Orienteering Australia

Official results for Newcastle Street Series #16 - NEWCASTLE

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #16 - NEWCASTLE
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 13 February 2019

Men

30 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alex MasseyNC.N432completed
2Andrew MorrisNC.N431completed
3Stephen CraigNC.N412completed
4Tim DomanNC.N41completed
5Justin StaffordNC.N3911completed
6Clint LawrenceNC.N374completed
7Glenn BurgessNC.N372completed
8Malcolm RobertsNC.N363completed
9Scott SimsonNC.N352completed
10Andrew KillenNC.N341completed
11Philip EelesNC.N34completed
12Greg BaconNC.N32completed
13Graeme TaplinNC.N31completed
14Shane TrotterNC.N31completed
15Colin BaileyNC.N30completed
16Grant WatsonNC.N301completed
17Adrian PlaskittNC.N281completed
18Geoff PeelNC.N27completed
19Shane JenkinsNC.N261completed
20Neil CurryerNC.N252completed
21Warren QuiltyNC.N25completed
22Robert VincentNC.N249completed
23Graham FowlerNC.N22completed
24Jack HartNC.N22completed
25John ShawNC.N224completed
26Jim LeeNC.N203completed
27Paul KillenNC.N20completed
28Rob LanghamNC.N20completed
29Lachlan CurryerNC.N18completed
30Ryan PuklowskiNC.N157completed

Women

14 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Samantha HoweNC.N391completed
2Clare WilliamsNC.N374completed
3Carolyn MatthewsNC.N32completed
4Gayle QuantockNC.N31completed
5Nichole DeanNC.N282completed
6Renee WellsNC.N251completed
7Kate DynonNC.N245completed
8Sharon BurgessNC.N24completed
9Jennifer MardonNC.N23completed
10Ginaya DunnNC.N22completed
11Carolyn RigbyNC.N20completed
12Ingrid OblasserNC.N20completed
13Kelly KurtzNC.N20completed
14Pamela MontgomeryNC.N152completed

Walker

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Deanne ShawNC.N191completed
2Kerry BaconNC.N191completed
3Elizabeth BunnNC.N15completed
4Thomas BunnNC.N141completed
5Karen MoranteNC.N8completed

Pram

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jessica and Alice LawrenceNC.N16completed
2Erin Rhys and Rory JordanNC.N12completed

Team

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Marg and Rob CookNC.N23completed
2Scott Charlton and Laura LevickNC.N20completed
3Imogen Bailey and Kristen FraserNC.N15completed
4Cath and Alex KingNC.N6completed

Please report errors in the result list to the organiser.