Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Summer Series 9 - Ruffeys Creek

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Summer Series 9 - Ruffeys Creek
Organiser: Yarra Valley Orienteering Club
Date: Wednesday 5 December 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1RON SCHOLEScompleted

A (Scatter)

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DAVIES1:00:00
2ALEX IKIN1:00:00
3PAUL MONKS1:00:00
4MICHAEL DARDIS1:00:00
5RACHEL JOHNSON1:00:00
6ERIK UEDA1:00:00
7VIC SEDUNARY1:00:00
8HUGH WILSON1:00:00
9RICK BAILES1:00:00
10BRYAN STOKES1:00:00
11YONGHAN WANG1:00:00
12MATTHEW GROVER1:00:00
13STEVEN O'CONNELL1:00:00

B (Scatter)

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM HATLEY1:00:00
2TED VAN GELDERMALSEN1:00:00
3DAVID NAUNTON1:00:00
4BRUCE PATERSON1:00:00
5RUSSELL BULMAN1:00:00
6JAY KERLEY1:00:00
7PETER MALLEN1:00:00
8MERV TREASE1:00:00
9PETER DALWOOD1:00:00
10LAURIS STIRLING1:00:00
11JOHN GROVER1:00:00
12MANDY BRAND1:00:00
13GEOFF HUDSON1:00:00
14HANIA LADA1:00:00

C (Scatter)

21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODD1:00:00
2MARTIN STEER1:00:00
3TONY BIRD1:00:00
4JANINE STEER1:00:00
5ZAC NAUNTON1:00:00
6DAMIAN SPENCER1:00:00
7DAVID KNIGHT1:00:00
8GRAHAM WALLIS1:00:00
9ALEXANDER ROWLANDS1:00:00
10DAVID ROWLANDS1:00:00
11JAYNE SALES1:00:00
12MATTHEW KING1:00:00
13LEVI NAUNTON1:00:00
14RAY HOWE1:00:00
15STUART MCWILLIAM1:00:00
16DALE HOWE1:00:00
17JEKA MIJIC1:00:00
18HAMISH MCDONALD1:00:00
19ERIC DAVIDSON1:00:00
20GREG TAMBLYN1:00:00
21APRIL MCINERNEY1:00:00

D (Scatter)

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1EWEN TEMPLETON1:00:00
2PETER YEATES1:00:00
3MURRAY HANNA1:00:00
4MARGI FREEMANTLE1:00:00
5DEBBIE DODD1:00:00
6JOHN MEEKING1:00:00
7PETER MALONEY1:00:00
8JENELLE TEMPLETON1:00:00
9KEVIN MORRIS1:00:00
10LIBBY MEEKING1:00:00
11PAM KING1:00:00

E (Scatter)

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ARIEL PATERSON1:00:00
2LINCOLN PATERSON1:00:00
3HELEN KERLEY1:00:00

Power Walkers

40 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELL1:05:00
2MARK HAMMOND1:05:00
3LEN BUDGE1:05:00
4DENNIS MEWS1:05:00
5PETER GROVER1:05:00
6GEOFF ADAMS1:05:00
7ELIZABETH HATLEY1:05:00
8LYN GREEN1:05:00
9MICHAEL STILLWELL1:05:00
10GREG JOHNSTONE1:05:00
11JENNY JOHNSTONE1:05:00
12ELAINE BUSZKO1:05:00
13PETER COLE1:05:00
14NOEL MCVEY1:05:00
15SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
16DEREK GREEN1:05:00
17DIWEN CHEN1:05:00
18KEN JAMES1:05:00
19JANET KING1:05:00
20MURIEL NEILSON1:05:00
21ALLAN MILLER1:05:00
22PETER BLACK1:05:00
23YOUQI CHEN1:05:00
24IAN GREENWOOD1:05:00
25CHRISTINE PALMER1:05:00
26TURBO SNAILS1:05:00
27IAN STIRLING1:05:00
28HENK DE JONG1:05:00
29DIANNE SHALDERS1:05:00
30BARRY CROSS1:05:00
31MICHAEL HUBBERT1:05:00
32NAVIGATORS NEWBURY1:05:00
33KEITH ANKER1:05:00
34PAT MILLER1:05:00
35SCHON HUDSON1:05:00
36COLIN PAGE1:05:00
37BEV TREASE1:05:00
38ILZE YEATES1:05:00
39TINA SMITH1:05:00
40ROBERT HUDSON1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.