Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Summer Series 14 - Deepdene

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Summer Series 14 - Deepdene
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Wednesday 9 January 2019

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STEVEN O'CONNELLcompleted

A (Scatter)

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BRUCE ARTHUR1:00:00
2PETER HOBBS1:00:00
3ANDREW HESTER1:00:00
4MICHAEL DARDIS1:00:00
5ANDREW BAKER1:00:00
6IAN DAVIES1:00:00
7PAUL MONKS1:00:00
8ALICIA DYMOWSKI1:00:00
9HUGH WILSON1:00:00
10ANDREW JOHNSTON1:00:00
11VIC SEDUNARY1:00:00
12RICK BAILES1:00:00
13ARTHUR SORENSEN1:00:00
14WARWICK DAVIS1:00:00
15JODIE STREET1:00:00
16ISOBEL ROSS1:00:00
17HELEN WALPOLE1:00:00

B (Scatter)

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SIMON RYAN1:00:00
2NICK MADDOCK1:00:00
3BRUCE PATERSON1:00:00
4TIM HATLEY1:00:00
5STEPHEN DUNBAR1:00:00
6ANDY MARCIULIONIS1:00:00
7MICHAEL DUNBAR1:00:00
8PETER MALLEN1:00:00
9KEN JAMES1:00:00
10TED VAN GELDERMALSEN1:00:00
11STEVEN MACKENZIE1:00:00
12GEOFF HUDSON1:00:00
13JIM GLASPOLE1:00:00
14LAURIS STIRLING1:00:00
15PETER LADA1:00:00
16HAMISH BLAIR1:00:00
17PHILIP HUTTON1:00:00

C (Scatter)

29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODD1:00:00
2DAMIAN SPENCER1:00:00
3SARAH LOVE1:00:00
4ANTHONY WRIGHT1:00:00
5ELLIOTT SMITH1:00:00
6ANDREW PERKINS1:00:00
7DAVID KNIGHT1:00:00
8BEN SAUNDERS1:00:00
9KATHERINE DENT1:00:00
10MATTHEW KING1:00:00
11LIONEL MAIZELS1:00:00
12GRAHAM LEARY1:00:00
13HANNAH SAUNDERS1:00:00
14MARK BESLEY1:00:00
15MURRAY HANNA1:00:00
16STUART MCWILLIAM1:00:00
17WAYNE LOVE1:00:00
18MIKE HIND1:00:00
19PRUE DOBBIN1:00:00
20ROBERT HUDSON1:00:00
21RAY HOWE1:00:00
22GREG TAMBLYN1:00:00
23DALE HOWE1:00:00
24PETER MALONEY1:00:00
25DENISE PIKE1:00:00
26FAMILY TURNER1:00:00
27MICTOR SMISON1:00:00
28BARRY MOORE1:00:00
29LINCOLN PATERSON1:00:00

D (Scatter)

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SAMMY LOVE1:00:00
2PHIL TORODE1:00:00
3REG SAUNDERS1:00:00
4PETER YEATES1:00:00
5MARGI FREEMANTLE1:00:00
6SUZY SPEIRS1:00:00
7DEBBIE DODD1:00:00
8APRIL MCINERNEY1:00:00

E (Scatter)

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STUART CAPEL1:00:00
2BARRY MCCRAE1:00:00
3KATHY LILEY1:00:00
4HELEN KERLEY1:00:00
5ANGELINA KOZMA1:00:00
6MARTIN KOZMA1:00:00

Power Walkers

37 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELL1:05:00
2GARRY BRODIE1:05:00
3ROSALIND KING1:05:00
4IAN GREENWOOD1:05:00
5DENNIS MEWS1:05:00
6ANDREW HUNTER1:05:00
7PETER GROVER1:05:00
8ELIZABETH HATLEY1:05:00
9PETER COLE1:05:00
10MURIEL NEILSON1:05:00
11SANDY BURGOYNE1:05:00
12GREG JOHNSTONE1:05:00
13JENNY JOHNSTONE1:05:00
14LEN BUDGE1:05:00
15MARK HAMMOND1:05:00
16ALLAN MILLER1:05:00
17PETER BLACK1:05:00
18BRAD SMITH1:05:00
19ANNIE HOLLAWAY1:05:00
20GWENNYTH BAKER1:05:00
21NOEL MCVEY1:05:00
22IAN STIRLING1:05:00
23ILZE YEATES1:05:00
24RHONDA LEARY1:05:00
25HENK DE JONG1:05:00
26DIANNE SHALDERS1:05:00
27PHIL WALKER1:05:00
28IAN MORGAN1:05:00
29LIZ MALLEN1:05:00
30SCHON HUDSON1:05:00
31MARTINE BARROT1:05:00
32SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
33NAVIGATORS NEWBURY1:05:00
34MICHAEL HUBBERT1:05:00
35PAT MILLER1:05:00
36COLIN PAGE1:05:00
37KEITH ANKER1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.