*** Instance-specific ***

Official results for Newcastle Urban Series Qualifier #3

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Urban Series Qualifier #3
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 20 March 2019

Mini

16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Carl O'ConnorNC.N6:35
2Zara OwenNC.N7:40+1:05
3Rachel and Alistair BretlandNC.N9:22+2:47
4Aaron GehlNC.N9:40+3:05
5Lisa HavasNC.N9:45+3:10
6Tracy JohnstonNC.N10:16+3:41
7Toby SuttonNC.N10:19+3:44
8Toby RyderNC.N10:23+3:48
9Harriett ThompsonNC.N11:28+4:53
10James ThompsonNC.N11:47+5:12
11Ken and Flynn JohnstonNC.N11:58+5:23
12Evelyn Wark and Jim LeeNC.N13:46+7:11
13Max AltmannNC.N14:10+7:35
14Alice LawrenceNC.N18:49+12:14
15Toma DobbinsNC.N21:15+14:40
16Hayley and Lucy JenkinsNC.N24:34+17:59

Short

22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Erika EnderbyNC.N15:44
2Mikayla EnderbyNC.N16:10+0:26
3Greg BaconNC.N17:32+1:48
4Andrew PowerNC.N18:59+3:15
5Shane JenkinsNC.N20:34+4:50
6Jenny MardonNC.N21:00+5:16
7Caroline JenkinsNC.N21:07+5:23
8Lachlan CurryerNC.N23:03+7:19
9Viola O'ConnorNC.N23:57+8:13
10Joy GuyNC.N24:02+8:18
11Rowena GehlNC.N27:03+11:19
12Ingrid OblasserNC.N27:17+11:33
13Karen MoranteNC.N28:05+12:21
14Dianna CharltonNC.N29:07+13:23
15Kate and Jake BradshawNC.N29:10+13:26
16Helen Lander and Liam SteffensNC.N29:17+13:33
17Linda VincentNC.N29:18+13:34
18Ellie TaylorNC.N35:27+19:43
19Robyn and Levi PhillipsNC.N39:12+23:28
20Shaylee Iles Oscar Eleanor Lucas and Angus WoodNC.N53:49+38:05
Sally QuillNC.Nmispunched
John and Georgia GarlickNC.Nmispunched

Long

52 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Alvin CraigNC.N21:35
2Alex MasseyNC.N25:14+3:39
3Tim DomanNC.N26:16+4:41
4Jenny EnderbyNC.N27:10+5:35
5Justin StaffordNC.N27:42+6:07
6Scott SimsonNC.N28:11+6:36
7Oskar MellaNC.N28:39+7:04
8Robert VincentNC.N29:27+7:52
9Clint LawrenceNC.N31:42+10:07
10Nicole HaighNC.N32:32+10:57
11Bjorn MellaNC.N32:35+11:00
12Kendall O'ConnorNC.N32:44+11:09
13Shane TrotterNC.N33:28+11:53
14Andrew KillenNC.N34:06+12:31
15Carolyn MatthewsNC.N34:14+12:39
16Andrew HaighNC.N34:35+13:00
17Jon SayersNC.N35:09+13:34
18Samantha HoweNC.N35:35+14:00
19Emile AltmannNC.N37:02+15:27
20Grant WatsonNC.N37:06+15:31
21Gayle QuantockNC.N37:07+15:32
22Duncan McLeodNC.N37:09+15:34
23Rob LanghamNC.N37:12+15:37
24Glenn DowneyNC.N37:15+15:40
25Rudi LandsiedelNC.N40:29+18:54
26Graeme TaplinNC.N40:55+19:20
27Justin GoodwinNC.N40:58+19:23
28Neil CurryerNC.N41:23+19:48
29Adrian PlaskittNC.N42:15+20:40
30Brock SmithNC.N42:34+20:59
31Sharon BurgessNC.N44:22+22:47
32Nichole DeanNC.N45:02+23:27
33Margaret PeelNC.N45:23+23:48
34Geoff PeelNC.N46:35+25:00
35Graham FowlerNC.N47:42+26:07
36Bridget WhiteheadNC.N48:52+27:17
37John LinichNC.N49:36+28:01
38Carolyn RigbyNC.N52:28+30:53
39Cassandra ThompsonNC.N52:50+31:15
40Lisa LampeNC.N54:56+33:21
41Paul KillenNC.N58:28+36:53
42Marg and Rob CookNC.N59:15+37:40
43Elizabeth BunnNC.N1:07:23+45:48
44Pamela MontgomeryNC.N1:10:29+48:54
45Robert MontgomeryNC.N1:14:11+52:36
46Thomas BunnNC.N1:20:41+59:06
47Jack HartNC.N1:23:51+1:02:16
David TurnerNC.Nmispunched
Ginaya DunnNC.Nmispunched
Malcolm RobertsNC.Nmispunched
Martina CraigNC.Nmispunched
Glenn BurgessNC.Nmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.