Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Summer Series 16 - Dandenong Creek

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Summer Series 16 - Dandenong Creek
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Wednesday 23 January 2019

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1RON FREDERICKcompleted

A (Scatter)

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BRUCE ARTHUR1:00:00
2MATTHEW GROVER1:00:00
3ALICIA DYMOWSKI1:00:00
4STEVEN O'CONNELL1:00:00
5MICHAEL DARDIS1:00:00
6RISH MISHRA1:00:00
7RICK BAILES1:00:00
8KELLIE MACKNAMARA1:00:00
9JODIE STREET1:00:00
10HELEN WALPOLE1:00:00
11VIC SEDUNARY1:00:00
12HUGH WILSON1:00:00
13LACHLAN AVIL1:00:00
14BRYAN ACKERLY1:00:00
15DAVID PRENTICE1:00:00
16IAN DAVIES1:00:00
17PETER HOBBS1:00:00

B (Scatter)

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SIMON RYAN1:00:00
2TIM HATLEY1:00:00
3CHRIS ANDERSEN1:00:00
4BRUCE PATERSON1:00:00
5KEN JAMES1:00:00
6PETER DALWOOD1:00:00
7GED MILLARD1:00:00
8GEOFF HUDSON1:00:00
9JOHN GROVER1:00:00
10LAURIS STIRLING1:00:00
11PETER MALLEN1:00:00
12PETER LADA1:00:00
13KATHERINE DENT1:00:00
14HAMISH BLAIR1:00:00

C (Scatter)

22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TONY BIRD1:00:00
2IAN DODD1:00:00
3DAMIAN SPENCER1:00:00
4BLAIR TREWIN1:00:00
5ERIC DAVIDSON1:00:00
6SARAH LOVE1:00:00
7DENISE PIKE1:00:00
8JAMES LOVE1:00:00
9RAY HOWE1:00:00
10CHRIS GODFRED-SPENNING1:00:00
11WAYNE LOVE1:00:00
12DALE HOWE1:00:00
13MARK BESLEY1:00:00
14HAMISH MCDONALD1:00:00
15DENNIS MEWS1:00:00
16GREG TAMBLYN1:00:00
17GRAHAM LEARY1:00:00
18JAY KERLEY1:00:00
19LIONEL MAIZELS1:00:00
20ROBERT HUDSON1:00:00
21PHILIP HUTTON1:00:00
22BARRY MOORE1:00:00

D (Scatter)

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PHIL TORODE1:00:00
2MURRAY HANNA1:00:00
3EWEN TEMPLETON1:00:00
4LINCOLN PATERSON1:00:00
5MATT MANNING1:00:00
6DEBBIE DODD1:00:00
7PETER YEATES1:00:00
8MARK PHILLIPS1:00:00
9JENELLE TEMPLETON1:00:00
10SUZY SPEIRS1:00:00
11BERNADETTE MURRAY1:00:00
12PAM KING1:00:00
13PETER MALONEY1:00:00
14KEVIN MORRIS1:00:00

E (Scatter)

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1HELEN KERLEY1:00:00

Power Walkers

31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARK HAMMOND1:05:00
2ROSALIND KING1:05:00
3DAVE STILLWELL1:05:00
4MURIEL NEILSON1:05:00
5GARRY BRODIE1:05:00
6MERV TREASE1:05:00
7PETER GROVER1:05:00
8BARRY GILES1:05:00
9ELIZABETH HATLEY1:05:00
10NOEL MCVEY1:05:00
11COLIN PAGE1:05:00
12SHERRILL HARDING1:05:00
13ALLAN MILLER1:05:00
14BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
15ANNIE HOLLAWAY1:05:00
16GWENNYTH BAKER1:05:00
17JILL PHILLIPS1:05:00
18PAT MILLER1:05:00
19GEOFF ADAMS1:05:00
20BEV ESMORE1:05:00
21SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
22BARRY CROSS1:05:00
23MICHAEL HUBBERT1:05:00
24HENK DE JONG1:05:00
25DIANNE SHALDERS1:05:00
26IAN STIRLING1:05:00
27SCHON HUDSON1:05:00
28LIZ MALLEN1:05:00
29BEV TREASE1:05:00
30ILZE YEATES1:05:00
31TINA SMITH1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.