Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Monday Summer Series 21 - Waterford Valley

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Monday Summer Series 21 - Waterford Valley
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Monday 25 February 2019

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BARRY GILEScompleted

A (Scatter)

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW HESTER1:00:00
2IAN DAVIES1:00:00
3STEVEN OCONNELL1:00:00
4ANDREW JOHNSTON1:00:00
5DAVID PRENTICE1:00:00
6STEVEN HUGHES1:00:00
7ARTHUR SORENSON1:00:00
8MARK JARVIS1:00:00
9LAURIS STIRLING1:00:00

B (Scatter)

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JAY KERLEY1:00:00
2MIKKO SANI1:00:00
3CHRIS GODFRED-SPENNING1:00:00
4BRUCE PATERSON1:00:00
5TIMOTHY JACKSON1:00:00
6PETER MALLEN1:00:00
7MANDY BRAND1:00:00
8ANDREW PERKINS1:00:00
9BEN FULLARD1:00:00
10MERV TREASE1:00:00
11TUULA SANI1:00:00
12ERIN BRODIE1:00:00
13MARK BESLEY1:00:00
14GEOFF HUDSON1:00:00
15JAMES SARGEANT1:00:00
16NEALE BANKS1:00:00
17PETER DALWOOD1:00:00
18ROBERT HUDSON1:00:00
19DARREN HUGHES1:00:00

C (Scatter)

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODD1:00:00
2CAROLYN JACKSON1:00:00
3BILL VANDENDOOL1:00:00
4RAY HOWE1:00:00
5GRAHAM LEARY1:00:00
6KATHERINE DENT1:00:00
7ERIC DAVIDSON1:00:00
8GREG TAMBLYN1:00:00
9DALE HOWE1:00:00
10PETER YEATES1:00:00
11HAMISH MCDONALD1:00:00
12PETER MALONEY1:00:00

D (Scatter)

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MURRAY HANNA1:00:00
2JACINTA WUBBEN1:00:00
3HELEN KERLEY1:00:00
4STUART MCWILLIAM1:00:00
5KEVIN MORRIS1:00:00
6PAM KING1:00:00

Power Walkers

32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVID STILLWELL1:05:00
2ROSALIND KING1:05:00
3GARRY BRODIE1:05:00
4ANDREW HUNTER1:05:00
5MURIEL NEILSON1:05:00
6ELIZABETH HATLEY1:05:00
7HANS DAMEN1:05:00
8MARTINE BARROT1:05:00
9ROB BEAMAN1:05:00
10SUE GURMAN1:05:00
11ANDREA JACKSON1:05:00
12LAUREN JACKSON1:05:00
13PETER CHEN1:05:00
14FELICITY PARKINSON1:05:00
15BRAD RINDELEISCH1:05:00
16BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
17SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
18HENK DE JONG1:05:00
19DIANNE SHALDERS1:05:00
20ILZE YEATES1:05:00
21AINSLIE CUMMINS1:05:00
22MICHAEL HUBBERT1:05:00
23ANNIE HOLLAWAY1:05:00
24GWENNYTH BAKER1:05:00
25MICHAEL STILLWELL1:05:00
26PAT MILLER1:05:00
27CHANNA DESILUA1:05:00
28ALLAN MILLER1:05:00
29NEWBURY NAVIGATORS1:05:00
30LIZ MALLEN1:05:00
31LASHANA SUTTON1:05:00
32IAN STIRLING1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.