Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Kambah West

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Kambah West
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 15 October 2018

A: Men

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Geoff StaceyNo club membership36:25
2Kieran MacdonellBS-A40:48
3Jonathan RicksRR-A44:04
4Tate NeedhamRR-A45:11
5Peter SmithNo club membership51:36
6Andrew WardenBS-A53:09
7Peter AntcliffBS-A59:33

A: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Claire LonerganBS-A37:09

B: Men

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1James RaynerNo club membership52:10
2Eric WainwrightRR-A52:54

B: Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carol HardingPO-A41:30
2Lucy HawthorneNo club membership59:41

B: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jessica SchmittNo club membership47:34
1Amelia WaltonNo club membership47:34

C: Men

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Geoff WoodPO-A36:54
2Danny HaipolaBS-A37:01
3David JenkinsBS-A37:26
4Bryant AllenPO-A45:34
5Florian BenzNo club membership54:32
6John SuominenWE-A55:21

C: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Elizabeth DunbarPO-A48:02

C: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jason de RooyNo club membership38:46
1Zohan de RooyNo club membership38:46
2Callum RobertsNo club membership54:05
2Jason RobertsNo club membership54:05

D: Men

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alan ThompsonRR-A32:23
2Tristan AllmichNo club membership35:34
3Peter PalmerNo club membership42:12

D: Women

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Susanne HarryssonBS-A24:25
2Karla CirantNo club membership32:54
3Carla Allmich-CairaNo club membership35:27
4Kamini RiddyNo club membership1150:55
4Kathy SawNo club membership41:54

D: Teams

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
2Jane TedeschiNo club membership37:34
2Micheal TedeschiRR-A37:34
2Rebecca TedeschiRR-A37:34
3Shona PrinceNo club membership46:24
3Ed TownerNo club membership46:24

PowerWalk: Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Keith FifieldRR-A1759:16
2Michael BurtRR-A1759:57
3Bruce BarnettBS-A161:00:40
4John HardingPO-A111:00:01

PowerWalk: Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Pat MiethkePO-A141:00:50
2Nicole LowNo club membership1257:53
3Lyala McCanonNo club membership111:01:53
4Ami McCanonNo club membership111:01:53

PowerWalk: Teams

14 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Kerrie CowanBS-A1357:40
1Sue McDonaldNo club membership1357:40
2Alexandra JolleyNo club membership1358:20
2Greg JolleyNo club membership1358:20
2Elena WilliamsNo club membership1358:20
3Jenny BauerNo club membership121:01:05
3Laura PoundNo club membership121:01:05
4Daniel BrightNo club membership101:00:00
4Jen BrightNo club membership101:00:00
4Illegible IllegibleNo club membership101:00:00
5Richard HillNo club membership955:37
5Christina SanchezNo club membership955:37
6Armati CanahanNo club membership858:43
6Michael CanahanNo club membership858:43

Bike: All

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Martin EtheringtonPO-A46:59

Please report errors in the result list to the organiser.