Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Monday Summer Series 19 - Nortons Park

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Monday Summer Series 19 - Nortons Park
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Monday 11 February 2019

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1KEITH ANKERCourse Setter (2)completed
2IAN DAVIESCourse Setter (2)completed
2STEVEN OCONNELLA (Scatter) (11)1:00:00
3ANDREW BAKERA (Scatter) (11)1:00:00
3MURRAY HANNAC (Scatter) (13)1:00:00
5ELIZABETH HATLEYPower Walkers (29)1:05:00
6SANDY BURGOYNEPower Walkers (29)1:05:00
9PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSC (Scatter) (13)1:00:00
10GREG TAMBLYNC (Scatter) (13)1:00:00
13ERIC DAVIDSONC (Scatter) (13)1:00:00
15GWENNYTH BAKERPower Walkers (29)1:05:00
23MICHAEL HUBBERTPower Walkers (29)1:05:00

22 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1ANDREW HESTERA (Scatter) (11)1:00:00
1MARTIN STEERC (Scatter) (13)1:00:00
1PETER YEATESD (Scatter) (6)1:00:00
1IAN GREENWOODPower Walkers (29)1:05:00
2JAY KERLEYB (Scatter) (12)1:00:00
2RAY HOWEC (Scatter) (13)1:00:00
3HELEN KERLEYD (Scatter) (6)1:00:00
3ROSALIND KINGPower Walkers (29)1:05:00
4DENISE PIKEC (Scatter) (13)1:00:00
5PETER DALWOODB (Scatter) (12)1:00:00
6ANDREW PERKINSB (Scatter) (12)1:00:00
6JANINE STEERC (Scatter) (13)1:00:00
6DEBBIE DODDD (Scatter) (6)1:00:00
7STUART MCWILLIAMC (Scatter) (13)1:00:00
8DALE HOWEC (Scatter) (13)1:00:00
8PETER GROVERPower Walkers (29)1:05:00
10ISOBEL ROSSA (Scatter) (11)1:00:00
14ILZE YEATESPower Walkers (29)1:05:00
18LAUREN JACKSONPower Walkers (29)1:05:00
19ANDREA JACKSONPower Walkers (29)1:05:00
22PAT MILLERPower Walkers (29)1:05:00
24ALLAN MILLERPower Walkers (29)1:05:00

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3PETER MALLENB (Scatter) (12)1:00:00
4ANDREW JOHNSTONA (Scatter) (11)1:00:00
4BARRY GILESPower Walkers (29)1:05:00
7MANDY BRANDB (Scatter) (12)1:00:00
7MICHAEL STILLWELLPower Walkers (29)1:05:00
8DAVID PRENTICEA (Scatter) (11)1:00:00
8GEOFF HUDSONB (Scatter) (12)1:00:00
9LAURIS STIRLINGA (Scatter) (11)1:00:00
9ROBERT HUDSONB (Scatter) (12)1:00:00
9RICK BAILESPower Walkers (29)1:05:00
10MARTINE BARROTPower Walkers (29)1:05:00
12BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (29)1:05:00
20IAN STIRLINGPower Walkers (29)1:05:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4NOEL MCVEYD (Scatter) (6)1:00:00
5WARWICK DAVISA (Scatter) (11)1:00:00

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1LACHLAN FRASERB (Scatter) (12)1:00:00
2JACINTA NUBBEND (Scatter) (6)1:00:00
2GARRY BRODIEPower Walkers (29)1:05:00
4ERIN BRODIEB (Scatter) (12)1:00:00
5PAM KINGD (Scatter) (6)1:00:00
6BEN FULLARDA (Scatter) (11)1:00:00
7MARK JARVISA (Scatter) (11)1:00:00
10NEALE BANKSB (Scatter) (12)1:00:00
11STEVEN HUGHESA (Scatter) (11)1:00:00
11DARREN HUGHESB (Scatter) (12)1:00:00
11GRAHAM LEARYC (Scatter) (13)1:00:00
11PASCAL BERNARDPower Walkers (29)1:05:00
12JAMES SARGEANTB (Scatter) (12)1:00:00
13RHONDA LEARYPower Walkers (29)1:05:00
16SUE GURMANPower Walkers (29)1:05:00
21SANDRA BERNARDPower Walkers (29)1:05:00
25LASHANA SUTTONPower Walkers (29)1:05:00
26LIZ MALLENPower Walkers (29)1:05:00
27DAVID STILLWELLPower Walkers (29)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5KATHERINE DENTC (Scatter) (13)1:00:00

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
12HAMISH MCDONALDC (Scatter) (13)1:00:00
17HENK DE JONGPower Walkers (29)1:05:00
28PETER MALONEYPower Walkers (29)1:05:00
29IAN DODDPower Walkers (29)1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.