Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Summer Series 2 - Ashwood South

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Summer Series 2 - Ashwood South
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Wednesday 17 October 2018

Course Setter

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1HENK DE JONGcompleted
2DIANNE SHALDERScompleted

A (Scatter)

15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BRUCE ARTHUR1:00:00
2PETER HOBBS1:00:00
3PAUL MONKS1:00:00
4IAN DAVIES1:00:00
5RACHEL JOHNSON1:00:00
6WARWICK DAVIS1:00:00
7RICK BAILES1:00:00
8ALICIA DYMOWSKI1:00:00
9HELEN WALPOLE1:00:00
10JOSIE YEATMAN1:00:00
11VIC SEDUNARY1:00:00
12HUGH WILSON1:00:00
13JIM GLASPOLE1:00:00
14BLAIR TREWIN1:00:00
15STEVEN O'CONNELL1:00:00

B (Scatter)

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BRUCE PATERSON1:00:00
2TED VAN GELDERMALSEN1:00:00
3PATRICK THIEN1:00:00
4STEPHEN DUNBAR1:00:00
5NICK MADDOCK1:00:00
6KEN JAMES1:00:00
7PETER MALLEN1:00:00
8PETER DALWOOD1:00:00
9DENISE PIKE1:00:00
10ROGER SLADE1:00:00
11MANDY BRAND1:00:00
12GEOFF HUDSON1:00:00
13DEB SUTHERLAND1:00:00
14LAURIS STIRLING1:00:00
15ROBERT HUDSON1:00:00
16STUART MCWILLIAM1:00:00
17MERV TREASE1:00:00

C (Scatter)

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODD1:00:00
2TONY BIRD1:00:00
3AMANDA KWONG1:00:00
4ANDREW PERKINS1:00:00
5GRAHAM MAGOR1:00:00
6PHIL TORODE1:00:00
7GRAHAM WALLIS1:00:00
8DAVID KNIGHT1:00:00
9JAKE CAMERON1:00:00
10LEAH SMITH1:00:00
11MARK BESLEY1:00:00
12ERIC DAVIDSON1:00:00
13MATTHEW KING1:00:00
14RAY HOWE1:00:00
15GREG TAMBLYN1:00:00
16DALE HOWE1:00:00
17PRUE DOBBIN1:00:00
18PETER MALONEY1:00:00

D (Scatter)

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DEBBIE DODD1:00:00
2MARGI FREEMANTLE1:00:00
3MURRAY HANNA1:00:00
4LIBBY MEEKING1:00:00
5CASEY PARNELL1:00:00
6ROSS THOMSON1:00:00
7PAM KING1:00:00

E (Scatter)

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SUZY SPEIRS1:00:00

Power Walkers

25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELL1:05:00
2MARK HAMMOND1:05:00
3PETER GROVER1:05:00
4ROSALIND KING1:05:00
5SANDY BURGOYNE1:05:00
6ELIZABETH HATLEY1:05:00
7THE SPEEDS1:05:00
8PETER COLE1:05:00
9ELLEN WALLS1:05:00
10IAN STIRLING1:05:00
11CHRISTINE PALMER1:05:00
12SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
13NOEL MCVEY1:05:00
14BARRY CROSS1:05:00
15JANET KING1:05:00
16GWENNYTH BAKER1:05:00
17MICHAEL HUBBERT1:05:00
18ALLAN MILLER1:05:00
19SCHON HUDSON1:05:00
20PAT MILLER1:05:00
21BRYAN ACKERLY1:05:00
22KEITH ANKER1:05:00
23COLIN PAGE1:05:00
24JENNY SHEAHAN1:05:00
25NAVIGATORS NEWBURY1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.