Orienteering Australia

Official results for Newcastle Street Series #12 - STOCKTON

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #12 - STOCKTON
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 16 January 2019

Men

38 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew MorrisNC.N581completed
2Alex MasseyNC.N542completed
3Rob BennettNC.N543completed
4Justin StaffordNC.N524completed
5Scott SimsonNC.N495completed
6Steven RobertsNC.N486completed
7Glenn BurgessNC.N477completed
8Malcolm RobertsNC.N478completed
9Andrew HaighNC.N459completed
10Glenn DowneyNC.N4410completed
11Geoff TodkillNC.N4211completed
12Graeme TaplinNC.N4212completed
13Ian DempseyNC.N4213completed
14Philip EelesSO4214completed
15Andrew KillenNC.N4115completed
16Greg BaconNC.N4116completed
17Stuart KurtzNC.N4017completed
18Adrian PlaskittNC.N3918completed
19Colin BaileyNC.N3919completed
20Daniel EvansNC.N3920completed
21Rudi LandsiedelNC.N3721completed
22Shane JenkinsNC.N3722completed
23Brock SmithNC.N3623completed
24John ShawNC.N3624completed
25Justin GoodwinNC.N3625completed
26Geoff PeelNC.N3526completed
27Jim LeeNC.N3527completed
28Paul KillenNC.N3528completed
29Warren QuiltyNC.N3529completed
30John LinichNC.N3330completed
31Neil CurryerNC.N3331completed
32Peter OrrNC.N3332completed
33Rob LanghamNC.N3233completed
34Robert MontgomeryNC.N2534completed
35Jack HartNC.N2135completed
36Lachlan CurryerNC.N2136completed
37Baxter PeelNC.N1337completed
38Zachary GoodwinNC.N738completed

Women

12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Clare WilliamsNC.N531completed
2Nicole HaighNC.N482completed
3Samantha HoweNC.N473completed
4Carolyn MatthewsNC.N444completed
5Gayle QuantockNC.N375completed
6Caroline JenkinsNC.N366completed
7Bridget WhiteheadNC.N357completed
8Sharon BurgessNC.N358completed
9Claire BurgessNC.N319completed
10Lisa LampeNC.N3010completed
11Pamela MontgomeryNC.N2411completed
12Laura Lewis-MinogueNC.N2212completed

Walker

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Viola O'ConnorNC.N311completed
2Maria OrrNC.N282completed
3Deanne ShawNC.N273completed
4Kerry BaconNC.N254completed
5Thomas BunnNC.N255completed
6Russell RigbyNC.N126completed

Pram

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Daniel and Sebastian OrrNC.N431completed

Team

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Amy Robinson and Melody HarrisNC.N301completed
2Marg and Rob CookNC.N282completed
3Naomi and Presley ScoullerNC.N253completed
4Richard Baker and Thomas MangrallNC.N224completed
5Carolyn Rigby and Lyn MalmgromNC.N215completed
6Elizabeth Bunn and Edward GrayNC.N96completed

Please report errors in the result list to the organiser.