Orienteering Australia

Official results for Newcastle Street Series #14 - ELEEBANA

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #14 - ELEEBANA
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 30 January 2019

Men

28 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alex MasseyNC.N44completed
2Damian WelbourneNC.N411completed
3Tim DomanNC.N371completed
4Scott SimsonNC.N35completed
5Robert VincentNC.N33completed
6Shane TrotterNC.N33completed
7Andrew KillenNC.N312completed
8Greg BaconNC.N31completed
9Geoff TodkillNC.N30completed
10Brock SmithNC.N291completed
11Glenn DowneyNC.N29completed
12Stuart KurtzNC.N29completed
13Jim LeeNC.N27completed
14Graeme TaplinNC.N26completed
15Emile AltmannNC.N255completed
16John ShawNC.N251completed
17Justin GoodwinNC.N25completed
18Paul KillenNC.N251completed
19Neil CurryerNC.N23completed
20Rudi LandsiedelNC.N23completed
21Warren QuiltyNC.N23completed
22Graham FowlerNC.N21completed
23Geoff PeelNC.N20completed
24Lachlan CurryerNC.N20completed
25Robert MontgomeryNC.N19completed
26Jack HartNC.N181completed
27Ryan PuklowskiNC.N1810completed
28Stephen CraigNC.N52completed

Women

16 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Clare WilliamsNC.N384completed
2Nicole HaighNC.N37completed
3Samantha HoweNC.N342completed
4Gayle QuantockNC.N31completed
5Nichole DeanNC.N271completed
6Bridget WhiteheadNC.N26completed
7Renee WellsNC.N26completed
8Elizabeth BorchorstNC.N25completed
9Amylee RobertsonNC.N23completed
10Caroline JenkinsNC.N232completed
11Carolyn RigbyNC.N23completed
12Sharon BurgessNC.N22completed
13Lisa LampeNC.N21completed
14Elizabeth BunnNC.N20completed
15Ingrid OblasserNC.N20completed
16Pamela MontgomeryNC.N19completed

Walker

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Deanne ShawNC.C21completed
2Kerry BaconNC.N19completed
3Viola O'ConnorNC.N192completed
4Thomas BunnNC.N17completed
5Helge SoegaardNC.N11completed

Pram

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Daniel and Sebastian OrrNC.N301completed
2Kristen Fraser and Imogen BaileyNC.N20completed
3Erin Rory and Rhys JordanNC.N14completed

Team

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Rebecca and  Martina CraigNC.N30completed
2Scott Northey and Lewis RyanNC.N30completed
3Marg and Rob CookNC.N20completed
4Thomas and Lotte DonnellyNC.N18completed
5Eloise Nankervis and Tammie HemingwayNC.N156completed

Please report errors in the result list to the organiser.