Orienteering Australia

Official results for SOS Northside - Normanhurst

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Northside - Normanhurst
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 16 February 2019

Long Line Open

2 700 m, 57 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alastair GeorgeBFN18:09
2Andrew BrownBFN22:17
3Shane DoyleURN22:45
4David StanleyGON23:40
5Michael Ridley-SmithGON24:48
6Greg BarbourBFN24:49
7Peter AnnettsGON26:46
8Miles EllisBFN27:41
9Vivien De Remy De CourallesWHN27:57
10Colin BurnettGON28:16
11David BrayGON28:29
12John BulmanGON28:35
13Istvan KerteszGON28:57
14Peter McConaghyGON29:27
15Rebecca GeorgeBFN29:59
16Brett SewellBNN30:32
17Darren SlatteryBNN30:55
17Nikolett HalmaiGON30:55
19Andrew WisniewskiBFN32:04
20David McGheeBNN32:28
21Keith PovahBNN32:57
22Mark LusherGON33:06
23Melissa AnnettsGON33:25
24Linda ChanWHN33:43
25Ellis LeungGON33:57
26Melissa JosephGON34:37
27Terry BluettBNN34:57
28Dianne BergenGON36:12
29Ian JessupGON37:12
30Julian LedgerBNN38:08
31Peter ThomasonBNN38:28
32Michele DawsonGON38:56
33Sarah IsraelGON41:53
34Ian McKenzieURN42:04
35Di and Sally45:36
36Elizabeth BulmanGON48:03
37Miia LeheonenGON49:12
38Y C LeeGON50:39
39Amanda MackieBFN51:17
40Ian Blayden53:18
41Stephen HollowayWHN55:06
42Bryony CoxGON55:21
43Matt PetersURN56:09
44Alitia DougallBNN56:41
45Dennis SparlingGON57:09
46Peter Tuckwell1:02:24
47Janet MorrisWHN1:02:51
48Barry HanlonWHN1:10:46
49Hester Slade1:12:45
50Ross DukerGON1:15:52
51Jenny Clark1:16:34
Jo ParrBFNmispunched
Ian BeulesSHNmispunched
Jim MackayURNmispunched
James Dibbsmispunched
Mark ShinglerBFNmispunched
Paula ShinglerBFNmispunched

Long Line High School

2 700 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Selwyn SweeneyWHN21:49
2Riley GraingerGON22:06
2Clyde McGheeBNN22:06
4Angus LeungGON23:26
5Iida LehtonenGON24:02
6Finn MackayURN25:39
7Ethan LeeGON27:08
8Jamie LeeGON27:12
9Serena DoyleURN28:14
10Stephanie ChanWHN30:55
11Hanna Baracsi31:51
12Louise BarbourBFN33:22
13Julia BarbourBFN33:34
14Eric Liu35:26
15Lena Baracsi40:22
16Luca BaracsiTTE40:52
17Anna and Jessica45:21
18Steven HorrocksGON53:39
19Nick StanleyGON1:01:18
20Harrison Talbot1:01:26
21Aidan Peh1:01:40
22Eric Liu1:01:43
23Vivian Wang1:08:55
Andra LeungGONmispunched
Nea ShinglerBFNmispunched

Long Line Primary

2 700 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Severina Hess35:41
2Ezra OosterhoffWHN47:58
3Olivia Fusca57:52
4Jordan Pang1:01:54
5Andrew and John Dalton1:03:05
Hugh DixonKnoxmispunched
Aran FlemingKnoxmispunched

Short Line Red Open

1 800 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1David StanleyGON13:37
2Natalie GraingerGON22:30
3Maugan RimmerGON22:53
4Michele PovahBNN26:51
5Graham & David McMahonGON42:58
6Debbie Cole45:52
7Ma Wei Wei47:23
8Lei Yu48:10
9Becki SteinGON1:02:19
Maugan RimmerGONmispunched

Short Line Red High School

1 800 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Chris and Stephanie Mcarthur22:04
2Will KayWHN22:51
3Aurelie ValaisWHN23:53
4Kieran JosephGON25:08
5Abigail McGheeBNN38:38
6Anthony Wu41:41
7Samantha and Charlotte Nash42:10
8Mingzheng Xie42:37
9Arthur Govezigouy49:01
10Nicolas Liu58:20
11Yunwoo Kim1:16:58
Joah OosterhoffWHNmispunched

Short Line Red Primary

1 800 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Maggie MackayURN26:50
2Wilbur LusherGON32:51
3Tania HorrocksGON42:17
4Arpad KoosikHSP47:59
5Angela DarbyGON52:58
Hamishmispunched
Arthur LusherGONmispunched

Score Open

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Mahilda Dibbs and Stepanie Cooi35035:06
2Gwen SewellBNN32052:35
3Debbie Cole31030:24
4Sue Healy URN25037:03

Score Primary

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Rob, Toby and Claudia Elder35017:54
2Ben Gotley31026:43
3Lincon WatersonBNN29032:51

Short Line Black Open

1 700 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Paula ShinglerBFN15:01
2Shane DoyleURN15:25
3Michele DawsonGON16:21
4David StanleyGON16:33
5David BrayGON17:27
6Brett SewellBNN18:01
7Constance and Sylvie Valais31:05
8Ron JunghansGON33:36
9Rimmer Family33:41
10Barbara JunghansGON40:45
11Dave LottyURN41:22
12Kwok Wai WangGON46:44
13Sue ThomsonGON58:47
14Louise BrooksSHN58:48
Cheryl BluettBNNmispunched
Ian McKenzieURNmispunched
David StanleyGONmispunched

Short Line Black Primary

1 700 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Joanna DarbyGON34:29
2Arthur LusherGON35:59
3Ben Gotley37:02
4Paddy ConlonKnox1:10:58
5Devlin McCarthyKnox1:12:35

Short Line Black High School

1 700 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Riley GraingerGON12:55
2Iida LehtonenGON14:45
3Ethan LeeGON15:35
4Jamie LeeGON16:55
5Finn MackayURN17:10
6Chris and Stephanie McArthur22:40
7Tim McConaghyGON23:53
8Daniel PovahBNN27:49
9Jacob PovahBNN35:25
10Eric Liu36:46
11Michael Dalton44:27
Niamh CassarWHNmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.