Orienteering Australia

Official results for Newcastle Street Series #15 - PLATTSBURG

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #15 - PLATTSBURG
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 6 February 2019

Men

34 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew MorrisNC.N542completed
2Alex MasseyNC.N50completed
3Tim DomanNC.N50completed
4Clint LawrenceNC.N48completed
5Damian WelbourneNC.N46completed
6Malcolm RobertsNC.N46completed
7Scott SimsonNC.N461completed
8Greg BaconNC.N45completed
9Shane TrotterNC.N45completed
10Robert VincentNC.N44completed
11Stuart KurtzNC.N44completed
12Glenn DowneyNC.N43completed
13Glenn BurgessNC.N43completed
14Philip EelesSO42completed
15Andrew KillenNC.N41completed
16Geoff TodkillNC.N411completed
17Neil CurryerNC.N41completed
18Richard BakerNC.N41completed
19Adrian PlaskittNC.N39completed
20Rudi LandsiedelNC.N39completed
21John ShawNC.N37completed
22Warren QuiltyNC.N37completed
23Brock SmithNC.N36completed
24Colin BaileyNC.N36completed
25Graeme TaplinNC.N36completed
26Paul KillenNC.N36completed
27Ryan PuklowskiNC.N32completed
28Shane JenkinsNC.N32completed
29Graham FowlerNC.N29completed
30Peter OrrNC.N29completed
31Lachlan CurryerNC.N26completed
32Robert MontgomeryNC.N234completed
33Jack HartNC.N221completed
34Zac BurgessNC.N9completed

Women

20 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nicole HaighNC.N492completed
2Clare WilliamsNC.N487completed
3Samantha HoweNC.N462completed
4Gayle QuantockNC.N431completed
5Martina CraigNC.N43completed
6Carolyn MatthewsNC.N421completed
7Bridget WhiteheadNC.N39completed
8Sharon BurgessNC.N342completed
9Caroline JenkinsNC.N33completed
10Kate DynonNC.N33completed
11Nichole DeanNC.N33completed
12Katrina ReynoldsNC.N30completed
13Carolyn RigbyNC.N28completed
14Elizabeth CorchorsyNC.N26completed
15Ingrid OblasserNC.N26completed
16Lisa LampeNC.N261completed
17Pamela MontgomeryNC.N242completed
18Elizabeth BunnNC.N23completed
19Sally QuillNC.N21completed
20Judith CousinsNC.N18completed

Walker

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Deanne ShawNC.N30completed
2Viola O'ConnorNC.N30completed
3Kerry BaconNC.N27completed
4Thomas BunnNC.N23completed
5Karen MoranteNC.N21completed
6Helge SoegaardNC.N17completed

Pram

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jessica and Alice LawrenceNC.N27completed
2Erin Rhys and Rory JordanNC.N21completed

Team

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Stephen and Rebecca CraigNC.N36completed
2Justin Goodwin and Tania MorganNC.N27completed
3Kristen Froser Imogen BaileyNC.N27completed
4Marg Rob and Brendon CookNC.N26completed
5Evelyn and Heather Wark and Jim LeeNC.N20completed

Please report errors in the result list to the organiser.