Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Monday Summer Series 23 - Glenfern Run

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Monday Summer Series 23 - Glenfern Run
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Monday 11 March 2019

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PETER DALWOODcompleted

A (Scatter)

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STEVEN OCONNELL1:00:00
2ANDREW HESTER1:00:00
3IAN DAVIES1:00:00
4ANDREW BAKER1:00:00
5ANDREW JOHNSTON1:00:00
6MARK JARVIS1:00:00
7DAVID PRENTICE1:00:00
8STEVEN HUGHES1:00:00

B (Scatter)

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JAY KERLEY1:00:00
2IAN DODD1:00:00
3PETER MALLEN1:00:00
4ANDREW PERKINS1:00:00
5JIM GLASPOLE1:00:00
6JOSIE YEATMAN1:00:00
7JAMES SARGEANT1:00:00
8SAMANTHA PEREZ1:00:00
9BEN SKURKA1:00:00
10ROBERT HUDSON1:00:00
11IAN PARRY1:00:00
12GEOFF HUDSON1:00:00
13MARK BESLEY1:00:00
14NEALE BANKS1:00:00
15WAYNE FORWARD1:00:00
16MANDY BRAND1:00:00
17DARREN HUGHES1:00:00

C (Scatter)

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BILL VANDENDOOL1:00:00
2KATHERINE DENT1:00:00
3DOUGLAS SHUTTLEWORTH1:00:00
4LIONEL MAIZELS1:00:00
5RAY HOWE1:00:00
6ERIC DAVIDSON1:00:00
7STUART MCWILLIAM1:00:00
8DALE HOWE1:00:00
9MURRAY HANNA1:00:00
10GREG TAMBLYN1:00:00
11GRAHAM LEARY1:00:00

D (Scatter)

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JOEL CROTHERS1:00:00
2EMMA CROTHERS1:00:00
3PETER YEATES1:00:00
4HELEN KERLEY1:00:00
5PAM KING1:00:00
6LUKA HALBERT1:00:00

Power Walkers

32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW HUNTER1:05:00
2DAVID STILLWELL1:05:00
3HANS DAMEN1:05:00
4ROSALIND KING1:05:00
5RICK BAILES1:05:00
6MICHAEL STILLWELL1:05:00
7ELIZABETH HATLEY1:05:00
8BARRY GILES1:05:00
9MARTINE BARROT1:05:00
10MURIEL NEILSON1:05:00
11PETER CHEN1:05:00
12ANNIE HOLLAWAY1:05:00
13DIANNE SHALDERS1:05:00
14HENK DE JONG1:05:00
15IAN STIRLING1:05:00
16LAUREN JACKSON1:05:00
17ANDREA JACKSON1:05:00
18MICHAEL HUBBERT1:05:00
19ILZE YEATES1:05:00
20ANGUS SHUTTLEWORTH1:05:00
21BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
22SUE GURMAN1:05:00
23RHONDA LEARY1:05:00
24LIZ MALLEN1:05:00
25LAURIS STIRLING1:05:00
26AINSLIE CUMMINS1:05:00
27KELLY LANE1:05:00
28GWENNYTH BAKER1:05:00
29LASHANA SUTTON1:05:00
30NEWBURY NAVIGATORS1:05:00
31DEBBIE DODD1:05:00
32SCHON HUDSON1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.