Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Tuesday Summer Series 3 - Newport

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Tuesday Summer Series 3 - Newport
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Tuesday 23 October 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1KATE LANGLOIScompleted

A (Scatter)

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SHANE MALLIA1:00:00
2SCOTT GAVENS1:00:00
3STEPHEN COLLINS1:00:00
4STEPHEN CIMPOERU1:00:00
5JEREMY HIRST1:00:00
6LUKE CRITCHLEY1:00:00
7JOSH MOLONEY1:00:00
8STEVEN OCONNELL1:00:00
9WARWICK DAVIS1:00:00

B (Scatter)

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1RODNEY PHILLIPS1:00:00
2FREDRIK JOHANSSON1:00:00
3EDWARD BUCKNALL1:00:00
4SEAN GARIMORT1:00:00
5JOHANN GARIMORT1:00:00
6KURT GLEICH1:00:00
7KATE FRANCIS1:00:00
8ZOE FLEMING1:00:00
9JULIE FRANCIS1:00:00
10STUART MCWILLIAM1:00:00
11ROBYNN DALEY1:00:00
12DON FELL1:00:00
13BRAD DAVIES1:00:00

C (Scatter)

15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1KATE GAVENS1:00:00
2JOHN GAVENS1:00:00
3DAVID KNIGHT1:00:00
4REBECCA SHAW1:00:00
5PHILIPPA LOHMEYER-COLLINS1:00:00
6MARCUS CHAU1:00:00
7HARRISON CHILD1:00:00
8DAVID CHILD1:00:00
9HELEN MORTIMER1:00:00
10PETER BEGGS1:00:00
11FIONA FELL1:00:00
12KEN MOORE1:00:00
13TOMMY KAURIC1:00:00
14NICAILA KAURIC1:00:00
15STEVEN KAURIC1:00:00

D (Scatter)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVID HENG1:00:00
2SIMIN NGAN1:00:00
3EMILY WERE1:00:00
4RHONDA UNDERWOOD1:00:00
5BROOKE AYRES1:00:00
6SHEILA AYRES1:00:00
7HEATHER LESLIE1:00:00
8YANNICK JEAN-QUINN1:00:00
9SOPHIE JEAN1:00:00
10BEX KAYE1:00:00

Power Walkers

32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM KARLA1:05:00
2GEOFF ADAMS1:05:00
3JANET CARLON1:05:00
4JILLIAN BRIDGES1:05:00
5KEN DUNSTAN1:05:00
6JANET WILSON1:05:00
7EFFIE VADNJAL1:05:00
8MARIA MAIN1:05:00
9ROGER LEWIS1:05:00
10EMMA MCGUIRK1:05:00
11JANE COYLE1:05:00
12IAN MCLEAN1:05:00
13THERESE FENNER1:05:00
14DUNCAN ROBB1:05:00
15DEBBIE CASSAR1:05:00
16EVELYN VANSTONE1:05:00
17LUCY VANSTONE1:05:00
18ANGELA WHIFFIN1:05:00
19MATTHEW BARBUTO1:05:00
20ANDREW WORSLEY1:05:00
21JOHN DEVESON1:05:00
22BERNICE DEVESON1:05:00
23LORRAINE REDFERN1:05:00
24MILICA MARKOVIC1:05:00
25ROB BUTTROSE1:05:00
26HEATHER MUNRO1:05:00
27VANESSA SMITH1:05:00
28MAURICE SARAH1:05:00
29ANNABEL KINGSTON1:05:00
30JENNY SHEAHAN1:05:00
31JOHN SHEAHAN1:05:00
32JO TORR1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.