Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Monday Summer Series 16 - Tirhatuan Park

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Monday Summer Series 16 - Tirhatuan Park
Organiser: Victorian ARDF Group
Date: Monday 21 January 2019

Classes: Show all | CS | A | B | C | D | PW

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1MARK BESLEYCourse Setter (1)completed
2BRUCE PATERSONB (Scatter) (13)1:00:00
2IAN DODDC (Scatter) (15)1:00:00
13HAMISH MCDONALDC (Scatter) (15)1:00:00
14HENK DE JONGPower Walkers (26)1:05:00
18SUZANNE O'CALLAGHANPower Walkers (26)1:05:00

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1ANDREW HESTERA (Scatter) (11)1:00:00
1JAY KERLEYB (Scatter) (13)1:00:00
1TONY BIRDC (Scatter) (15)1:00:00
2PETER YEATESD (Scatter) (9)1:00:00
2IAN GREENWOODPower Walkers (26)1:05:00
3JOEL CROTHERSD (Scatter) (9)1:00:00
4EMMA CROTHERSD (Scatter) (9)1:00:00
5PETER DALWOODB (Scatter) (13)1:00:00
5RAY HOWEC (Scatter) (15)1:00:00
5DEBBIE DODDD (Scatter) (9)1:00:00
5MURIEL NEILSONPower Walkers (26)1:05:00
6ANDREW PERKINSB (Scatter) (13)1:00:00
7HELEN KERLEYD (Scatter) (9)1:00:00
8DALE HOWEC (Scatter) (15)1:00:00
9STUART MCWILLIAMC (Scatter) (15)1:00:00
10ANDREA JACKSONPower Walkers (26)1:05:00
11LAUREN JACKSONPower Walkers (26)1:05:00
19ILZE YEATESPower Walkers (26)1:05:00
22ALLAN MILLERPower Walkers (26)1:05:00
23PAT MILLERPower Walkers (26)1:05:00

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1CAROLYN JACKSOND (Scatter) (9)1:00:00
2STEVEN OCONNELLA (Scatter) (11)1:00:00
4ANDREW BAKERA (Scatter) (11)1:00:00
4BILL VANDENDOOLC (Scatter) (15)1:00:00
4ELIZABETH HATLEYPower Walkers (26)1:05:00
6ERIC DAVIDSONC (Scatter) (15)1:00:00
7MURRAY HANNAC (Scatter) (15)1:00:00
7HANS DAMENPower Walkers (26)1:05:00
9IAN BAKERD (Scatter) (9)1:00:00
9MERV TREASEPower Walkers (26)1:05:00
10GREG TAMBLYNC (Scatter) (15)1:00:00
11IAN DAVIESA (Scatter) (11)1:00:00
16GWENNYTH BAKERPower Walkers (26)1:05:00
17ANNIE HOLLAWAYPower Walkers (26)1:05:00
20MICHAEL HUBBERTPower Walkers (26)1:05:00

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3ANDREW JOHNSTONA (Scatter) (11)1:00:00
4PETER MALLENB (Scatter) (13)1:00:00
5RICK BAILESA (Scatter) (11)1:00:00
6MARTINE BARROTPower Walkers (26)1:05:00
8GEOFF HUDSONB (Scatter) (13)1:00:00
8BARRY GILESPower Walkers (26)1:05:00
9LAURIS STIRLINGA (Scatter) (11)1:00:00
9IAN PARRYB (Scatter) (13)1:00:00
10DAVID PRENTICEA (Scatter) (11)1:00:00
12BARRY MOOREC (Scatter) (15)1:00:00
12MICHAEL STILLWELLPower Walkers (26)1:05:00
13ROBERT HUDSONB (Scatter) (13)1:00:00
13BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (26)1:05:00
21IAN STIRLINGPower Walkers (26)1:05:00
25SCHON HUDSONPower Walkers (26)1:05:00

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1DAVID STILLWELLPower Walkers (26)1:05:00
3BEN SKURKAC (Scatter) (15)1:00:00
3GARRY BRODIEPower Walkers (26)1:05:00
6ARTHUR SORENSONA (Scatter) (11)1:00:00
6PAM KINGD (Scatter) (9)1:00:00
7MARK JARVISA (Scatter) (11)1:00:00
7ERIN BRODIEB (Scatter) (13)1:00:00
8STEVEN HUGHESA (Scatter) (11)1:00:00
10NEALE BANKSB (Scatter) (13)1:00:00
11DARREN HUGHESB (Scatter) (13)1:00:00
12JAMES SARGEANTB (Scatter) (13)1:00:00
14ROSS MCARTHURC (Scatter) (15)1:00:00
15GRAHAM LEARYC (Scatter) (15)1:00:00
15ALAIN LEBONPower Walkers (26)1:05:00
24SUE GURMANPower Walkers (26)1:05:00
26LIZ MALLENPower Walkers (26)1:05:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3TED VAN GELDERMALSENB (Scatter) (13)1:00:00
11MARGI FREEMANTLEC (Scatter) (15)1:00:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8NOEL MCVEYD (Scatter) (9)1:00:00

Please report errors in the result list to the organiser.