Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Monday Summer Series 22 - Cavills Corner

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Monday Summer Series 22 - Cavills Corner
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Monday 4 March 2019

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1PAM KINGCourse Setter (1)completed
1GARRY BRODIEPower Walkers (30)1:05:00
2DAVID STILLWELLPower Walkers (30)1:05:00
3ALASTER MEEHANB (Scatter) (18)1:00:00
4BEN FULLARDA (Scatter) (11)1:00:00
5JACINTA WUBBEND (Scatter) (8)1:00:00
7KAHLIA CHAPMAND (Scatter) (8)1:00:00
9STEVEN HUGHESA (Scatter) (11)1:00:00
9GRAHAM LEARYC (Scatter) (11)1:00:00
10WAYNE FORWARDA (Scatter) (11)1:00:00
10STEVE TRONEB (Scatter) (18)1:00:00
11LACHLAN FRASERB (Scatter) (18)1:00:00
12NADYA FEDOROVAPower Walkers (30)1:05:00
13NEALE BANKSB (Scatter) (18)1:00:00
15JAMES SARGEANTB (Scatter) (18)1:00:00
16ROB BEAMANPower Walkers (30)1:05:00
17DARREN HUGHESB (Scatter) (18)1:00:00
20SUE GURMANPower Walkers (30)1:05:00
27LIZ MALLENPower Walkers (30)1:05:00
29NEWBURY NAVIGATORSPower Walkers (30)1:05:00

18 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1ANDREW HESTERA (Scatter) (11)1:00:00
1JAY KERLEYB (Scatter) (18)1:00:00
1JOEL CROTHERSD (Scatter) (8)1:00:00
3RAY HOWEC (Scatter) (11)1:00:00
3EMMA CROTHERSD (Scatter) (8)1:00:00
4PETER YEATESD (Scatter) (8)1:00:00
4ROSALIND KINGPower Walkers (30)1:05:00
6DALE HOWEC (Scatter) (11)1:00:00
6HELEN KERLEYD (Scatter) (8)1:00:00
7MURIEL NEILSONPower Walkers (30)1:05:00
8ISOBEL ROSSA (Scatter) (11)1:00:00
8ANDREW PERKINSB (Scatter) (18)1:00:00
8STUART MCWILLIAMC (Scatter) (11)1:00:00
9PETER DALWOODB (Scatter) (18)1:00:00
9ILZE YEATESPower Walkers (30)1:05:00
10ANDREA JACKSONPower Walkers (30)1:05:00
11LAUREN JACKSONPower Walkers (30)1:05:00
30DEBBIE DODDPower Walkers (30)1:05:00

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2STEVEN OCONNELLA (Scatter) (11)1:00:00
2MURRAY HANNAD (Scatter) (8)1:00:00
3ANDREW HUNTERPower Walkers (30)1:05:00
4CHRIS GODFRED-SPENNINGB (Scatter) (18)1:00:00
5ERIC DAVIDSONC (Scatter) (11)1:00:00
6ELIZABETH HATLEYPower Walkers (30)1:05:00
7ANDREW BAKERA (Scatter) (11)1:00:00
7MERV TREASEB (Scatter) (18)1:00:00
7GREG TAMBLYNC (Scatter) (11)1:00:00
8KEVIN MORRISD (Scatter) (8)1:00:00
8IAN BAKERPower Walkers (30)1:05:00
11IAN DAVIESA (Scatter) (11)1:00:00
13ANNIE HOLLAWAYPower Walkers (30)1:05:00
19GWENNYTH BAKERPower Walkers (30)1:05:00
21BEV TREASEPower Walkers (30)1:05:00
26MICHAEL HUBBERTPower Walkers (30)1:05:00

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2MARK BAXTERC (Scatter) (11)1:00:00
3ANDREW JOHNSTONA (Scatter) (11)1:00:00
5PETER MALLENB (Scatter) (18)1:00:00
5BARRY GILESPower Walkers (30)1:05:00
6DAVID PRENTICEA (Scatter) (11)1:00:00
6MANDY BRANDB (Scatter) (18)1:00:00
12GEOFF HUDSONB (Scatter) (18)1:00:00
14BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (30)1:05:00
15RICK BAILESPower Walkers (30)1:05:00
16JIM GLASPOLEB (Scatter) (18)1:00:00
17IAN STIRLINGPower Walkers (30)1:05:00
18ROBERT HUDSONB (Scatter) (18)1:00:00
18MICHAEL STILLWELLPower Walkers (30)1:05:00
23MARTINE BARROTPower Walkers (30)1:05:00
28LAURIS STIRLINGPower Walkers (30)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5WARWICK DAVISA (Scatter) (11)1:00:00

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1IAN DODDC (Scatter) (11)1:00:00
2BRUCE PATERSONB (Scatter) (18)1:00:00
10HAMISH MCDONALDC (Scatter) (11)1:00:00
11PETER MALONEYC (Scatter) (11)1:00:00
14MARK BESLEYB (Scatter) (18)1:00:00
22SUZANNE O'CALLAGHANPower Walkers (30)1:05:00
24HENK DE JONGPower Walkers (30)1:05:00
25DIANNE SHALDERSPower Walkers (30)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4KATHERINE DENTC (Scatter) (11)1:00:00

Please report errors in the result list to the organiser.