Orienteering Australia

Official results for SOS Northside - Turramurra

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Northside - Turramurra
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 9 February 2019

Long Line Open

2 800 m, 65 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alastair GeorgeBFN18:36
2Shane DoyleURN23:25
3Greg BarbourBFN23:32
4Tracy MarshBFN24:04
5Paul MarshBFN24:55
6Peter Fozo25:06
7David StanleyGON25:14
8Mark ShinglerBFN25:25
9Peter AnnettsGON25:39
10Paula ShinglerBFN25:52
11Hannes SvahnOK Ravinen25:55
12Aniko Fozo-KerteszGON26:41
13Miles EllisBFN27:20
14John BulmanGON27:32
15Brett Sewell28:42
16Richard PattisonBNN29:15
17John BrayanGON30:05
18Andrew WisniewskiBFN30:32
19Keith PovahBNN30:51
20Terry BluettBNN30:55
21Aepad Kocsik31:09
22Colin BurnettGON31:26
23Ian JessupGON31:27
24Melissa AnnettsGON32:23
25Simon Nash32:26
26Martin CousinsGON32:45
27David McGheeBNN32:47
28Melissa JosephGON34:06
29Stefan KuehnBNN34:43
30Ian MillerWHN35:34
31Mark LusherGON35:42
32Wendy McConaghyGON36:57
33Dianne BergenGON37:08
34Chris StevensonGON38:12
35Zoe MellingURN38:28
36Colin PriceCCN38:57
37Martin SladeGON39:57
38Sarah IsraelGON41:47
39Ron JunghansGON42:56
40Linda ChanWHN44:11
41Helen MurphyURN44:32
42Robyn PallasCCN45:01
43Ian Blayden48:16
44Jackie Brighton49:02
45Peter ThomasonBNN49:58
46Terry MurphyURN50:39
47Elizabeth BulmanGON51:35
48Huon Wilson and Noni ChanGON51:39
49Andy GrahamGON51:44
50Barry HanlonWHN57:10
51Y C LeeGON57:46
52Dennis SparlingGON58:51
53Michele DawsonGON1:00:19
54Janet MorrisWHN1:00:40
55James Dibbs1:01:14
56Ross DukerGON1:03:14
57Joanne DonovanBFN1:07:12
58Hester SladeGON1:29:10
Melissa ThomasBNNmispunched
Ellis LeungGONmispunched
Ian McKenzieURNmispunched
Jim MackayURNmispunched
Shiona Willmispunched
Rodney ParkinBNNmispunched
Jenny Clarkmispunched

Long Line High School

2 800 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Clyde McGheeBNN21:23
2Riley GraingerGON23:35
3Serena DoyleURN26:12
4Nea ShinglerBFN26:39
5Niamh CassarWHN26:51
6Iida LehtonenGON28:26
7Finn MackayURN28:57
8Ethan LeeGON29:41
9Jamie LeeGON29:44
10Julia BarbourBFN30:49
11Cameron Will32:23
12Tim McConaghyGON33:45
13Florian HessKGN37:15
14Stephanie ChanWHN38:09
15Luca Baracsi38:53
16Hanna Baracsi40:23
17Jesse Cochrane45:14
18Samantha & Charlotte Nash58:47
19Aidan Peh1:04:21
Will KayWHNmispunched
Louise BarbourBFNmispunched
Martine ValaisWHNmispunched
Nick StanleyGONmispunched

Long Line Primary

2 800 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Lena Baracsi37:15
2Julian HessKGN43:43
3Severina Hess50:59
4Lilja LehtonenGON1:02:43
5Adam Munoy1:06:20
6Toby Keith Wilson1:13:35
7Lachlan IfieldKNOX1:15:09
8Saxon McDonellKNOX1:15:17

Short Line Open

1 700 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Melissa ThomasBNN10:52
2Peter FozoGON11:05
3Richard PattisonBNN12:14
4Aniko Fozo-KerteszGON12:23
5Brett SewellBNN12:28
6David StanleyGON12:33
7Miles EllisBFN12:40
8Martin CousinsGON14:01
9Stefan KuehnBNN16:20
10Ian McKenzieURN18:24
11Airdrie LongGON21:04
12Miia Lehtonen21:37
13Michelle PovahBNN23:05
14Jim WellsGON27:47
15Bryony CoxGON28:05
16Rodney DunsheaGON29:51
17Barbara JunghansGON29:55
18Sue ThomsonGON32:38
Ellis LeungGONmispunched

Short Line High School

1 700 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Iida LehtonenGON12:33
2Jake CutbushBFN14:33
3Amilie ValaisWHN17:09
4Joah OosterhoffWHN19:47
5Daniel PovahBNN21:52
6Kieran JosephGON21:54
7Eric Liu23:31
8Abigail McGheeBNN24:32
9Jacob PovahBNN24:38
10Lucy Fairlie-Cuninghame25:44
11Arthur Gouezigoux36:45
12Nicolas Liu37:44
Matthew Tangmispunched
Nick StanleyGONmispunched

Short Line Primary

1 700 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Arthur LusherGON19:07
2Maggie MackayURN20:31
3Ezra OosterhoffWHN24:37
4Wilbur LusherGON26:02
5Arthur LusherGON27:00
6Joanna DarbyGON30:21
7Padyy ConlonKGN32:25
8Angela DarbyGON33:10
9Aran FlemingKNOX51:45
10Devlin McCarthyKNOX51:51
11Edie MarkURN56:18
Kari MarshBFNdid not finish

Score Open

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Melissa ThomasBNN3505:15
2Richard PattisonBNN3505:29
3David StanleyGON3506:03
4Stefan KuehnBNN3506:16
5Stefan KuehnBNN3508:02
6Graham & David McMahonGON34023:59
7Stephanie Loui34045:09
8Vince Farkas3109:23

Score High School

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Eric Liu35011:36

Score Primary

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Aaryan Ramanthan35029:59

Please report errors in the result list to the organiser.