Orienteering Australia

Official results for 2018 Southern Summer Series 2

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2018 Southern Summer Series 2
Organiser: Illawarra Kareelah Orienteers
Date: Sunday 21 October 2018

Men Score

26 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Karl BicevskisAL540043:58
1Bart VonhoffBF5403047:26
3Benjamin HanleyBF500044:57
4Andrew SmithGO4902046:47
5Brett SewellBN460044:19
6Melvyn CoxBN450044:48
6Gordon WilsonBN4502046:48
8Richard PattisonBN4402046:22
9Richard WardlowNo club membership4203047:33
10David GreenIK390040:21
10Gareth StearnNo club membership3905049:39
12Mike WardGO3801045:01
13Paul PrudhoeCC3601045:49
13Phillip RyanUR36013057:03
15Robert EnochsNo club membership340041:22
16Terry BluettBN3009053:44
17Kevin RobertsGO2903047:24
18Dubossovsly Group 2No club membership20012056:14
19Tweeddang group 1No club membership19015059:41
19Tweeddang Group 2No club membership19015059:27
21Andrew BrownBF140027:44
22Green group 2NC11014058:23
23Green Group 1No club membership802001:04:13
24Green Group 3No club membership302601:10:23
25Dubossovsly Group 1No club membership-402001:04:11
26Jim & Eunice WilsonIK-604201:26:58

Women Score

13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Toni BachvarovaGO4406050:35
2Yiping TanNo club membership3703047:50
3Holly RobertsGO340044:13
4Melissa & Ryan ThomasRR2902046:05
5Mary Jane MahonyUR280044:19
5Julia PrudhoeCC280038:08
7Sue ThomsonGO260044:34
8Claire MooreNo club membership2501045:45
9Therese WalshUR2301045:46
10Kathryn Cox & Jane MinBN2203047:14
11Louise BrooksSHOO1804048:08
12Ho FamilyNo club membership1409053:34
Kristen DuncombeNo club membership00mispunched

Men Long Line

4 800 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew WisniewskiBF0039:16
2Jim MackayUR0041:09
3Keith JayIK0041:13
4Brian ClelandUR0046:16
5Ian McKenzieNo club membership0055:02
6Dick OgilvieUR0056:52
7Rupert RoperUR001:10:12
Patrick DockhornIK00mispunched

Women Long Line

4 800 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Toni BachvarovaGO0033:51
2Linda SestaUR0036:25
3Ursula RoperUR0044:09
4Anna Sofie HoffNo club membership0046:44
5Melanie ChristieNo club membership0048:09
Dorry GroupNo club membership00mispunched

Short Line

2 400 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Joe RoperUR0020:08
2Jane BolandUR0021:42
3Maggie & Olivia MackayUR0022:33
4Dave LottyUR0028:55
5Mia JohnstonNo club membership0030:18
6Megan Capper groupNo club membership0036:54
7Sharon & John StrongNo club membership0043:02
8Oscar VonhoffNo club membership001:04:46
9Tom DavierNo club membership001:05:51

Please report errors in the result list to the organiser.