Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Monday Summer Series 2 - Notting Hill

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Monday Summer Series 2 - Notting Hill
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Monday 15 October 2018

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1MARK BESLEYCourse Setter (1)completed
1BRUCE PATERSONB (Scatter) (14)1:00:00
2IAN DODDC (Scatter) (7)1:00:00
11SUZANNE O'CALLAGHANPower Walkers (17)1:05:00
13PETER MALONEYB (Scatter) (14)1:00:00

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1ANDREW HESTERA (Scatter) (11)1:00:00
1MARTIN STEERC (Scatter) (7)1:00:00
1DEBBIE DODDD (Scatter) (5)1:00:00
2JAY KERLEYB (Scatter) (14)1:00:00
3JANINE STEERC (Scatter) (7)1:00:00
4ANDREW PERKINSB (Scatter) (14)1:00:00
5PETER DALWOODA (Scatter) (11)1:00:00
5RAY HOWEB (Scatter) (14)1:00:00
6REG SAUNDERSC (Scatter) (7)1:00:00
6MURIEL NEILSONPower Walkers (17)1:05:00
7ANDREA JACKSONPower Walkers (17)1:05:00
8LAUREN JACKSONPower Walkers (17)1:05:00
11STUART MCWILLIAMB (Scatter) (14)1:00:00
12DALE HOWEB (Scatter) (14)1:00:00
12CHRISTINE PALMERPower Walkers (17)1:05:00

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2IAN DAVIESA (Scatter) (11)1:00:00
2MURRAY HANNAD (Scatter) (5)1:00:00
3ANDREW BAKERA (Scatter) (11)1:00:00
3ROGER SLADEB (Scatter) (14)1:00:00
4DEB SUTHERLANDC (Scatter) (7)1:00:00
4HANS DAMENPower Walkers (17)1:05:00
5ERIC DAVIDSONC (Scatter) (7)1:00:00
6MERV TREASEB (Scatter) (14)1:00:00
7GREG TAMBLYNC (Scatter) (7)1:00:00
9ANNIE HOLLAWAYPower Walkers (17)1:05:00
10GWENNYTH BAKERPower Walkers (17)1:05:00
11STEVEN OCONNELLA (Scatter) (11)1:00:00
15MICHAEL HUBBERTPower Walkers (17)1:05:00
17KELLY LANEPower Walkers (17)1:05:00

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2BARRY GILESPower Walkers (17)1:05:00
4RICK BAILESA (Scatter) (11)1:00:00
6LAURIS STIRLINGA (Scatter) (11)1:00:00
7JIM GLASPOLEA (Scatter) (11)1:00:00
9MANDY BRANDB (Scatter) (14)1:00:00
13IAN STIRLINGPower Walkers (17)1:05:00
14ROBERT HUDSONB (Scatter) (14)1:00:00

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1DAVID STILLWELLPower Walkers (17)1:05:00
3GARRY BRODIEPower Walkers (17)1:05:00
4GARY BUCHAND (Scatter) (5)1:00:00
5PAM KINGD (Scatter) (5)1:00:00
5ELLEN WALLSPower Walkers (17)1:05:00
7NEALE BANKSB (Scatter) (14)1:00:00
8STEVEN HUGHESA (Scatter) (11)1:00:00
8JAMES SARGEANTB (Scatter) (14)1:00:00
9PETER BROOKSA (Scatter) (11)1:00:00
10ARTHUR SORENSONA (Scatter) (11)1:00:00
10DARREN HUGHESB (Scatter) (14)1:00:00
14ASHLEA SEGALPower Walkers (17)1:05:00
16NEWBURY NAVIGATORSPower Walkers (17)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3NOEL MCVEYD (Scatter) (5)1:00:00

Please report errors in the result list to the organiser.