Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Summer Series 15 - Koonung Crossing

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Summer Series 15 - Koonung Crossing
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Wednesday 16 January 2019

Classes: Show all | CS | A | B | C | D | E | PW

27 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1STUART MCWILLIAMCourse Setter (1)completed
1SARAH LOVEE (Scatter) (2)1:00:00
2PETER HOBBSA (Scatter) (17)1:00:00
2PETER YEATESD (Scatter) (13)1:00:00
3ANDREW HESTERA (Scatter) (17)1:00:00
3TONY BIRDPower Walkers (35)1:05:00
4MICHAEL DARDISA (Scatter) (17)1:00:00
4DAMIAN SPENCERC (Scatter) (22)1:00:00
5PHIL TORODED (Scatter) (13)1:00:00
5IAN GREENWOODPower Walkers (35)1:05:00
7ALICIA DYMOWSKIA (Scatter) (17)1:00:00
7PETER DALWOODB (Scatter) (13)1:00:00
8RAY HOWEC (Scatter) (22)1:00:00
8SAMMY LOVED (Scatter) (13)1:00:00
8ROSALIND KINGPower Walkers (35)1:05:00
9DENISE PIKEC (Scatter) (22)1:00:00
10JAMES LOVEC (Scatter) (22)1:00:00
11HELEN WALPOLEA (Scatter) (17)1:00:00
13ANDREW PERKINSC (Scatter) (22)1:00:00
13DEBBIE DODDD (Scatter) (13)1:00:00
13PETER GROVERPower Walkers (35)1:05:00
15ISOBEL ROSSA (Scatter) (17)1:00:00
17WAYNE LOVEC (Scatter) (22)1:00:00
19DALE HOWEC (Scatter) (22)1:00:00
19ALLAN MILLERPower Walkers (35)1:05:00
25ILZE YEATESPower Walkers (35)1:05:00
35PAT MILLERPower Walkers (35)1:05:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1BRUCE ARTHURA (Scatter) (17)1:00:00
2MASON ARTHURC (Scatter) (22)1:00:00

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2TIM HATLEYB (Scatter) (13)1:00:00
3STEPHEN DUNBARB (Scatter) (13)1:00:00
4MURRAY HANNAD (Scatter) (13)1:00:00
4ANDREW HUNTERPower Walkers (35)1:05:00
5IAN DAVIESA (Scatter) (17)1:00:00
5CHRIS GODFRED-SPENNINGC (Scatter) (22)1:00:00
7DEB SUTHERLANDC (Scatter) (22)1:00:00
7MERV TREASEPower Walkers (35)1:05:00
9ELIZABETH HATLEYPower Walkers (35)1:05:00
10HUGH WILSONA (Scatter) (17)1:00:00
11DAVID KNIGHTC (Scatter) (22)1:00:00
11KEVIN MORRISD (Scatter) (13)1:00:00
11GEOFF ADAMSPower Walkers (35)1:05:00
12STEPHEN COLLINSA (Scatter) (17)1:00:00
14VIC SEDUNARYA (Scatter) (17)1:00:00
16DENNIS MEWSPower Walkers (35)1:05:00
17STEVEN O'CONNELLA (Scatter) (17)1:00:00
20GREG TAMBLYNC (Scatter) (22)1:00:00
21PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSC (Scatter) (22)1:00:00
26MICHAEL HUBBERTPower Walkers (35)1:05:00
29GWENNYTH BAKERPower Walkers (35)1:05:00
32TINA SMITHPower Walkers (35)1:05:00
34BEV TREASEPower Walkers (35)1:05:00

25 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1SIMON RYANB (Scatter) (13)1:00:00
2GARRY BRODIEPower Walkers (35)1:05:00
5MICHAEL DUNBARB (Scatter) (13)1:00:00
6MATTHEW GROVERA (Scatter) (17)1:00:00
6ANTE CUGURAC (Scatter) (22)1:00:00
6MATT MANNINGD (Scatter) (13)1:00:00
8ARTHUR SORENSENA (Scatter) (17)1:00:00
8JOHN GROVERB (Scatter) (13)1:00:00
9JODIE STREETA (Scatter) (17)1:00:00
9KEN JAMESB (Scatter) (13)1:00:00
10PAM KINGD (Scatter) (13)1:00:00
10RHONDA LEARYPower Walkers (35)1:05:00
11CALVIN BLAIRB (Scatter) (13)1:00:00
12HAMISH BLAIRB (Scatter) (13)1:00:00
12GRAHAM LEARYC (Scatter) (22)1:00:00
12LACHLAN MANSELLPower Walkers (35)1:05:00
13PHILIP HUTTONB (Scatter) (13)1:00:00
14JENNY JOHNSTONEPower Walkers (35)1:05:00
15GREG JOHNSTONEPower Walkers (35)1:05:00
16LACHLAN AVILA (Scatter) (17)1:00:00
22IAN MORGANPower Walkers (35)1:05:00
27BARRY CROSSPower Walkers (35)1:05:00
28PETER COLEPower Walkers (35)1:05:00
30ROBERT BAKERPower Walkers (35)1:05:00
33NAVIGATORS NEWBURYPower Walkers (35)1:05:00

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1DAVE STILLWELLPower Walkers (35)1:05:00
3JOHN CARBERRYC (Scatter) (22)1:00:00
6PETER MALLENB (Scatter) (13)1:00:00
6BARRY GILESPower Walkers (35)1:05:00
10GEOFF HUDSONB (Scatter) (13)1:00:00
12LEONE CARBERRYD (Scatter) (13)1:00:00
13RICK BAILESA (Scatter) (17)1:00:00
16ROBERT HUDSONC (Scatter) (22)1:00:00
20BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (35)1:05:00
21MICHAEL STILLWELLPower Walkers (35)1:05:00
22BARRY MOOREC (Scatter) (22)1:00:00
31SCHON HUDSONPower Walkers (35)1:05:00

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1IAN DODDC (Scatter) (22)1:00:00
1EWEN TEMPLETOND (Scatter) (13)1:00:00
3JENELLE TEMPLETOND (Scatter) (13)1:00:00
4BRUCE PATERSONB (Scatter) (13)1:00:00
14MARK BESLEYC (Scatter) (22)1:00:00
15PETER MALONEYC (Scatter) (22)1:00:00
23HENK DE JONGPower Walkers (35)1:05:00
24DIANNE SHALDERSPower Walkers (35)1:05:00

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2KATHY LILEYE (Scatter) (2)1:00:00
7LINCOLN PATERSOND (Scatter) (13)1:00:00
9LIBBY MEEKINGD (Scatter) (13)1:00:00
18KATHERINE DENTC (Scatter) (22)1:00:00
18JOHN MEEKINGPower Walkers (35)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17NOEL MCVEYPower Walkers (35)1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.