Orienteering Australia

Official results for Newcastle Street Series #17 - WARATAH

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #17 - WARATAH
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 20 February 2019

Men

34 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew MorrisNC N462completed
2Tim DomanNC N451completed
3Damian WelbourneNC N421completed
4Justin StaffordNC N421completed
5Clint LawrenceNC N402completed
6Kasimir GregoryNC N405completed
7Shane TrotterNC N39completed
8Stephen CraigNC N393completed
9Malcolm RobertsNC N38completed
10Stuart KurtzNC N38completed
11Glenn BurgessNC N37completed
12Graeme TaplinNC N371completed
13Philip EelesSO37completed
14Emile AltmannNC N36completed
15Robert VincentNC N363completed
16Steven RobertsNC N36completed
17Callum RobertsNC N35completed
18Rob LanghanNC N35completed
19Glenn DowneyNC N342completed
20Adrian PlaskittNC N32completed
21Andrew KillenNC N32completed
22Colin BaileyNC N30completed
23Ian DempseyNC N29completed
24Neil CurryerNC N29completed
25John ShawNC N28completed
26Geoff PeelNC N27completed
27Warren QuiltyNC N273completed
28Paul KillenNC N26completed
29Peter OrrNC N26completed
30Shane JenkinsNC N26completed
31Jim LeeNC N242completed
32Jack HartNC N20completed
33Lachlan CurryerNC N20completed
34Robert MontgomeryNC N181completed

Women

16 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Clare WilliamsNC N44completed
2Samantha HoweNC N41completed
3Carolyn MatthewsNC N35completed
4Gayle QuantockNC N312completed
5Nichole DeanNC N29completed
6Sharon BurgessNC N29completed
7Bridget WhiteheadNC N274completed
8Jennifer MardonNC N25completed
9Sally BlackburnNC N25completed
10Lisa LampeNC N24completed
11Carolyn RigbyNC N21completed
12Pamela MontgomeryNC N211completed
13Kate DynonNC N19completed
14Elizabeth BunnNC N182completed
15Sally QuillNC N18completed
16Catherine KingNC N4completed

Walker

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Deanne ShawNC N26completed
2Viola O'ConnorNC N23completed
3Thomas BunnNC N182completed

Pram

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ginaya Archer and Atticus DunnNC N20completed
2Jessica & Alice LawrenceNC N20completed
3Erin Rhys and Rory JordanNC N18completed

Team

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Renee and Trevor WellsNC N25completed
2Marg and Rob CookNC N201completed
3Kristen Fraser and Imogen BaileyNC N16completed
4Justin Goodwin and Tania MorganNC N105completed
5Bronwyn Hannah and Keon StaffordNC N76completed

Please report errors in the result list to the organiser.