Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Tuesday Summer Series 24 - Kingsville

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Tuesday Summer Series 24 - Kingsville
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Tuesday 26 March 2019

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DON FELLcompleted

A (Scatter)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1RODNEY PHILLIPS1:00:00
2SHANE MALLIA1:00:00
3STEPHEN COLLINS1:00:00
4JANN SAN JOSE1:00:00
5STEPHEN CIMPOERU1:00:00
6WARWICK DAVIS1:00:00
7STEVEN OCONNELL1:00:00
8JEREMY HIRST1:00:00
9PHELAN TRINH1:00:00
10ALEX GRAY1:00:00

B (Scatter)

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1FREDRIK JOHANSSON1:00:00
2SIMIN NGAN1:00:00
3DAVID HENG1:00:00
4GEOFF HUDSON1:00:00
5KATE FRANCIS1:00:00
6MEL SHACKELL1:00:00
7JENNY ZAHARA1:00:00
8JULIE FRANCIS1:00:00

C (Scatter)

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ROB ALLEN1:00:00
2AIDAN MAYALL1:00:00
3GRAHAM WALLIS1:00:00
4STUART MCWILLIAM1:00:00
5PHILIPPA LOHMEYER-COLLINS1:00:00
6PETER BEGGS1:00:00
7ALICE VANSTONE1:00:00

D (Scatter)

16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JUDI HERKES1:00:00
2EDWARD BUCKNALL1:00:00
3SYLVIA MURPHY1:00:00
4SHEILA AYRES1:00:00
5BROOKE AYRES1:00:00
6DAVID KNIGHT1:00:00
7LINDSAY THOMAS1:00:00
8SAM LOTHIAN1:00:00
9EMMA LOTHIAN1:00:00
10KATE GAVENS1:00:00
11TOM LOTHIAN1:00:00
12HEATHER LESLIE1:00:00
13JOHN GAVENS1:00:00
14JAN THOMAS1:00:00
15KEN MOORE1:00:00
16BARBARA KILFOYLE1:00:00

Power Walkers

25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PHILLIP MAIN1:05:00
2TIM KARLA1:05:00
3MARIA MAIN1:05:00
4JO TORR1:05:00
5STEVEN RAKAR1:05:00
6ALAN COOKE1:05:00
7IAN MCLEAN1:05:00
8BERNICE DEVESON1:05:00
9LEN BUDGE1:05:00
10JILLIAN BRIDGES1:05:00
11THERESE FENNER1:05:00
12DUNCAN ROBB1:05:00
13DEBBIE CASSAR1:05:00
14EVELYN VANSTONE1:05:00
15GEOFF ADAMS1:05:00
16ANGELA WHIFFIN1:05:00
17MATTHEW BARBUTO1:05:00
18NOEL MCVEY1:05:00
19ANDREW WORSLEY1:05:00
20DEBORAH BOYLE1:05:00
21ANGELA ISKRA1:05:00
22JEANETTE FINEGAN1:05:00
23DES GREGORY1:05:00
24JOHN SHEAHAN1:05:00
25JENNY SHEAHAN1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.