Orienteering Australia

Official results for 2018 Southern Summer Series 5

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2018 Southern Summer Series 5
Organiser: Uringa Orienteers
Date: Sunday 11 November 2018

Men Score

23 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Richard MorrisBN N60036:12
2Benjamin HanleyBF N58042:55
3Simon NashBN N56048:32
4Michael FreeGO N55045:50
5Warwick SelbyGO N53046:03
6David GreenIK N52041:08
7Paul VeerhuisUR N51043:02
8Richard WardlowUR N51050:53
9Kevin CurbyIK N43043:40
10James StuartIK N42042:36
11Gareth StearnNo club membership42059:59
12Kevin RobertsGO N39042:22
13Lachlan HoweWH N38038:21
14Ian McKenzieUR N36057:18
15Gary GloverGO N32045:38
16DH MS7No club membership28046:17
17DH MS11No club membership28043:25
18John OvendenNo club membership26040:56
19DH MS5No club membership26046:47
20DH MS6No club membership26046:57
21DH MS2No club membership22046:35
22DH MS4No club membership21047:25
23The GroupNo club membership15046:36

Women Score

13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Grace MolloyGS N60039:26
2Linda SestaUR N51042:12
3Natalya FilippovaIK N43043:54
4Yiping TanUR N36049:16
5DH MS10No club membership33038:06
6Walsh ThereseUR N32044:45
7Maree LucasNo club membership26044:45
8DH MS1No club membership24043:38
9DH MS9No club membership24043:42
10Yvonne FilleryWH N24044:58
11DH MS3No club membership22046:40
12Louise BrooksSH N16037:18
13DH MS8No club membership15045:48

Men Long Line

14 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ant NolanUR N30:07
2Serje RobidouxUR N36:10
3Tim PerryWH N37:26
4John MurrayWH N38:55
5Ori GudesUR N40:49
6Nick WilmottUR N41:04
7Rodney ParkinBN N42:01
8Jim MackayUR N42:52
9Ian BilmonUR N48:19
10Patrick DockhornIK N51:02
11Terry MurphyUR N51:30
12Brian ClelandUR N52:02
14David SportelliNo club membership1:34:47
13Kwok Wai WanGO Ndid not finish

Women Long Line

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Catherine MurphyUR N33:42
2Zoe MellingUR N45:38
3Jill WoodruffGO N52:01
4Jane BolandUR N53:03
5Jacki JamesonNo club membership59:50
6Mel ComerfordNo club membership1:24:19

Mini

17 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Barbara DawsonGO N22:26
2Elliot VeerhuisUR N24:58
3Drummoyne Scouts 1No club membership25:19
3Lucy VeerhuisUR N25:19
5Michael GrossNo club membership25:54
6Zoe DinhamNo club membership26:22
7Georgia VeerhuisUR N26:25
8Hanna JonesUR N29:46
9Juliette AndersonNo club membership29:50
9Nazara JonesUR N29:50
11Drummoyne Scouts 4No club membership32:19
12Phrewes ExplorersNo club membership33:51
13Drummoyne Scouts 2No club membership35:30
14Drummoyne Scouts 3No club membership40:21
15Alexa McauleyUR N40:46
16Drummoyne Scouts1No club membership50:07
17Ooish CollierNo club membership56:58

Please report errors in the result list to the organiser.