Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Summer Series 12 - Yarran Dheran

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Summer Series 12 - Yarran Dheran
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Wednesday 26 December 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW HESTERcompleted

A (Scatter)

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PAUL MONKS1:00:00
2ANDREW BAKER1:00:00
3ALEX IKIN1:00:00
4MICHAEL DARDIS1:00:00
5TED VAN GELDERMALSEN1:00:00
6ANDREW TURNER1:00:00
7MATTHEW JENKINSON1:00:00
8MARTIN MORNET1:00:00
9STEPHEN COLLINS1:00:00
10MARTIN KOZMA1:00:00
11VIC SEDUNARY1:00:00
12ALICIA DYMOWSKI1:00:00
13ANDREW JOHNSTON1:00:00
14IAN DAVIES1:00:00
15HUGH WILSON1:00:00
16STEVEN O'CONNELL1:00:00
17WARWICK DAVIS1:00:00
18JOHN EVANS1:00:00

B (Scatter)

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SIMON RYAN1:00:00
2TIM HATLEY1:00:00
3PETER COLLINS1:00:00
4BRUCE PATERSON1:00:00
5VICTORIA GREENHAN1:00:00
6STEVEN LEICESTER1:00:00
7KEN JAMES1:00:00
8PETER DALWOOD1:00:00
9GEOFF HUDSON1:00:00
10ERIN BRODIE1:00:00
11PETER MALLEN1:00:00
12KATHERINE TURNER1:00:00
13LAURIS STIRLING1:00:00
14CAMERON WILSON1:00:00

C (Scatter)

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODD1:00:00
2CHRIS GODFRED-SPENNING1:00:00
3GORDON WILSON1:00:00
4MAX LALOR1:00:00
5LUCAS HOBBS1:00:00
6RAY HOWE1:00:00
7SARAH LOVE1:00:00
8DENISE PIKE1:00:00
9STUART MCWILLIAM1:00:00
10JAMES TEMPLETON1:00:00
11GRAHAM WALLIS1:00:00
12GREG TAMBLYN1:00:00
13JAMES LOVE1:00:00
14WAYNE LOVE1:00:00
15ROBERT HUDSON1:00:00
16DALE HOWE1:00:00
17GRAHAM LEARY1:00:00
18DAVID KNIGHT1:00:00

D (Scatter)

21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1EWEN TEMPLETON1:00:00
2LIONEL MAIZELS1:00:00
3BIRD SAM1:00:00
4TONY BIRD1:00:00
5MURRAY HANNA1:00:00
6GREG PALMER1:00:00
7LINCOLN PATERSON1:00:00
8MATT MANNING1:00:00
9PETER YEATES1:00:00
10OLIVIA JENKINSON1:00:00
11MARGI FREEMANTLE1:00:00
12KRISTY FLAY1:00:00
13PETER HOBBS1:00:00
14DEBBIE DODD1:00:00
15ELAINE BUSZKO1:00:00
16SAMMY LOVE1:00:00
17JAKE HOBBS1:00:00
18MICHAEL HOBBS1:00:00
19TANYA HOBBS1:00:00
20PAM KING1:00:00
21PHILIPPA LOHMEYER-COLLINS1:00:00

E (Scatter)

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TESS LALOR1:00:00
2RACHEL BIRD1:00:00
3HELEN KERLEY1:00:00

Power Walkers

38 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DENNIS MEWS1:05:00
2GEOFF ADAMS1:05:00
3STUART CAPEL1:05:00
4GARRY BRODIE1:05:00
5PETER GROVER1:05:00
6ELIZABETH HATLEY1:05:00
7COLIN PAGE1:05:00
8PETER MAIN1:05:00
9IAN GREENWOOD1:05:00
10LEN BUDGE1:05:00
11GREG JOHNSTONE1:05:00
12JENNY JOHNSTONE1:05:00
13NOEL MCVEY1:05:00
14IAN STIRLING1:05:00
15PAUL MAIN1:05:00
16MARTINE BARROT1:05:00
17ELLIE SKURKA1:05:00
18SAMANTHA PEREZ1:05:00
19BEN SKURKA1:05:00
20BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
21RICK BAILES1:05:00
22RHONDA LEARY1:05:00
23TALIN GOCHIAN1:05:00
24ANNE WILSON1:05:00
25MICHAEL HUBBERT1:05:00
26DIANNE SHALDERS1:05:00
27HENK DE JONG1:05:00
28PAT MILLER1:05:00
29ALLAN MILLER1:05:00
30LIZ MALLEN1:05:00
31SUE GURMAN1:05:00
32SCHON HUDSON1:05:00
33NAVIGATORS NEWBURY1:05:00
34ILZE YEATES1:05:00
35KEITH ANKER1:05:00
36GWENNYTH BAKER1:05:00
37KELLY LANE1:05:00
38TINA SMITH1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.