Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Summer Series 4 - Croydon Greens

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Summer Series 4 - Croydon Greens
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Wednesday 31 October 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ALLAN MILLERcompleted

A (Scatter)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STEVEN O'CONNELL1:00:00
2IAN DAVIES1:00:00
3PAUL MONKS1:00:00
4ANDREW BAKER1:00:00
5ALICIA DYMOWSKI1:00:00
6ARTHUR SORENSEN1:00:00
7RICK BAILES1:00:00
8MATTHEW GROVER1:00:00
9HELEN WALPOLE1:00:00
10VIC SEDUNARY1:00:00

B (Scatter)

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SIMON RYAN1:00:00
2JAY KERLEY1:00:00
3PETER MALLEN1:00:00
4JOHN GROVER1:00:00
5LAURIS STIRLING1:00:00
6THOMAS LEE1:00:00
7JAMES GUNASEGARAM1:00:00
8DAVID RODGERS1:00:00
9HANIA LADA1:00:00
10GEOFF HUDSON1:00:00
11STUART MCWILLIAM1:00:00
12PATRICK MILLS1:00:00
13PETER LADA1:00:00
14ROBERT HUDSON1:00:00

C (Scatter)

22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODD1:00:00
2ASHA STEER1:00:00
3DAMIAN SPENCER1:00:00
4MARTIN STEER1:00:00
5TOM IRELAND1:00:00
6MARK PHILLIPS1:00:00
7GORDON WILSON1:00:00
8BRYAN ACKERLY1:00:00
9DAVID KNIGHT1:00:00
10CAROLYN JACKSON1:00:00
11JANINE STEER1:00:00
12MATTHEW KING1:00:00
13ERIC DAVIDSON1:00:00
14RAY HOWE1:00:00
15DALE HOWE1:00:00
16GREG TAMBLYN1:00:00
17PETER YEATES1:00:00
18HAMISH MCDONALD1:00:00
19MARK BESLEY1:00:00
20PETER MALONEY1:00:00
21KEVIN MORRIS1:00:00
22PRUE DOBBIN1:00:00

D (Scatter)

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LUKE BURTON1:00:00
2BENJAMIN PRICE1:00:00
3MURRAY HANNA1:00:00
4DENISE PIKE1:00:00
5JENELLE TEMPLETON1:00:00
6MATTHEW RODIER1:00:00
7EWEN TEMPLETON1:00:00
8KEITH NG1:00:00
9WILLIAM PHILLIPS1:00:00
10KEN WEERARATNE1:00:00
11DEBBIE DODD1:00:00
12OLIVER SEELEY1:00:00
13ANDREW ONG1:00:00
14NICHOLAS BARRY1:00:00
15PETER GROVER1:00:00
16JAMES REICHMANN1:00:00
17WILLIAM FRASER1:00:00
18LIBBY MEEKING1:00:00
19PAM KING1:00:00

E (Scatter)

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1HAMISH CANNY1:00:00
2PETER DALWOOD1:00:00
3JUSTIN LEUNG1:00:00

Power Walkers

30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARK HAMMOND1:05:00
2COLIN PAGE1:05:00
3LEN BUDGE1:05:00
4MERV TREASE1:05:00
5TIM HATLEY1:05:00
6SANDY BURGOYNE1:05:00
7IAN GREENWOOD1:05:00
8MURIEL NEILSON1:05:00
9BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
10DENNIS MEWS1:05:00
11GREG JOHNSTONE1:05:00
12JENNY JOHNSTONE1:05:00
13ANNIE HOLLAWAY1:05:00
14SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
15DIANNE SHALDERS1:05:00
16HENK DE JONG1:05:00
17IAN STIRLING1:05:00
18JANET KING1:05:00
19REBECCA KING1:05:00
20NOEL MCVEY1:05:00
21CHRISTINE PALMER1:05:00
22BEV TREASE1:05:00
23DAVE STILLWELL1:05:00
24MICHAEL HUBBERT1:05:00
25JILL PHILLIPS1:05:00
26ILZE YEATES1:05:00
27PAT MILLER1:05:00
28SCHON HUDSON1:05:00
29MACY HILL1:05:00
30TINA SMITH1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.