Orienteering Australia

Official results for SOS Northside - Killarney Heights

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Northside - Killarney Heights
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 2 March 2019

Long Line Open

3 100 m, 59 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Toby WilsonGON18:16
2Paula ShinglerBFN21:03
3Shane DoyleURN21:17
4Peter Annetts (2nd run)GON21:18
5Paul MarshBFN21:46
6Tracy MarshBFN21:51
7Michele DawsonGON21:57
8Peter AnnettsGON22:05
9Peter FozoGON22:06
10Sarah Righetti22:07
11Istvan KerteszGON22:52
12Huon WilsonGON22:54
13David BrayGON23:03
14Aniko Fozo-KerteszGON23:21
15Mark ShinglerBFN23:23
16Greg BarbourBFN24:10
17Nikolett HalmaiGON24:16
18Vivien De Remy De CourcellesWHN25:03
19Miles EllisBFN25:05
20Colin BurnettGON25:21
21James Righetti26:19
22Andy SimpsonBFN27:03
23Mark LusherGON27:09
24Tracey Fontana27:26
25Michael ClaydenGON27:34
26Richard PattisonBNN27:40
27Peter McConaghyGON27:58
28Rodney ParkinBNN28:41
29Wayne PepperBNN29:54
30Jim MackayURN31:10
31Terry BluettBNN31:20
32Melissa AnnettsGON31:22
33Jim MerchantGON32:50
34Melissa JosephGON33:12
35Ian McKenzieURN33:23
36Peter ThomasonBNN34:21
37Melissa ThomasBNN34:25
38Ellis LeungGON35:31
39Ted MulherinWHN35:51
40Michelle PovahBNN37:16
41Dianne BergenGON38:51
42Ron JunghansGON39:06
43Shiona WillIKN39:13
44Julian LedgerBNN39:29
45Margaret WaughGON41:54
46Rimmer Family42:24
47Kwok Wai WanGON42:35
48Natalia BeliakovaBFN43:22
49Y C LeeGON44:08
50Helen MurphyURN45:04
51Ian BlaydenGON50:37
52Barry HanlonWHN50:47
53Andy GrahamGON52:13
54Janet MorrisWHN52:22
Terry MurphyURNmispunched
David StanleyGONmispunched
Sarah & Sebastianmispunched
Chris Mcarthurmispunched
Patrice Grandmispunched

Long Line High School

3 100 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Selwyn SweeneyWHN21:04
2Clyde McGheeBNN21:16
3Jamie LeeGON22:09
4Finn MackayURN22:44
5Ethan LeeGON22:45
6Serena DoyleURN22:52
7Iida LehtonenGON23:26
8Niamh CassarWHN24:03
9Andra LeungGON26:41
10Jamie MarshBFN28:12
11Nick StanleyGON28:52
12Cameron WillIKN30:00
13Louise BarbourBFN31:40
14Nick Fletcher31:58
15Tim Paillas32:20
16Lyra SimpsonBFN32:35
17Julia BarbourBFN36:37
18Julian & Florian Hess37:37
19Daniel Bradford39:35
20Joel Solomon39:39
21Aidan PehGON52:55
22Michael Dalton54:43
23Hugo Paillas55:12
24Eric Liu1:03:15
Charlie Bradfordmispunched

Long Line Primary

3 100 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Curtis PepperBNN35:05
2Anthony Vrachliotis38:28
3Aurelien Grand46:29
4Hugh DixonKnox46:57
5Lachlan IfieldKnox46:58
6Jessie Bradford52:14
7John & Andrew Dalton54:59
8Kari M & Toby CBFN57:57
9Justine de Remy de CourcellesWHN58:40
10Allison Dalton59:08
11Paddy ConlonKnox1:03:07
12Jo DarbyGON1:07:35
13Saxon McDonellKnox1:11:08
14Jordan Pang1:11:17
Devlin McCarthyKnoxmispunched
Aran FlemingKnoxmispunched
Cassidy Mcarthurmispunched
Natalie Sassenmispunched

Short Line Open

2 000 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Melissa ThomasBNN13:20
2David StanleyGON14:13
3Vivien De Remy De CourallesWHN15:25
4Shane DoyleURN15:52
5David BrayGON16:31
6Richard PattisonBNN17:06
7Wayne PepperBNN17:42
8Ellis LeungGON18:31
9Hilary Fern20:41
10Helen MurphyURN21:34
11Terry MurphyURN21:56
12Ian McKenzieURN23:53
13Chris McArthur27:10
14Barbara DawsonGON29:04
15Airdrie LongGON29:40
16Vince Farkas30:19
17Barbara JunghansGON37:13
18Sue ThomsonGON37:30
19Lorna McGheeBNN45:12
20Cheryl BluettBNN55:24
21Becki SteinGON59:20

Short Line High School

2 000 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Iida LehtonenGON13:53
2Serena DoyleURN15:45
3Nick StanleyGON16:33
4Tim McConaghyGON20:51
5Jesse Cochrane21:17
6Daniel PovahBNN29:12
7Abigail McGheeBNN29:26
8Jacob PovahBNN33:52
9Vivian WangWHN33:58
10Tyrone Lui36:01
11Antony ChenGON36:03
12Anthony Wu36:14
13Mingzheng XieGON37:14
14Arthur Govezigoux37:18
15Matthew Tang51:44
Kieran JosephGONmispunched
Will KayWHNmispunched

Short Line Primary

2 000 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Curtis PepperBNN20:02
2Maggie MackayURN24:24
3Iona Horley25:00
4Xavier & Kint Harvard30:21
5Elise Gassana33:19
6Arthur LusherGON33:30
7Callan Harvard33:48
8Alix Vrachliohhs35:01
9Wilbur LusherGON36:13
10Chloe Albane & Alix Fontana36:58
11Oriana WangWHN40:48
12Amelie, Claire & Camille Fontana41:49
13Angela DarbyGON45:49
14Hayley & Daniel Quigglo54:15
15Bianca Cutbush55:20
16Andy WangWHN1:21:30
Cassidy McArthurmispunched

Score Open

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Melissa ThomasBNN3505:51
2David StanleyGON3505:59
3Richard PattisonBNN3506:09
4Richard PattisonBNN3507:21
5David StanleyGON3507:24
6Patrice Grand35012:29
7Annielion Grand35019:57
8Maugan RimmerGON35027:14

Score High School

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nick StanleyGON3509:06
2Vivian WangWHN35024:11

Score Primary

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Oriana WangWHN35025:08
2Hilary Fern35027:19
3Fern Ellis35030:19
4Aidan Horley32024:56

Please report errors in the result list to the organiser.