Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Monday Summer Series 12 - Camelot Rise

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Monday Summer Series 12 - Camelot Rise
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Monday 24 December 2018

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1RICK BAILESCourse Setter (1)completed
5ANDREW JOHNSTONA (Scatter) (9)1:00:00
5VICTORIA GREENHANB (Scatter) (11)1:00:00
5BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (19)1:05:00
6MARTINE BARROTPower Walkers (19)1:05:00
7DAVID PRENTICEA (Scatter) (9)1:00:00
8LAURIS STIRLINGA (Scatter) (9)1:00:00
8GEOFF HUDSONB (Scatter) (11)1:00:00
10ROBERT HUDSONB (Scatter) (11)1:00:00
14SCHON HUDSONPower Walkers (19)1:05:00
19IAN STIRLINGPower Walkers (19)1:05:00

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1IAN DAVIESA (Scatter) (9)1:00:00
3STEVEN OCONNELLA (Scatter) (9)1:00:00
3HANS DAMENPower Walkers (19)1:05:00
4MURRAY HANNAD (Scatter) (7)1:00:00
4IAN BAKERPower Walkers (19)1:05:00
5GREG TAMBLYNC (Scatter) (8)1:00:00
6ANDREW BAKERA (Scatter) (9)1:00:00
8MICHAEL HUBBERTPower Walkers (19)1:05:00
15GWENNYTH BAKERPower Walkers (19)1:05:00
16KELLY LANEPower Walkers (19)1:05:00
18KEITH ANKERPower Walkers (19)1:05:00

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1SARAH DAVIESD (Scatter) (7)1:00:00
2ANDREW HESTERA (Scatter) (9)1:00:00
2JAY KERLEYB (Scatter) (11)1:00:00
2TONY BIRDC (Scatter) (8)1:00:00
2PETER YEATESD (Scatter) (7)1:00:00
2IAN GREENWOODPower Walkers (19)1:05:00
3PETER DALWOODC (Scatter) (8)1:00:00
3DEBBIE DODDD (Scatter) (7)1:00:00
4STUART MCWILLIAMC (Scatter) (8)1:00:00
5HELEN KERLEYD (Scatter) (7)1:00:00
6ALICIA DYMOWSKIB (Scatter) (11)1:00:00
10PAT MILLERPower Walkers (19)1:05:00
11ILZE YEATESPower Walkers (19)1:05:00
17ALLAN MILLERPower Walkers (19)1:05:00

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1SIMON RYANB (Scatter) (11)1:00:00
1DAVID STILLWELLPower Walkers (19)1:05:00
4ANDREW TURNERA (Scatter) (9)1:00:00
6GRAHAM LEARYC (Scatter) (8)1:00:00
6PAM KINGD (Scatter) (7)1:00:00
7RHONDA LEARYPower Walkers (19)1:05:00
9STEVEN HUGHESA (Scatter) (9)1:00:00
9BILL HENLEYB (Scatter) (11)1:00:00
9SUE GURMANPower Walkers (19)1:05:00
11DARREN HUGHESB (Scatter) (11)1:00:00

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1IAN DODDC (Scatter) (8)1:00:00
3BRUCE PATERSONB (Scatter) (11)1:00:00
7MARK BESLEYB (Scatter) (11)1:00:00
7PETER MALONEYC (Scatter) (8)1:00:00
12DIANNE SHALDERSPower Walkers (19)1:05:00
13HENK DE JONGPower Walkers (19)1:05:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4TED VAN GELDERMALSENB (Scatter) (11)1:00:00
8MARGI FREEMANTLEC (Scatter) (8)1:00:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7NOEL MCVEYD (Scatter) (7)1:00:00

Please report errors in the result list to the organiser.