Orienteering Australia

Official results for 2019 Sydney Sprint Series 1 - Gladesville

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2019 Sydney Sprint Series 1 - Gladesville
Organiser: Garingal Orienteers
Date: Sunday 27 January 2019

Easy

1 190 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Maggie MackayUringa Orienteers0011:50
2Liam FlickBennelong Northside Orienteers0016:21
3Kathryn VaughanWestern and Hills Orienteers0020:39
4Justine de RemyWestern and Hills Orienteers0021:05
5Michael and Hamish Gotleynone0023:09
6Wei Hsuan(Vicky) LuGaringal Orienteers0025:49

HL-Men

2 960 m, 54 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Toby WilsonGaringal Orienteers0020:09
2Peter AnnettsGaringal Orienteers0022:29
3Huon WilsonGaringal Orienteers0023:37
4Michael Ridley-SmithGaringal Orienteers0024:56
5Cameron Duncannone0024:58
6Hamish MackieBig Foot Orienteers0026:12
7Peter FozoGaringal Orienteers0026:35
8Riley GraingerGaringal Orienteers0026:47
8Richard MorrisBennelong Northside Orienteers0026:47
10Robert HerkesGaringal Orienteers0027:05
11Mark ShinglerBig Foot Orienteers0027:20
12Wayne EliotWestern and Hills Orienteers0028:05
13Tom KennedyGaringal Orienteers0028:52
14Brett SewellBennelong Northside Orienteers0029:02
15Warwick SelbyGaringal Orienteers0029:52
16Vivien de Remy de CourcellesWestern and Hills Orienteers0029:54
17Matt HackettWestern and Hills Orienteers0029:57
18Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers0030:22
19Jamie KennedyGaringal Orienteers0030:37
20Lai Wei Kuonone0030:49
21Wayne PepperBennelong Northside Orienteers0031:19
22Peter Garrannone0031:20
23Miles EllisBig Foot Orienteers0031:47
24John BrayanGaringal Orienteers0031:49
25Colin BurnettGaringal Orienteers0032:13
26Ian FroudeIllawarra Kareelah Orienteers0032:26
27MIchael HalmyBennelong Northside Orienteers0032:32
28John BulmanGaringal Orienteers0032:40
29Jim MackayUringa Orienteers0033:54
30Rod ParkinBennelong Northside Orienteers0034:05
31Nick DentCentral Coast Orienteers0034:20
32Simon NashBennelong Northside Orienteers0034:56
33Larry WeissGaringal Orienteers0036:05
34Bob MorganBennelong Northside Orienteers0036:54
35Tim PerryWestern and Hills Orienteers0037:29
36Ian MillerWestern and Hills Orienteers0038:47
37Ian McKenzieUringa Orienteers0039:14
38Cameron WillIllawarra Kareelah Orienteers0039:19
39Curtis PepperBennelong Northside Orienteers0039:25
40Andy GrahamGaringal Orienteers0039:50
41Brian BlackBennelong Northside Orienteers0040:13
42Ken JacobsonGaringal Orienteers0040:16
43Johnny PetersenGaringal Orienteers0040:56
44Michael RoylanceBig Foot Orienteers0043:30
45Yi Ping Tannone0046:01
46Richard Wardlownone0046:32
47Terry MurphyUringa Orienteers0047:04
48Keith GoodeBig Foot Orienteers0047:20
49Matt PetersUringa Orienteers0056:49
50Barry HanlonWestern and Hills Orienteers0058:46
51Michaeli Liam Ben Gotleynone001:01:48
52Ross DukerGaringal Orienteers00mispunched
52Wu Hung-Weinone00mispunched
52Ewan ShinglerBig Foot Orienteers00mispunched

HL-Women

2 960 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Tracy MarshBig Foot Orienteers0025:01
2Nea ShinglerBig Foot Orienteers0028:24
3Carolyn HauptGaringal Orienteers0029:12
4Aniko Fozo-KerteszGaringal Orienteers0029:18
5Catherine MurphyUringa Orienteers0031:26
6Clare MurphyUringa Orienteers0032:12
7Linda SestaUringa Orienteers0032:56
8Kathryn Vaughannone0033:23
9Melissa AnnettsGaringal Orienteers0034:26
10Amanda MackieBig Foot Orienteers0034:37
11Hilary WoodCentral Coast Orienteers0034:46
12Karin HefftnerGaringal Orienteers0035:03
13Mel Thomas and Baby RyanBennelong Northside Orienteers0035:14
14Tania KennedyGaringal Orienteers0036:43
15Carol JacobsonGaringal Orienteers0038:19
16Helen MurphyUringa Orienteers0047:25
17Dianne BergenGaringal Orienteers0049:09
18Guo Yu - Tingnone0052:42
19Liao Yun-Chennone0055:35

HS-Men

2 230 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Steve FlickBennelong Northside Orienteers0025:18
2Brett LeaversUringa Orienteers0027:24
3Jim MerchantGaringal Orienteers0027:26
4Ron JunghansGaringal Orienteers0031:33
5Kevin RobertsGaringal Orienteers0032:28
6Dick OgilvieUringa Orienteers0033:49
7Mike WardGaringal Orienteers0035:54
8Ian BilmanUringa Orienteers0036:50
9Alex MorrisBennelong Northside Orienteers0038:04
9Marco Sievinone0038:04
11Vincent MorrisBennelong Northside Orienteers0044:08
12Dave LottyUringa Orienteers0044:40
13Malcolm GledhillWestern and Hills Orienteers0049:54
14Adam Mundynone0055:06
15Nathan AronenIllawarra Kareelah Orienteers001:19:04
16Terry BluettBennelong Northside Orienteers00mispunched

HS-Women

2 230 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Mel Thomas and Baby RyanBennelong Northside Orienteers0027:16
2Natalie GraingerGaringal Orienteers0033:20
3Sue HealyUringa Orienteers0034:42
4Airdrie LongGaringal Orienteers0034:55
5Barbara DawsonGaringal Orienteers0038:17
6Heidi MillissBennelong Northside Orienteers0038:52
7Sue FroudeIllawarra Kareelah Orienteers0041:43
8Elizabeth BulmanGaringal Orienteers0042:14
9Janet MorrisWestern and Hills Orienteers0046:44
10Barbara JunghansGaringal Orienteers0058:39
11Maureen OgilvieUringa Orienteers001:12:13
12Debbie Colenone001:24:12
13Louise BrooksSouthern Highlands Orienteers001:25:18

Please report errors in the result list to the organiser.