Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Summer Series 6 - Glenferrie

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Summer Series 6 - Glenferrie
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Wednesday 14 November 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LAURIS STIRLINGcompleted

A (Scatter)

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BRUCE ARTHUR1:00:00
2PETER HOBBS1:00:00
3IAN DAVIES1:00:00
4STEVEN O'CONNELL1:00:00
5MICHAEL DARDIS1:00:00
6JACK DALRYMPLE1:00:00
7ANDREW BAKER1:00:00
8WARWICK DAVIS1:00:00
9ARTHUR SORENSEN1:00:00
10HELEN WALPOLE1:00:00
11RICK BAILES1:00:00
12MATTHEW GROVER1:00:00
13VIC SEDUNARY1:00:00
14LIAM WHITTLE1:00:00

B (Scatter)

16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1NICK MADDOCK1:00:00
2TED VAN GELDERMALSEN1:00:00
3BRUCE PATERSON1:00:00
4TOM IRELAND1:00:00
5MERV TREASE1:00:00
6JEREMY BUSH1:00:00
7JOHN GROVER1:00:00
8GORDON WILSON1:00:00
9GEOFF HUDSON1:00:00
10JAMES GUNASEGARAM1:00:00
11LOUISE CROSSLEY1:00:00
12PADDY REED1:00:00
13THOMAS LEE1:00:00
14STUART MCWILLIAM1:00:00
15ROBERT HUDSON1:00:00
16MANDY BRAND1:00:00

C (Scatter)

16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODD1:00:00
2DAMIAN SPENCER1:00:00
3BENJAMIN PRICE1:00:00
4LUKE BURTON1:00:00
5DAVID KNIGHT1:00:00
6RAY HOWE1:00:00
7DALE HOWE1:00:00
8MATTHEW KING1:00:00
9MARK BESLEY1:00:00
10ELLIOTT SMITH1:00:00
11GREG TAMBLYN1:00:00
12PETER YEATES1:00:00
13GRAHAM LEARY1:00:00
14PETER MALONEY1:00:00
15PRUE DOBBIN1:00:00
16DEB SUTHERLAND1:00:00

D (Scatter)

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1HAMISH CANNY1:00:00
2KEN WEERARATNE1:00:00
3EWEN TEMPLETON1:00:00
4MATTHEW RODIER1:00:00
5MURRAY HANNA1:00:00
6MARGI FREEMANTLE1:00:00
7JUSTIN LEUNG1:00:00
8NICHOLAS BARRY1:00:00
9DEBBIE DODD1:00:00
10SUZY SPEIRS1:00:00
11JENELLE TEMPLETON1:00:00
12KEVIN MORRIS1:00:00
13JAN BURELL1:00:00

E (Scatter)

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1OLIVER SEELEY1:00:00
2GEORGIO CIOFFI1:00:00
3WILLIAM PHILLIPS1:00:00
4JAMES REICHMANN1:00:00
5HELEN KERLEY1:00:00

Power Walkers

23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELL1:05:00
2MARK HAMMOND1:05:00
3DENNIS MEWS1:05:00
4TONY BIRD1:05:00
5LEN BUDGE1:05:00
6RON FREDERICK1:05:00
7ELIZABETH HATLEY1:05:00
8MURIEL NEILSON1:05:00
9BARRY CROSS1:05:00
10BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
11PETER COLE1:05:00
12SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
13NOEL MCVEY1:05:00
14KEN JAMES1:05:00
15DIANNE SHALDERS1:05:00
16HENK DE JONG1:05:00
17IAN STIRLING1:05:00
18ILZE YEATES1:05:00
19BEV TREASE1:05:00
20GWENNYTH BAKER1:05:00
21SCHON HUDSON1:05:00
22CHRISTINE PALMER1:05:00
23JENNY SHEAHAN1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.