Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Tuesday Summer Series 13 - Skeleton Creek

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Tuesday Summer Series 13 - Skeleton Creek
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Tuesday 8 January 2019

Help us making our events better by filling out the participant questionnaire in 1 day at latest! (be the first to respond)

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1FIONA FELLcompleted

A (Scatter)

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM WARDROP1:00:00
2STEVEN OCONNELL1:00:00
3SHANE MALLIA1:00:00
4WARWICK DAVIS1:00:00

B (Scatter)

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TED VAN GELDERMALSEN1:00:00
2KURT GLEICH1:00:00
3RODNEY PHILLIPS1:00:00
4KATE FRANCIS1:00:00

C (Scatter)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVID KNIGHT1:00:00
2AIDAN MAYALL1:00:00
3JOHN GAVENS1:00:00
4JENNY ZAHARA1:00:00
5JULIE FRANCIS1:00:00
6STUART MCWILLIAM1:00:00
7PETER BEGGS1:00:00
8MARGI FREEMANTLE1:00:00
9ROB ALLEN1:00:00
10JUDI HERKES1:00:00

D (Scatter)

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BROOKE AYRES1:00:00
2SHEILA AYRES1:00:00
3LOUISE WILLIAMS1:00:00
4SYLVIA MURPHY1:00:00
5HEATHER LESLIE1:00:00
6EMMA LOTHIAN1:00:00
7TOM LOTHIAN1:00:00
8KEN MOORE1:00:00
9HELEN ALEXANDER1:00:00
10LINDSAY THOMAS1:00:00
11KATHRYN KNIGHT1:00:00
12JAN THOMAS1:00:00
13DON FELL1:00:00

Power Walkers

30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARIA MAIN1:05:00
2TIM KARLA1:05:00
3SYLVIA MCLEAN1:05:00
4IAN MCLEAN1:05:00
5MATTHEW BARBUTO1:05:00
6STEVEN RAKAR1:05:00
7THERESE FENNER1:05:00
8DEBBIE CASSAR1:05:00
9JILLIAN BRIDGES1:05:00
10DUNCAN ROBB1:05:00
11NOEL MCVEY1:05:00
12BERNICE DEVESON1:05:00
13JOHN DEVESON1:05:00
14EVELYN VANSTONE1:05:00
15CHRISTINE WOODWARD1:05:00
16ELOISE MARSHALL1:05:00
17LACHLAN MARSHALL1:05:00
18LUCY VANSTONE1:05:00
19ANNETTE WOODWARD1:05:00
20LEANNE WOODWARD1:05:00
21FREDRIK JOHANSSON1:05:00
22ANGELA ISKRA1:05:00
23MELLISSA BARBUTO1:05:00
24ANGELA WHIFFIN1:05:00
25EFFIE VADNJAL1:05:00
26KEN DUNSTAN1:05:00
27SANJEEV DASARI1:05:00
28BARBARA KILFOYLE1:05:00
29JENNY SHEAHAN1:05:00
30JOHN SHEAHAN1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.