Orienteering Australia

Official results for Newcastle Street Series #1 - CARDIFF SOUTH

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #1 - CARDIFF SOUTH
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 17 October 2018

Men

30 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew MorrisNC.N545completed
2Jordi BatesNC.N47completed
3Alex MasseyNC.N4611completed
4Justin StaffordNC.N462completed
5Robert VincentNC.N461completed
6Scott SimsonNC.N444completed
7Stephen CraigNC.N432completed
8Andrew HaighNC.N40completed
9Kendall O'ConnorNC.N39completed
10Malcolm RobertsNC.N381completed
11Shane BowditchNC.N371completed
12Andrew KillenNC.N37completed
13Daniel OrrNC.N37completed
14Greg BaconNC.N361completed
15Ian DempseyNC.N352completed
16Colin BaileyNC.N341completed
17Greigor ScottNC.N322completed
18Shane JenkinsNC.N301completed
19Neil CurryerNC.N29completed
20Geoff PeelNC.N28completed
21Warren QuiltyNC.N28completed
22Graham FowlerNC.N272completed
23Jim LeeNC.N27completed
24Paul KillenNC.N263completed
25Peter OrrNC.N265completed
26Justin GoodwinNC.N25completed
27John ShawNC.N25completed
28Glenn DowneyNC.N20completed
29Jack HartNC.N25completed
30Robert MontgomeryNC.Ndid not finish

Women

13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Clare WilliamsNC.N47completed
2Nicole HaighNC.N402completed
3Martina CraigNC.N381completed
4Gayle QuantockNC.N36completed
5Carolyn MatthewsNC.N33completed
6Sharon BurgessNC.N302completed
7Kate DynanNC.N30completed
8Cassandra ThompsonNC.N26completed
9Katrina ReynoldsNC.N24completed
10Caroline JenkinsNC.N212completed
11Pamela MontgomeryNC.N20completed
12Ingrid OblasserNC.N201completed
13Maria OrrNC.N198completed

Pram

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Robyn and Levi PhillipsNC.N15completed
2Elizabeth Bunn and Edward GreyNC.N14completed
3Ginaya DunnNC.N14completed

Walker

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Arthur KingslandNC.N29completed
2Deanne ShawNC.N212completed
3Thomas BunnNC.N141completed
4Carolyn RigbyNC.N1111completed

Team

12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ben and Tyler RelfNC.N323completed
2Bridget and Felicity WhiteheadNC.N311completed
3Bert van Netten and Anita BickleNC.N25completed
4Marg and Rob CookNC.N23completed
5Richard Baker and Thomas MangnallNC.N22completed
6Matt Helen and Eve ThomasNC.N225completed
7Rowena and Amy GehlNC.N197completed
8Leo and Lauren BransonNC.N19completed
9Narelle and Pierryck ArblasterNC.N18completed
10Baxter and Margaret PeelNC.N16completed
11Lachlan Curryer and Cameron GreenNC.N16completed
12Phil Duvollet and kidsNC.N24completed

Please report errors in the result list to the organiser.