Orienteering Australia

Official results for 28th Sydney Summer Series "Map-running Sydney" - Gordon

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 28th Sydney Summer Series "Map-running Sydney" - Gordon
Organiser: Western and Hills Orienteers
Date: Wednesday 3 October 2018

Junior Men

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jeremy BulterBN430041:35
2Selwyn SweeneyWH4202046:49
3Will Kay0300041:48
4Curtis PepperBN2902046:06
5Jack HavranekGO280042:45
6Nick Fletcher0210042:05
7Jae Ransen02101045:38
8Shay SweeneyWH100020:00
9Angus Vanschahs0901045:51

Junior Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Savanna SweeneyWH3004048:38
2Evie Morris0280044:13

Open Men

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Bart VonhoffBF5901045:40
2Karl BicevskisALT550044:09
3Steve RyanGO5402047:00
4Keelan BirchGO5404048:46
5Brian BlackBN520043:36
6Tristan WhiteNo club5004048:47
7Hugh SlaterCC450043:11
8Hugh Percival03901045:24
9Andreas Lynden0380044:43
10Jack LeverGO3203047:27
11Maroud KringasBF1504048:15

Open Women

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jakki Artus0460044:38
2Karla BurnettGO360043:47
3Anna Marwzzi03001045:01
4Bryony KentCC250044:12
5Michele DawsonGO170032:53

Masters Men

20 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Glenn HorrocksGO5703047:17
2James McQuillanWH5703047:42
3Richard MorrisBN5703047:51
4Tim GilesBF4603047:40
5Dan SmithWH4501045:51
6Ciaran LynchCC440044:33
7Joel PutnamBN4403047:35
8Richard PattisonBN4305049:14
9Chris JackaBF4202046:54
10Greg DominishGO410044:52
11Nick EalesGO4101045:01
12Owen ShepherdUR4101045:47
13Jason Wiebe03903047:06
14Paul RainbowNo club380043:52
15Serje RobidouxUR3806050:05
16Corey SpinkUR370044:25
17Brett SewellBN3702046:18
18Stefan KuehnGO3702046:41
19Darren SlatteryBN3603047:15
20Phillip HardingBN2903047:16

Masters Women

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Gill FowlerBF5301045:50
2Shannon Jones05001045:09
3Rochelle CoxGO430043:42
4Carolyn HauptGO410044:48
5Lisa LinssenGO320043:27
6Saacha DonaldsonBF320043:43
7Marguerite O'RourkeBF270041:58
8Heidi Can Shak01501045:31

Veteran Men

28 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew SmithGO480044:54
2Anthony PettersonGO4802046:01
3Ross MorrisonGO4803047:48
4Hamish MackieBF450043:53
5Michael Ridley-SmithGO4502047:00
6Stuart DeaneGO4505049:43
7John HavranekGO4401045:17
8Jordan Bishop04304048:48
9David StanleyGO43013057:59
10Fergus DixonGO4207051:43
11Stuart ButlerBN410042:09
12Martin CousinsGO4103047:57
13Phillip SmythBN400041:27
14Paul ToomeyGO4002046:49
15David BrayGO4002046:54
16Roland SimpsonGO4009053:56
17Andrew GoddardGO3902046:04
18Tim RogersBF3903047:17
19Ian JessupGO370042:33
20Peter DayGO350043:39
21Wayne PepperBN3501045:21
22John MurrayWH3503047:03
23Ellis LeungGO340042:06
24Luigi PagnozziBF3403047:39
25Paul SweeneyWH30014058:53
26Rohan TaylorGO2403057:21
27Ivan KentCC2102047:00
28Chris ArnisonGO9012056:35

Veteran Women

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Toni BachvarovaGO4403047:33
2Mary FienBF4202046:44
3Amanda MackieBF340043:21
4Lara D'AbreoBN330043:56
5Kim EalesGO320044:17
6Saffron SweeneyWH3004048:35
7Mary Botto0240041:44
8Louise BrooksSH1005049:08

Super Veteran Men

18 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1John BulmanGO4505049:11
2Colin BurnettGO4404048:36
3John BrayanGO4101045:02
4Digby PritchardBN3903047:39
5David NobleBF380044:08
6Bob MorganBN3702046:04
7Graham FieldGO3703047:24
8Tim PerryWH360044:04
9Andrew MacdonaldBF3601045:16
10Larry WeissGO350044:18
11Martin DearnleyGO350044:53
12Martin Smith03509053:24
13Rodney ParkinBN3301045:16
14Ian CameronGO3201045:18
15John HaddrickBN3201045:49
16Kevin Smith03203047:45
17Ian FroudeIK310043:48
18Peter ThomasonBN280043:50

Super Veteran Women

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Karin HefftnerGO370045:00
2Dianne BerginGO3001045:44
3Stacey BryceGO2905049:52
4Elizabeth BulmanGO2402046:03
5Barbara DawsonGO210040:36

Legends Men

17 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Graeme HillWH3802046:50
2Steve FlickBN3701045:49
3Ted WoodleyGO360044:37
4Mike WardGO350044:05
5John GilesGO310043:02
6Johnny PetersenGO310044:03
7Jim ForbesGO2904048:27
8John AndersonGO2909053:41
9Steve HollowayWH280044:23
10David BowermanCC2805049:18
11Jonathon D'ArcyGO270041:41
12Ross CatterallGO2601045:13
13Michael RoylanceBF2505050:00
14Graham HorrocksGO2402046:04
15Terry MurphyUR2404048:37
16James WellsGO210043:05
17Ross DukerGO1601045:53

Legends Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carol JacobsonGO3001045:18
2Adrienne KirbyUR280039:30
3Helen MurphyUR280041:11
4Margaret WaughGO002:06:28

Immortals Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ken JacobsonGO300044:29
2Lloyd GledhillGO270042:05
3Bruce StanleyGO270043:00
4Ted MulherinWH200042:09

Immortals Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Janet MorrisWH210044:32
2Sue ThomsonGO170044:48
3Meagan Moltram0150042:22
4R. June StanleyGO003:29:29

Walking Men

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew WisniewskiBF310043:08
2Robert NewmanGO270043:38
3James StuartIK240044:36
4Tim CoxGO2101045:14
5Ernest WindschuttelGO1904048:21

Walking Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Emmanuelle ConvertWH300043:56
2Melissa ThomasBN300044:17
3Bryony CoxGO240043:05
4Lesley CoxGO2103047:47

Mini

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Isaac Morris0100024:14
2Henry & SilasGO100025:30
3Otis Karp0100025:38
40 KarpGO100026:50
5Emily & Kim EalesGO100034:56
6Justine ConvertWH100035:08
7Leona Asalina0100047:51
8Brandon Wang030049:30

Please report errors in the result list to the organiser.