DuftyBO W50:02+23:0210:52 Download route in GPX format
11Graeme HarrisWO W54:02+27:0211:44
12Jaco BosmanSW W56:38+29:3812:18

M45AS

2 300 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Michael HalmyBN N24:3610:41 Download route in GPX format
2Ellis LeungGO N29:46+5:1012:56
3Andrew HobsonBS A38:05+13:2916:33

M50A

4 400 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Stephen CraigNC N24:155:30
2Michael WarltersUR N34:34+10:197:51
3John Shelton AgarAO A37:13+12:588:27
4Bruce PatersonAR V38:02+13:478:38
5Shane DoyleUR N38:09+13:548:40
6Bruce BarnettBS A38:22+14:078:43
7Mark FreemanBF N39:29+15:148:58 Download route in GPX format
8Andre MorkelWA41:18+17:039:23
9Ruhi AfnanYA S41:56+17:419:31
10Ben CazzolatoTJ S45:23+21:0810:18
11Peter O'LoughlinSW W46:55+22:4010:39
12Edward PlummerLO W52:23+28:0811:54
13Paul JarrettKO W52:59+28:4412:02
14Joseph GarbelliniEN Q1:02:30+38:1514:12
Michael MaddenLO Wdid not start

M55A

4 400 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Warren KeyMF V27:016:08
2Ian ProsserAO A29:58+2:576:48
3Bjorn MellaNC N31:32+4:317:10
4Simon GeorgeBF N32:13+5:127:19 Download route in GPX format
5Geoff LawfordEU V32:19+5:187:20
6Steve CooperYA S33:05+6:047:31
7Kenneth McLeanEV T33:44+6:437:40
8Jemery DayAL T33:56+6:557:42
9David JaffeMF V38:01+11:008:38
10Nick MelhuishPO A38:29+11:288:44
11Duncan SullivanLO W38:34+11:338:45
12Mick CooperAL T39:25+12:248:57
13Andrew WisniewskiBF N41:53+14:529:31
14Trevor DimentTT S49:56+22:5511:20
15Regis MainotCONVERGENCE50:37+23:3611:30
16Peter MayNT N50:46+23:4511:32
17Cliff PhillipsSW W51:33+24:3211:42
18Gary CarrollAL T52:20+25:1911:53
19Jean-Christophe MillotCONVERGENCE58:33+31:3213:18
20Maurice PattenRR A58:55+31:5413:23
Colin CurrieGO Nmispunched
Bill ButlerAL Tmispunched
Carl DalheimMF Vdid not finish

M60A

4 000 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tim HatleyBK V29:287:22
2Eoin RotheryBF N30:43+1:157:40
3Jeff DunnAL T31:49+2:217:57
4Rod GrayEU V34:30+5:028:37
5Alex DaveyWR N35:23+5:558:50
6Phil TaylorLO W37:04+7:369:16
7Phil WalkerPO A38:06+8:389:31
8Neil BarrBG V39:20+9:529:50
9David PolandBS A39:59+10:319:59
10Otti BisangFuersten OK Ettingen41:02+11:3410:15
11Stephen CollinsBK V42:34+13:0610:38
12David McCauleyWO W42:36+13:0810:39
13James LithgowGO N43:31+14:0310:52
14Robert GraiegLO W46:19+16:5111:34
15Andrew LumsdenBF N47:16+17:4811:49
16Digby MercerWA47:26+17:5811:51
17Philip BurrillBB Q50:38+21:1012:39

M65A

3 500 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Adrian UppillOH S33:259:32
2Paul PacqueEV T34:33+1:089:52
3Mark PetrieSO Q35:07+1:4210:02
4Geoff ArmstrongNE V37:07+3:4210:36
5John ScownAO A37:13+3:4810:38
6Murray HainesSO Q39:26+6:0111:16
7Colin PriceCC N39:46+6:2111:21
8Bruce RennieGreater Vancouver Orienteering40:27+7:0211:33
9Bill JonesRR A41:16+7:5111:47 Download route in GPX format
10Nick DentCC N42:13+8:4812:03
11Warwick SelbyGO N42:25+9:0012:07
12Peter ShepherdIK N42:33+9:0812:09
13Keith JayIK N46:16+12:5113:13
14Martin BicevskisAL T46:30+13:0513:17
15Gordon WilsonBN N46:37+13:1213:19
16Rob WestBO W47:11+13:4613:28
17Ian CameronGO N50:08+16:4314:19
18Ian RathboneAL T53:04+19:3915:09
19David SchulzTF Q53:45+20:2015:21
20Mike CalderAL T58:12+24:4716:37
21John HardingPO A1:04:14+30:4918:21
22Nick LethbridgeWO W1:04:35+31:1018:27
Tim AshmanSAmispunched
Bruce BowenPO Amispunched
Robert SprySH Ndid not start

M65+AS

1 900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Robert BoekelaarWA21:5111:30
2Bill VandendoolBK V26:08+4:1713:45

M70A

3 400 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Robert RapkinsEN Q32:269:32 Download route in GPX format
2Tony RadfordBG V32:31+0:059:33
3Terry BluettBN N33:23+0:579:49
4Ross BarrGO N36:01+3:3510:35
5Hugh MooreRR A37:21+4:5510:59
6Greg HawthorneAL T37:44+5:1811:05
7Paul HoopmannTJ S37:48+5:2211:07
8Greg ChatfieldUG Q38:54+6:2811:26
9Leigh PrivettAW V41:18+8:5212:08
10Keith FifieldRR A42:08+9:4212:23
11Roland EggliFuersten OK Ettingen43:26+11:0012:46
12Ian FletcherLO W43:55+11:2912:55
13Eric WainwrightRR A45:33+13:0713:23
14Tony SimpkinsLO W46:38+14:1213:42 Download route in GPX format
15Dan GreigWA47:30+15:0413:58
16George PughGreater Vancouver Orienteering49:41+17:1514:36
17Murray HannaBK V53:04+20:3815:36
18Barry WheelerTT S1:07:07+34:4119:44
Peter GillonLO Wmispunched
Don MasonSW Wdid not start
Dennis TrewinYV Vdid not start
Ken BrownlieWO Wdid not start
Tom SchultsUG Qdid not start

M75A

3 400 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alex TarrYV V35:0410:18
2Darryl ErbacherPO A38:03+2:5911:11
3Tom EdelstenGuildford Orienteers43:37+8:3312:49
4Phil DuftyBO W44:29+9:2513:05
5Ron JunghansGO N45:35+10:3113:24
6Mike HoweLO W46:20+11:1613:37
7Peter SearleBG V48:13+13:0914:10
8Peter MeyerSH N56:00+20:5616:28
9Jim MannNo club membership58:50+23:4617:18
10Christopher SpriggsUG Q1:01:13+26:0918:00
11Peter KreminskiWA S1:06:03+30:5919:25
12Wayne GriggsAL T1:09:00+33:5620:17
13John MeekingYV V1:11:08+36:0420:55
14David GoddardYV V1:28:27+53:2326:00
15Robert MooreWR N1:51:57+1:16:5332:55
John Le CarpentierSH Ndid not start

M80A

2 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter HamiltonWO W33:1913:52
2John HodsdonSH N35:06+1:4714:37
Don YoungBO Wdid not start

W Open B

2 400 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Elizabeth HatleyBK V27:4911:35
2Ulla HeikkilaSO Q28:32+0:4311:53
3Veronica JarrettKO W36:51+9:0215:21
4Ingrid MaillotCO242:42+14:5317:47
5Josephine GarbelliniEN Q48:39+20:5020:16
6Samantha MellaNC N51:01+23:1221:15
Juliette JarrettKO Wmispunched

M Open B

3 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mal NeillSW W36:5612:18
2Peter StandenLO W37:54+0:5812:38
3Iain DuncanSO Q1:18:11+41:1526:03

W Junior B

2 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Caitlin MaddenLO W22:579:33
2Jessica MaddenLO W27:13+4:1611:20

Open Easy

2 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lan KellyTJ S29:5311:57

Shadow

2 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruben ClaessensKO W16:468:23
2Ruth ToomeyAO W31:09+14:2315:34

EOD H

3 500 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Päivi KarjalainenMF V33:509:40
2Blake MerrittLO W33:57+0:079:42
3Juha LehtonenNo club membership41:47+7:5711:56
4David GeorgeTT S42:06+8:1612:01
5Robert SmithTT S44:32+10:4212:43
6Susan GeorgeTT S53:47+19:5715:22

EOD M

3 000 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Zachariah ColemanKO W23:597:59
2Matt ColemanKO W32:17+8:1810:45
3John CumminsBO W35:04+11:0511:41
4Jacqui NauntonBG V38:09+14:1012:43
5Isabelle KilpatrickNo club membership49:00+25:0116:20
6Miia LehtonenNo club membership54:15+30:1618:05

EOD E

2 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jane, kaye SlaterNo club membership1:15:2030:08
Peter FreerNo club membershipmispunched

EOD VE

2 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tristan MerrittNo club membership40:3520:17
2Kiersten MorkelNo club membership59:32+18:5729:46

W55AS

1 900 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Julie ShepherdIK N37:3819:48

Please report errors in the result list to the organiser.