Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Summer Series 13 - Bennettswood

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Summer Series 13 - Bennettswood
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Wednesday 2 January 2019

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ROBERT HUDSONcompleted

A (Scatter)

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PETER HOBBS1:00:00
2ANDREW HESTER1:00:00
3ROMAN BROGLI1:00:00
4PAUL MONKS1:00:00
5MICHAEL DARDIS1:00:00
6IAN DAVIES1:00:00
7ANDREW JOHNSTON1:00:00
8ALICIA DYMOWSKI1:00:00
9GLENN MUMMERY1:00:00
10VIC SEDUNARY1:00:00
11HUGH WILSON1:00:00
12ARTHUR SORENSEN1:00:00
13STEPHEN COLLINS1:00:00
14RISH MISHRA1:00:00
15MARTIN KOZMA1:00:00
16ISOBEL ROSS1:00:00
17JODIE STREET1:00:00
18STEVEN O'CONNELL1:00:00

B (Scatter)

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SIMON RYAN1:00:00
2TIM HATLEY1:00:00
3STEPHEN DUNBAR1:00:00
4JAY KERLEY1:00:00
5TED VAN GELDERMALSEN1:00:00
6PETER MALLEN1:00:00
7KEN JAMES1:00:00
8PETER DALWOOD1:00:00
9GEOFF HUDSON1:00:00
10KAREN ROBINSON1:00:00
11GREG ROBINSON1:00:00
12MANDY BRAND1:00:00
13MERV TREASE1:00:00
14STEVEN MACKENZIE1:00:00
15PHILIP HUTTON1:00:00
16LAURIS STIRLING1:00:00
17LIAM WHITTLE1:00:00

C (Scatter)

25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODD1:00:00
2DAMIAN SPENCER1:00:00
3SARAH LOVE1:00:00
4ELLIOTT SMITH1:00:00
5ANDREW PERKINS1:00:00
6LEVI NAUNTON1:00:00
7RAY HOWE1:00:00
8MELANIE BAHLO1:00:00
9BILL VANDENDOOL1:00:00
10DAVID KNIGHT1:00:00
11MATTHEW KING1:00:00
12STUART MCWILLIAM1:00:00
13KATHERINE DENT1:00:00
14DALE HOWE1:00:00
15MARK BESLEY1:00:00
16ERIC DAVIDSON1:00:00
17WAYNE LOVE1:00:00
18LIONEL MAIZELS1:00:00
19GREG TAMBLYN1:00:00
20PRUE DOBBIN1:00:00
21NATHANIEL HILL1:00:00
22DOMINIC HILL1:00:00
23JASEN HILL1:00:00
24GRAHAM LEARY1:00:00
25BARRY MOORE1:00:00

D (Scatter)

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ELIJAH NAUNTON1:00:00
2EWEN TEMPLETON1:00:00
3PHIL TORODE1:00:00
4MURRAY HANNA1:00:00
5MARGI FREEMANTLE1:00:00
6PETER YEATES1:00:00
7LINCOLN PATERSON1:00:00
8MARK PHILLIPS1:00:00
9DEBBIE DODD1:00:00
10APRIL MCINERNEY1:00:00
11PAM KING1:00:00
12JENELLE TEMPLETON1:00:00
13JEN LINDLEY1:00:00
14PETER MALONEY1:00:00

E (Scatter)

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STUART CAPEL1:00:00
2KATHY LILEY1:00:00
3HELEN KERLEY1:00:00

Power Walkers

44 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELL1:05:00
2DENNIS MEWS1:05:00
3JIM GLASPOLE1:05:00
4ROSALIND KING1:05:00
5LEN BUDGE1:05:00
6ELIZABETH HATLEY1:05:00
7MARK HAMMOND1:05:00
8MURIEL NEILSON1:05:00
9IAN GREENWOOD1:05:00
10JENNY JOHNSTONE1:05:00
11GREG JOHNSTONE1:05:00
12JANE MADDEN1:05:00
13KATHY MADDEN1:05:00
14TRACEY MITCHELL1:05:00
15THE SPEEDS1:05:00
16SAMANTHA PEREZ1:05:00
17MARTINE BARROT1:05:00
18ELLIE SKURKA1:05:00
19BEN SKURKA1:05:00
20RHONDA LEARY1:05:00
21LYDIA STOTT1:05:00
22BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
23IAN STIRLING1:05:00
24REBECCA DAWSON1:05:00
25NOEL MCVEY1:05:00
26LAUREN JACKSON1:05:00
27ANDREA JACKSON1:05:00
28MICHAEL HUBBERT1:05:00
29ALLAN MILLER1:05:00
30HENK DE JONG1:05:00
31DIANNE SHALDERS1:05:00
32SCHON HUDSON1:05:00
33IAN MORGAN1:05:00
34KRISTY FLAY1:05:00
35ILZE YEATES1:05:00
36GWENNYTH BAKER1:05:00
37JILL PHILLIPS1:05:00
38PAT MILLER1:05:00
39LIZ MALLEN1:05:00
40PETER COLE1:05:00
41KEITH ANKER1:05:00
42BEV TREASE1:05:00
43TINA SMITH1:05:00
44NAVIGATORS NEWBURY1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.