Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Tuesday Summer Series 14 - Fairbairn Park

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Tuesday Summer Series 14 - Fairbairn Park
Organiser: Tuckonie Orienteering Club
Date: Tuesday 15 January 2019

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1LINDSAY THOMASCourse Setter (1)completed
1SYLVIA MURPHYD (Scatter) (13)1:00:00
2WARWICK DAVISA (Scatter) (6)1:00:00
5KEN MOORED (Scatter) (13)1:00:00
6PETER BEGGSC (Scatter) (7)1:00:00
7ROB ALLENC (Scatter) (7)1:00:00
7IAN MCLEANPower Walkers (21)1:05:00
10JAN THOMASD (Scatter) (13)1:00:00
12BARBARA KILFOYLED (Scatter) (13)1:00:00
14NOEL MCVEYPower Walkers (21)1:05:00

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1JOSHUA MOLONEYA (Scatter) (6)1:00:00
2KURT GLEICHB (Scatter) (8)1:00:00
2PAUL MAINPower Walkers (21)1:05:00
4ALAN COOKEB (Scatter) (8)1:00:00
4LOUISE WILLIAMSD (Scatter) (13)1:00:00
5MADELEINE ROSENA (Scatter) (6)1:00:00
5JENNY ZAHARAC (Scatter) (7)1:00:00
5JILLIAN BRIDGESPower Walkers (21)1:05:00
6DAMIEN O'CONNORA (Scatter) (6)1:00:00
7JODIE DUNSTANB (Scatter) (8)1:00:00
8CALLUM KLEINB (Scatter) (8)1:00:00
8ANGELA WHIFFINPower Walkers (21)1:05:00
9MATTHEW BARBUTOPower Walkers (21)1:05:00
10DAVID PENINGTONPower Walkers (21)1:05:00
11ANNETTE WOODWARDPower Walkers (21)1:05:00
12LEANNE WOODWARDPower Walkers (21)1:05:00
13JOCELYN PENINGTONPower Walkers (21)1:05:00
15JOHN DEVESONPower Walkers (21)1:05:00
17DUNCAN ROBBPower Walkers (21)1:05:00
18THERESE FENNERPower Walkers (21)1:05:00
19DAVID CASSARPower Walkers (21)1:05:00
20KEN DUNSTANPower Walkers (21)1:05:00
21SANJEEV DASARIPower Walkers (21)1:05:00

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1MARIA MAINPower Walkers (21)1:05:00
2JOHN GAVENSC (Scatter) (7)1:00:00
2SHEILA AYRESD (Scatter) (13)1:00:00
3STEPHEN COLLINSA (Scatter) (6)1:00:00
3BROOKE AYRESD (Scatter) (13)1:00:00
3EDWARD BUCKNALLPower Walkers (21)1:05:00
4SHANE MALLIAA (Scatter) (6)1:00:00
4STEVEN RAKARPower Walkers (21)1:05:00
6HELEN ALEXANDERD (Scatter) (13)1:00:00
6DEBBIE CASSARPower Walkers (21)1:05:00
7HEATHER LESLIED (Scatter) (13)1:00:00
8EMMA LOTHIAND (Scatter) (13)1:00:00
9KATE GAVENSD (Scatter) (13)1:00:00
11SAM LOTHIAND (Scatter) (13)1:00:00
13AIDAN MAYALLD (Scatter) (13)1:00:00
16BERNICE DEVESONPower Walkers (21)1:05:00

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1RODNEY PHILLIPSB (Scatter) (8)1:00:00
3FREDRIK JOHANSSONB (Scatter) (8)1:00:00
4JULIE FRANCISC (Scatter) (7)1:00:00
6KATE FRANCISB (Scatter) (8)1:00:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5DON FELLB (Scatter) (8)1:00:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1TONY BIRDC (Scatter) (7)1:00:00
3STUART MCWILLIAMC (Scatter) (7)1:00:00

Please report errors in the result list to the organiser.