Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Summer Series 10 - Camberwell

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Summer Series 10 - Camberwell
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Wednesday 12 December 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1CHRIS GODFRED-SPENNINGcompleted

A (Scatter)

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PETER HOBBS1:00:00
2IAN DAVIES1:00:00
3MICHAEL DARDIS1:00:00
4STEVEN O'CONNELL1:00:00
5HUGH WILSON1:00:00
6VIC SEDUNARY1:00:00
7MARTIN KOZMA1:00:00

B (Scatter)

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM HATLEY1:00:00
2NICK MADDOCK1:00:00
3STEPHEN DUNBAR1:00:00
4LACHLAN FRASER1:00:00
5BRUCE PATERSON1:00:00
6MERV TREASE1:00:00
7LAURIS STIRLING1:00:00
8PETER MALLEN1:00:00
9GEOFF HUDSON1:00:00
10PETER DALWOOD1:00:00
11KEN JAMES1:00:00
12ROBERT HUDSON1:00:00

C (Scatter)

15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODD1:00:00
2TONY BIRD1:00:00
3DAVID KNIGHT1:00:00
4DALE HOWE1:00:00
5RAY HOWE1:00:00
6MIKE HIND1:00:00
7ANDREW PERKINS1:00:00
8BILL HENLEY1:00:00
9MARK BESLEY1:00:00
10STUART MCWILLIAM1:00:00
11BEN PHILLIPS1:00:00
12PETER MALONEY1:00:00
13GREG TAMBLYN1:00:00
14GRAHAM LEARY1:00:00
15PRUE DOBBIN1:00:00

D (Scatter)

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MURRAY HANNA1:00:00
2PHIL TORODE1:00:00
3PETER YEATES1:00:00
4SUZY SPEIRS1:00:00
5DEBBIE DODD1:00:00
6JOHN MEEKING1:00:00
7LIBBY MEEKING1:00:00
8MICHAEL AXTENS1:00:00

E (Scatter)

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1HELEN KERLEY1:00:00

Power Walkers

24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELL1:05:00
2RON FREDERICK1:05:00
3ANDREW HUNTER1:05:00
4DENNIS MEWS1:05:00
5MURIEL NEILSON1:05:00
6BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
7NOEL MCVEY1:05:00
8CHRISTINE PALMER1:05:00
9ELIZABETH HATLEY1:05:00
10BARRY CROSS1:05:00
11MICHAEL HUBBERT1:05:00
12SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
13MICHAEL STILLWELL1:05:00
14HENK DE JONG1:05:00
15DIANNE SHALDERS1:05:00
16SCHON HUDSON1:05:00
17BEV TREASE1:05:00
18GWENNYTH BAKER1:05:00
19ALLAN MILLER1:05:00
20ILZE YEATES1:05:00
21PAT MILLER1:05:00
22KEITH ANKER1:05:00
23TINA SMITH1:05:00
24NAVIGATORS NEWBURY1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.