Orienteering Australia

Official results for Newcastle Street Series #8 - WARABROOK

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #8 - WARABROOK
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 5 December 2018

Men

34 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew MorrisNC.N56completed
2Alex MasseyNC.N54completed
3Stephen CraigNC.N52completed
4Robert VincentNC.N51completed
5Scott SimsonNC.N512completed
6Andrew HaighNC.N49completed
7Damian WelbourneNC.N483completed
8Malcolm RobertsNC.N48completed
9Glenn BurgessNC.N47completed
10Tim DomanNC.N47completed
11Callum RobertsNC.N46completed
12Greigor ScottNC.N46completed
13Jordi BatesNC.N463completed
14Clint LawrenceNC.N454completed
15Glenn DowneyNC.N445completed
16Colin BaileyNC.N43completed
17Greg BaconNC.N431completed
18Thomas WhiteheadNC.N42completed
19Geoff TodkillNC.N412completed
20Graeme TaplinNC.N40completed
21Steven RobertsNC.N401completed
22Andrew KillenNC.N39completed
23Emile AltmanNC.N36completed
24Neil CurryerNC.N35completed
25Shane JenkinsNC.N35completed
26Brock SmithNC.N33completed
27Rob LanghamNC.N32completed
28John ShawNC.N30completed
29Rudi LandsiedelNC.N30completed
30Warren QuiltyNC.N29completed
31Paul KillenNC.N27completed
32Lachlan CurryerNC.N17completed
33Jack HartNC.N1510completed
34Robert MontgomeryNC.N14completed

Women

20 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Clare WilliamsNC.N532completed
2Nicole HaighNC.N48completed
3Samantha HoweNC.N481completed
4Gayle QuantockNC.N471completed
5Carolyn MatthewsNC.N44completed
6Bridget WhiteheadNC.N36completed
7Katrina ReynoldsNC.N361completed
8Sharon BurgessNC.N36completed
9Kate DynonNC.N351completed
10Caroline JenkinsNC.N30completed
11Jane HamsonNC.N282completed
12Margaret PeelNC.N28completed
13Lisa LampeNC.N25completed
14Carolyn RigbyNC.N24completed
15Ingrid OblasserNC.N231completed
16Liz BunnNC.N22completed
17Pamela MontgomeryNC.N17completed
18Jennifer MardonNC.N1511completed
19Ann MontgomeryNC.N1023completed
Nicole DeanNC.Ndid not finish

Walker

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Arthur KingslandNC.N28completed
2Viola O'ConnorNC.N25completed
3Deanne ShawNC.N24completed
4Kerry BaconNC.N24completed
5Thomas BunnNC.N17completed

Pram

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jessica and Alice LawrenceNC.N21completed

Team

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Adrian Plaskitt and Lizzy MeeNC.N40completed
2Renee and Daniel WellsNC.N30completed
3Marg and Rob CookNC.N25completed
4Justin Goodwin and Tania MorganNC.N24completed
5Naomi and Presley ScoullarNC.N17completed

Please report errors in the result list to the organiser.