Orienteering Australia

Official results for Newcastle Urban Series Qualifier #2

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Urban Series Qualifier #2
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 13 March 2019

Mini

15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Kate and Georgia BradshawNC.N7:32
2Emilie Nash and Coby CameronNC.N7:52+0:20
3Naomi Scouller and PresleyNC.N8:53+1:21
4Baxter PeelNC.N9:26+1:54
5Dee Amanda and Dexter SoleilNC.N9:31+1:59
6Harriett ThompsonNC.N9:32+2:00
7James ThompsonNC.N9:34+2:02
8Lisa Toby and Simon HavasNC.N9:58+2:26
9Toby Hamish Angus and Michelle SuttonNC.N10:09+2:37
10Shaylee Iles and Oscar Lucas and Angus WoodNC.N11:44+4:12
11Renee and Leilani StevensNC.N11:51+4:19
12Alice LawrenceNC.N11:55+4:23
13Christian Morison and Samia FewsonNC.N13:49+6:17
14Sally QuillNC.N22:12+14:40
15Hayley and Lucy JenkinsNC.N23:29+15:57

Short

23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Mikayla EnderbyNC.N13:59
2Erika EnderbyNC.N15:50+1:51
3Greg BaconNC.N16:32+2:33
4Jessica LawrenceNC.N17:39+3:40
5Andrew PowerNC.N18:06+4:07
6Caroline JenkinsNC.N18:35+4:36
7Jenny MardonNC.N19:44+5:45
8Shane JenkinsNC.N19:54+5:55
9Tommy MellaNC.N20:27+6:28
10Joy GuyNC.N21:53+7:54
11Lachlan CurryerNC.N22:25+8:26
12Viola O'ConnorNC.N22:57+8:58
13Rowena GehlNC.N23:41+9:42
14Daniel and Connie EvansNC.N24:29+10:30
15Sally QuillNC.N25:38+11:39
16Mara and Harlan EvansNC.N26:21+12:22
17Karen MoranteNC.N26:49+12:50
18Kate and Georgia BradshawNC.N27:03+13:04
19Kerry BaconNC.N28:50+14:51
20Erin Rhys and Rory JordanNC.N34:10+20:11
21Eleanor ThompsonNC.N45:53+31:54
22Samia Fewson and Christian MorisonNC.N47:21+33:22
23Robyn and Levi PhillipsNC.N49:45+35:46

Long

45 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Alvin CraigNC.N20:10
2Andrew MorrisNC.N23:56+3:46
3Stephen CraigNC.N24:14+4:04
4Alex MasseyNC.N25:35+5:25
5Jenny EnderbyNC.N26:15+6:05
6Clint LawrenceNC.N27:30+7:20
7Scott SimsonNC.N28:15+8:05
8Oskar MellaNC.N28:37+8:27
9Tim DomanNC.N28:54+8:44
10Robert VincentNC.N29:15+9:05
11Shane TrotterNC.N29:26+9:16
12Steven RobertsNC.N29:54+9:44
13Andrew KillenNC.N30:01+9:51
14Emile AltmannNC.N30:17+10:07
15Nicole HaighNC.N30:26+10:16
16Glenn BurgessNC.N30:31+10:21
17Stuart KurtzNC.N31:18+11:08
18Malcolm RobertsNC.N32:52+12:42
19Carolyn MatthewsNC.N33:24+13:14
20Rob LanghamNC.N33:32+13:22
21Bjorn MellaNC.N33:41+13:31
22Gayle QuantockNC.N33:43+13:33
23Samantha HoweNC.N33:46+13:36
24Grant WatsonNC.N34:08+13:58
25Neil CurryerNC.N38:30+18:20
26Margaret PeelNC.N39:24+19:14
27Justin GoodwinNC.N40:14+20:04
28Cassandra ThompsonNC.N40:28+20:18
29John LinichNC.N40:38+20:28
30Jim LeeNC.N41:06+20:56
31Sharon BurgessNC.N41:14+21:04
32Nichole DeanNC.N41:22+21:12
33Lisa LampeNC.N42:08+21:58
34Graham FowlerNC.N47:23+27:13
35Carolyn RigbyNC.N47:27+27:17
36Peter OrrNC.N49:10+29:00
37Marg and Rob CookNC.N53:03+32:53
38Ian DempseyNC.N53:27+33:17
39Pamela MontgomeryNC.N54:16+34:06
40Elizabeth BunnNC.N56:01+35:51
41Thomas BunnNC.N1:08:53+48:43
Glenn DowneyNC.Nmispunched
Graeme TaplinNC.Nmispunched
Jack HartNC.Nmispunched
Robert MontgomeryNC.Nmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.