Orienteering Australia

Official results for 2018 Xmas 5days Day 3 - The Clay Pan- Beacon Hill

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2018 Xmas 5days Day 3 - The Clay Pan- Beacon Hill
Organisers: NSW Stingers / Orienteering NSW
Date: Saturday 29 December 2018

Men A

24 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Martin DentRR A30048:42
2James McQuillanWH N30049:13
3Topi SyrjäläinenNo club membership29041:32
4Thomas GarbelliniEN Q29048:21
5Ewan ShinglerBF N29048:29
6Huon WilsonGO N29051:32
7Samuel GarbelliniEN Q26041:19
8Olivier FrangeulNo club membership26048:40
9David PolandBS A25048:20
10Joseph GarbelliniEN Q24048:52
11Gregory DominishGO N23047:24
12Benjamin HanleyBF N23048:12
13Alvin CraigNC N22550:17
14Angus LeungGO N22048:41
15Mark FreemanBF N22048:48
16Michael WeinerUR N22049:00
17Brett SewellBN N22051:02
18Oscar WoolfordBB N22051:34
19Nicholas BurridgeUG Q20057:06
20Zac NeedhamRR A19048:39
21Tate NeedhamRR A18051:24
22Ian McKenzieUR N1601:03:19
23Simeon BurrillBB Q12046:21
24Daniel PorepNo club membership10556:27
Thomas GordonBF N0did not start
Jannie NelBN N0did not start

Open Women

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Grace MolloyGS N28550:55
2Alison BurrillBB Q23046:49
3Samantha HoweNC N22550:07
4Aniko Fozo-KerteszGO N22558:52
5Rebecca GeorgeBF N21552:19
6Emily SorensenTT S20059:11
7Amylee RobertsonNC N13047:12
8Colleen MockPO A11550:34
9Lilian PorepNo club membership10556:25
10Lara Rogerson-WoodNo club membership10049:01
11Vickie LeeGO N701:03:32

Women A

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Melissa ThomasBN N23041:26
2Kathie DentRR A21041:09
3Catherine MurphyUR N21043:04
4Belinda KinneallyWH N20043:33
5Nikolett HalmaiGO N20046:22
6Ocean MercierWellington19046:27
7Tshinta HopperBN N18547:11
8Natalya FilippovaIK N18041:35
9Melissa AnnettsGO N16042:46
10Ellen CurrieGO N16050:38
11Melissa RobertsonCC N14545:59
Karla BurnettGO N0did not start
Lisa GrantGO N0did not start
Melissa GrantBN N0did not start
Clare MurphyUR N0did not start

Men B

23 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Richard MorrisBN N27547:10
2Stephen CraigNC N26038:31
3Greg BarbourBF N26048:58
4Shane DoyleUR N25545:48
5Richard PattisonBN N25044:37
6Andrew SmithGO N25044:40
7Riley GraingerGO N24044:34
8Dan SmithWH N23545:26
9Angus SheddenSH N23042:04
10Tim GilesBF N23043:27
11Istvan KerteszGO N23044:35
12Clyde McGheeBN N23050:42
13Peter HopperBN N22043:57
14Peter AnnettsGO N21044:10
15Peter FozoGO N21044:40
16David BrayGO N21046:58
17Mark ShinglerBF N20547:38
18Ori GudesNSW20044:59
19Tom KennedyGO N17042:32
20Selwyn SweeneyWH N14545:26
21Cameron WillIK N14046:46
22Pat van BerkelHutt Valley13545:08
23Seth SweeneyWH N13043:35

Women B

17 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Toni BachvarovaGO N20039:23
2Martina CraigNC N18038:18
3Tania KennedyGO N18038:52
4Paula ShinglerBF N17544:27
5Sharon LambertBN N17039:59
6Serena DoyleUR N16039:51
7Sara GarbelliniEN Q16039:52
8Toni BrownBS A15038:26
9Iida LehtonenGO N15047:02
10Andra LeungGO N14540:19
11Saacha DonaldsonBF N14038:47
12Margaret PeelNC N13039:55
13Robin UppillOH S12540:14
14Fiona CaristoEN Q12039:19
15Ruth SheddenSH N10540:24
16Saffron SweeneyWH N9049:41
17Airdrie LongGO N9051:57
Melanie ChristieUR N0did not start

Men C

31 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Miles EllisBF N22039:33
2Hamish MackieBF N21038:41
3John BulmanGO N21039:32
4Warwick SelbyGO N20039:48
5Michael Ridley-SmithGO N20045:52
6Peter McConaghyGO N19540:09
7Anthony PettersonGO N19542:55
8Wayne PepperBN N19039:58
9Gordon WilsonBN N18540:31
10Ian JessupGO N18039:47
11Jamie KennedyGO N17540:15
12Ian FroudeIK N17542:50
13Dmitry StukovWH N17038:43
14Geoff PeelNC N17043:05
15Tony BryantEN Q16542:02
16Bill VandendoolBK V16037:06
17Jim MackayUR N16038:45
18Philip EelesSouthampton Orienteering Club16039:26
19Andrew WisniewskiBF N15546:01
20Dylan BryantEN Q15039:32
21Hugh JorgensenRR A15039:49
22Paul GarbelliniEN Q15043:07
23David McGheeBN N15045:58
24Paul SweeneyWH N14039:30
25Graeme DawsonGO N13030:32
26David JenkinsBS A13038:55
27John AndersonGO N13039:43
28Ellis LeungGO N13043:33
29Adrian UppillOH S12036:00
30Ian BilmonUR N12041:44
31Louis NelBN N10045:07
Brett LeaversUR N0did not start
Eric WainwrightRR A0did not start

Women C

20 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nea ShinglerBF N15539:14
2Carolyn JacksonBK V15032:31
3Amanda MackieBF N14535:21
4Salme FullerIK N13034:12
5Wendy McConaghyGO N13034:40
6Nerise McQuillanWH N12535:41
7Carol BrownlieWO W12034:16
8Clare NethertonNo club membership12034:45
9Helen MurphyUR N11034:22
10Joanna ParrBF N10539:41
11Sue FroudeIK N10032:57
12Louise BarbourBF N10034:48
13Tamara NeedhamRR A9029:33
14Natalia BeliakovaBF N8036:27
15Vanessa FreemanBF N8036:49
16Marion BurrillBB Q6535:10
17Elizabeth BulmanGO N5545:46
18Linda BurridgeUG Q4549:59
19Julia BarbourBF N2541:03
20Heidi van SchaikUR N1048:03
Barbara DawsonGO N0did not start
Elaine MurdochGO N0did not start

Men D

18 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Simon GeorgeBF N20034:03
2Terry BluettBN N17034:30
3Murray WithersEN Q16032:29
4Rodney ParkinBN N14537:31
5Oliver FreemanBF N14537:57
6Peter ThomasonBN N14044:28
7Michael HanrattyGO N12032:45
8Ron JunghansGO N11032:21
9Ken BrownlieWO W11033:37
10Mike WardGO N11033:52
11Bryan HardyWO W11033:56
12Terry MurphyUR N10032:17
13YC LeeGO N9034:51
14Dennis SparlingGO N9036:27
15Jim MerchantGO N8535:41
16John HardingPO A8033:43
17Philip BurrillBB Q6034:22
18Ross DukerGO N5032:32

Women D

17 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Stacey BryceGO N11031:55
2Rebecca CraigNC N10031:41
3Anneke CorryNo club membership10031:46
4Janet MorrisWH N8530:55
5Sarah IsraelGO N8028:13
6Barbara JunghansGO N8031:30
7Margaret DuguidIK N7532:33
8Katya StukovaWH N7031:53
9Alison BryantEN Q6530:18
10Sharon WithersEN Q6532:37
11Isabella BurridgeUG Q6029:09
12Jane HardyWO W4029:27
13Penelope FieldUR N3026:23
14Bryony CoxGO N3037:24
15Abigail McGheeBN N037:01
16Josephine GarbelliniEN Q050:26
17Hind NeedhamRR A052:41
Elaine BennettNC N0did not start

Men E

10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Curtis PepperBN N11028:48
2Elye DentRR A10027:04
3Ted MulherinWH N9028:50
4Timothy McConaghyGO N8530:17
5Cooper HorleyGO N8035:05
6Ivan StukovWH N5031:20
7Adam HorleyGO N5057:16
8Ben McConaghyGO N4532:23
9Tim CoxGO N2028:09
10Angus van SchaikUR N1020:14

Combined

14 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Hayden DentRR A30:10
2Miles BryantEN Q32:12
3Alton FreemanBF N33:37
4Shay SweeneyWH N43:37
5Connor DentRR A47:00
6Euan SheddenSH N47:07
7Nicola McConaghyGO N49:36
8Thomas CaristoEN Q53:05
9Callum BryantEN Q56:17
10Savanna SweeneyWH N57:31
11Rory SheddenSH N1:01:22
12Eamon CorryNo club membership1:02:55
13Alex CaristoEN Q1:26:38
14Adrian GarbelliniEN Q43:58
Layla DentRR Adid not start

EODHL

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Robert BennettNC N21044:39
2Jeff LulandNo club membership20044:06
3Ant NolanUR N18038:47
4Nick EalesGO N17044:58
5Jamie LeeGO N14042:05
6Colin BurnettGO N14043:22
7Grace BurrillBB Q11043:12
8Tim PerryWH N1001:02:09
9Katherine & Lach CameronNo club membership01:07:59

EODHS

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Julian LedgerBN N15537:05
2Stephen DunlopWH N15034:43
3Colin CurrieGO N9537:32

EODM

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Juhia LehtonenGO N7530:28
2Linda SalwayNo club membership540:20

EODE

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Eino LehtonenGO N33:06
2Ernest WindschuttelGO N55:34
3Lachlan GraingerGO N1:14:24
4Vincent MillsBN N1:28:13
5Malo FrangeulNo club membership26:03

Please report errors in the result list to the organiser.