Orienteering Australia

Official results for SOS Northside - Pennant Hills

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Northside - Pennant Hills
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 23 February 2019

Long Line Open

2 600 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Saacha DonaldsonBFN29:10
2Fransico Serra-Martins37:57
3Natalia BeliakovaBFN40:48
4Bob MorganBNN43:29
5Alitia DougallBNN46:13

Long Line High School

2 600 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
Steven HorrocksGONmispunched
Oliver McFarlaneBFNmispunched

Long Line Primary

2 600 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Cassidy + Chris Macarthur29:28
2Jordan Pang1:06:03
3Aran FlemingKnox1:06:13
Hugh DixonKnoxmispunched
Lachlan IfieldKnoxmispunched

Short Line Open

1 900 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Mark LusherGON14:52
2Maugan RimmerGON20:17
3Kwok Wai WangGON22:37
4Airdrie LongGON26:31
5Martin Cousins + Thananya Mopoku27:02
6Dylan Cameron27:32
7Graham & David McMahonGON40:07
8Debbie Cole1:02:33

Short Line High School

1 900 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Will KayWHN15:43
2Kieran JosephGON27:00
3Vivian WangWHN33:29
4Jacob PovahBNN36:33
5Anthony Wu40:43
6Yunwoo Kim42:05
6Arthur Gouezigoux42:05
8Matthew Tang43:08
Nicolas Liumispunched

Short Line Primary

1 900 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Cassidy & Chris McArthur22:26
2Lachlan GraingerGON30:46
3Cheryl BluettBNN33:10
4Oriana WangWHN33:26
5Hamish Farquhar41:17
6Paddy ConlonKnox57:45
7Devlin McCarthyKnox1:09:37
Caitlin Gurneymispunched
Dylan Gurneydid not finish

Score Open

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Melissa ThomasBNN3507:48
2Richard PattisonBNN3508:50

Score High School

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Vivian WangWHN35022:13

Score Primary

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andy WangWHN35039:05
1Oriana WangWHN35039:05
3Andy WangWHN35045:08
4Caitlin Gurney29018:20
5Dylan Gurney29019:27

Long Line + 3D Open

3 600 m, 43 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Aidan DawsonGON20:57
2Toby WilsonGON22:32
3Andrew SmithGON25:21
4Peter AnnettsGON25:32
5Paula ShinglerBFN25:36
6Richard MorrisBNN25:53
7Brett SewellBNN26:23
8Michael Ridley-SmithGON26:29
9Shane DoyleURN26:34
10Toni BachvarovaGON26:43
11Richard PattisonBNN26:59
12Mark ShinglerBFN27:01
13Darren SlatteryBNN27:48
14Nikolett HalmaiGON29:06
15Aniko Fozo-KerteszGON29:14
16Joel PutnamBNN30:39
17Melissa AnnettsGON30:55
18Keith PovahBNN31:10
19Michael ClaydenGON31:12
20Andrew WisniewskiBFN33:33
21Martin CousinsGON35:13
22Terry BluettBNN36:30
23Jim MerchantGON37:04
24Ellis LeungGON37:45
25Melissa ThomasBNN38:30
26Ian MillerWHN41:00
27Michele DawsonGON41:46
28Marryn HorrocksGON43:18
29Ian MckenzieURN45:26
30Peter ThomasonBNN47:21
31Matt PetersURN50:48
32Ron JunghansGON51:54
33Y C LeeGON55:15
34Dennis SparlingGON56:19
35Linda ChanWHN56:21
36Terry MurphyURN57:39
37Janet MorrisWHN57:53
38Barry HanlonWHN58:59
39Bryony CoxGON59:28
40Helen MurphyURN1:00:52
41Kwok Wai WanGON1:05:51
42Ross DukerGON1:22:07
Jackie Brightonmispunched

Long Line + 3D High School

3 600 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Riley GraingerGON24:02
2Selwyn SweeneyWHN25:01
3Serena DoyleURN28:20
4Jamie LeeGON29:31
5Iida LehtonenGON30:53
6Finn MackayURN31:33
7Louise BarbourBFN32:05
8Julia BarbourBFN32:39
9Ethan LeeGON32:42
10Tim McConaghyGON34:04
11Stephanie ChanWHN35:25
12Eric LiuGON1:03:03
13Aidan Peh1:10:27
14Eric Liu1:10:29
Andra LeungGONmispunched
Charlie Bradfordmispunched
Daniel Bradfordmispunched

Long Line + 3D Primary

3 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Maggie MackayURN44:55
2Jessie Bradford55:29
3Andrew, Alison and John Dalton1:29:50

Short Line + 3D Open

2 700 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Richard MorrisBNN15:43
2Melissa ThomasBNN15:50
3Andrew SmithGON16:00
4Jamie LeeGON16:37
5Shane DoyleURN16:55
6Richard PattisonBNN16:58
7Toni BachvarovaGON17:37
8Michele DawsonGON17:57
9John BulmanGON19:39
10Ellis LeungGON22:28
11Ian MillerWHN24:35
12Ian McKenzieURN27:17
13Ross BarrGON33:35
14Elizabeth BulmanGON35:03
15Francisco Serra-Martins IV37:00
16Maugan RimmerGON42:12
17Barbara JunghansGON44:01
18Sue ThomsonGON52:01
Michelle PovahBNNmispunched

Short Line + 3D High School

2 700 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Riley GraingerGON15:29
2Ethan LeeGON16:43
3Serena DoyleURN17:24
4Iida LehtonenGON18:13
5Niamh CassarWHN19:49
6Jessie Cochrane24:39
7Michael Dalton45:18
8Mingzheng Xie49:19
9Antony Chen49:21
Daniel PovahBNNmispunched

Short Line + 3D Primary

2 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Tania HorrocksGON36:23
2Arthur LusherGON37:18
3Wilbur LusherGON41:05

Please report errors in the result list to the organiser.