*** Instance-specific ***

Official results for 2019 West Sydney Orienteering Series #5 - N Epping

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2019 West Sydney Orienteering Series #5 - N Epping
Organiser: Garingal Orienteers
Date: Sunday 13 January 2019

Long Line

4 800 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1James McQuillanWestern and Hills Orienteers35:187:21
2Andy SimpsonBig Foot Orienteers38:23+3:057:59
3Laurent BillotUringa Orienteers39:01+3:438:07
4Riley GraingerGaringal Orienteers40:31+5:138:26
5Clyde McGheeBennelong Northside Orienteers41:53+6:358:43
6Michael Ridley-SmithGaringal Orienteers42:04+6:468:45
7Peter AnnettsGaringal Orienteers42:30+7:128:51
8Vivien de Remy de CourcellesWestern and Hills Orienteers45:43+10:259:31
9David McGheeBennelong Northside Orienteers49:43+14:2510:21
10Brett SewellBennelong Northside Orienteers50:32+15:1410:31
11Melissa AnnettsGaringal Orienteers50:43+15:2510:33
12Miles EllisBig Foot Orienteers51:12+15:5410:40
13Helen ParkerWestern and Hills Orienteers53:12+17:5411:05
14Rod ParkinBennelong Northside Orienteers54:07+18:4911:16
15Cooper HorleyGaringal Orienteers56:26+21:0811:45
16Paul CheungGaringal Orienteers1:02:23+27:0512:59
17Ken JacobsonGaringal Orienteers1:04:58+29:4013:32
18Carol JacobsonGaringal Orienteers1:05:31+30:1313:38
19Fletcher Edwardsnone1:08:20+33:0214:14
20Sarah IsraelGaringal Orienteers1:16:00+40:4215:50
21Belinda KennyGaringal Orienteers1:16:15+40:5715:53
22Roger MaherCentral Coast Orienteers1:23:37+48:1917:25
23Ian BlaydenGaringal Orienteers1:34:03+58:4519:35
24Stephen HollowayWestern and Hills Orienteers1:34:56+59:3819:46
25Zee Tweednone1:40:30+1:05:1220:56
26Olivia Fuscanone1:41:21+1:06:0321:06
27Barry HanlonWestern and Hills Orienteers1:43:36+1:08:1821:35
28Toni BachvarovaGaringal Orienteers44:18+9:009:13
28Andrew SmithGaringal Orienteers42:19+7:018:48
28Bompoint nonemispunched
28Ellis LeungGaringal Orienteersmispunched
28Wayne PepperBennelong Northside Orienteersmispunched
28Karen LanganWestern and Hills Orienteersdid not finish

Short Line

2 500 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1John BulmanGaringal Orienteers29:0411:37
2Lyra SimpsonBig Foot Orienteers34:24+5:2013:45
3Holly RobertsGaringal Orienteers35:04+6:0014:01
4Curtis PepperBennelong Northside Orienteers38:36+9:3215:26
5Natalie GraingerGaringal Orienteers41:01+11:5716:24
6Martin BillotUringa Orienteers41:43+12:3916:41
7Kevin RobertsGaringal Orienteers42:35+13:3117:02
8David and Esme Howatnone49:58+20:5419:59
9Keith GoodeBig Foot Orienteers52:32+23:2821:00
10Elizabeth BulmanGaringal Orienteers55:28+26:2422:11
11Jo DarbyGaringal Orienteers1:00:00+30:5624:00
12Andrew Vesey-WellsWestern and Hills Orienteers1:02:15+33:1124:54
13Louise BrooksSouthern Highlands Orienteers1:04:12+35:0825:40
14Dave LottyUringa Orienteers1:04:30+35:2625:48
15Janet MorrisWestern and Hills Orienteers1:05:37+36:3326:14
16Angela DarbyGaringal Orienteers1:08:47+39:4327:30
17Sue ThomsonGaringal Orienteers1:08:54+39:5027:33
18Lila Francisnone1:11:15+42:1128:30
18Nazara JonesUringa Orienteers1:11:15+42:1128:30
20Mia Max Milly Sheathernone1:16:04+47:0030:25
21Lincoln WatersonBennelong Northside Orienteers1:22:49+53:4533:07
22Hanna JonesUringa Orienteers1:34:24+1:05:2037:45
23Richard PattisonBennelong Northside Orienteers31:43+2:3912:41
23Mel ThomasBennelong Northside Orienteers29:22+0:1811:44
23Susan HealyUringa Orienteersmispunched
23David Wardlownonemispunched
23Jim WellsGaringal Orienteersmispunched

Score

21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Richard Pattison48043:50
1Andrew Smith48043:10+-0:40
3Iida Lehtonen45043:30+-0:20
4Toni Bachvarova44046:07+2:17
4Simon Nash44048:46+4:56
6Richard Wardlow40052:35+8:45
7John Brayan34058:20+14:30
7Alan Gibson34050:13+6:23
9Martin Mansfield28047:22+3:32
9Mel Thomas and Baby Ryan28043:12+-0:38
11Ian McKenzie2701:05:12+21:22
12Peter Day25045:25+1:35
13Maggie and Jim Mackay24043:49+-0:01
14Vicky Lee20045:42+1:52
15Dennis Sparling19047:54+4:04
16David Stitt1801:02:50+19:00
17Barry Cole14045:32+1:42
17Jonathan D'Arcy14054:48+10:58
19David and Graham McMahon13044:54+1:04
19Becc Lizzie Henry D'Arcy13055:07+11:17
21Yi Ping Tan701:13:06+29:16

Mini

800 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kai JunghansGaringal Orienteers12:3615:45
2Aiden HorleyGaringal Orienteers15:19+2:4319:08
3Alix Billotnone17:13+4:3721:31
4Cody JunghansGaringal Orienteers17:51+5:1522:18
5Justine de RemyWestern and Hills Orienteers20:50+8:1426:02
6Jordan JunghansGaringal Orienteers21:29+8:5326:51
7Judith BlaydenGaringal Orienteers27:49+15:1334:46
8Curtis PepperBennelong Northside Orienteers10:25+-2:1113:01

Please report errors in the result list to the organiser.